bugün

Öyle inanan insan Eğer ben ben Güneş'in ikiye yarıldığını söylediğimde beni ciddiye alan insansa inanışlara saygısı vardır, ciddiye almak nırmal bir eylem olur.
gereklidir. ben ay in ikiye ayrildigina inaniyorum.
(bkz: inanç özgürlüğü) inana ait
(bkz: düşünce özgürlüğü) başlık açana ait.

(bkz: bkz) bana ait.
Gayet makuldür. Bu kişi sonsuz kudreti olan yaratıcıya inanıyor. Lan adamın inandığı ilah evreni yaratmış ve gücünün sınırı yok. yani ay'ı yarsa dünya'ya olan etkisini mi hesaba katamıycak?
gereksizdir.

cahille tartismaya girme kazanamazsiniz demisler zaten. o yuzden cahil muslumlerle hicbir sekilde tartismaya girmem.
Ya nedense hep bana kızıldenizi yarmak daha büyük gelmiştir. Musa kavmini kurtarmak için yaptı. Bizimki tamamıyla şov amaçlı.
Islam alimleri de bu konuda ayrılığa düşmüşlerdir. Tarihi kaynaklarda bunu nakleden bir çok isim vardır ancak böylesine bir olayın dünyanın bir çok yerimden görünmüş olması gerekliliği nakleden kişilerin başlı başına az bir sayı olmamasına rağmen olayın gerektirdiği bir gerçekliğe nazaran az kalır. Buna inanmak veya inanmamak imani bir mesele değildir. Detaylıca araştırırsanız zaten konunun ne kadar geniş çaplı bir mesele olduğunu anlarsınız.
Ben şahsen olabileceği kanısındayım. Bir mucize olduğu için dünyanın her yerinden illa da görüşecekti diye diretmek mantıklı gelmiyor. Mucize sonuçta ucu bucağı olmayan bir kelime.
Hz. Muhammed(s.a.v.)in hayatını okursanız böyle bir şeyle ilgili hiçbirşey bulamazsınız, hatta hz.muhammed in hayatıyla ilgili filmlerde konusu hiç geçmeyen bir konudur, gerçek olma olasılığı düşüktür, şehir efsanesidir,
-nasa ayın karanlık tarafını niye gizliyor biliyor musun?
+ hayır,
- o tarafla arada iz var,o iz gözükmesin diye,
+ ne izi var abi?
- hz. Muhammed ayı ikiye böldüğünde oluşan iz, o iz ortaya çıkarsa herkes müslüman olur diye korkuyorlar.
+ peki abi.
imandır o cevherki illahi ne büyüktür
Imansız paslı yürek sinede yüktür.
Ulan maymundan gelmenin her şekilde bilimsel bi açıklaması zaten var. "Mucize" diyip işin içinden çıkmıyorlar amk aksjajajajajajaj gülmekten gözünden yaş gelen emoji alsjajaja

Aşırı bir beyin yoksunluğu içeren kişinin yaptığı eylemdir.
insan maymundan gelmedi, maymunla insan ortak atadan türedi. kutup ayısının nuh kaptanın gemisine binip agri dağına indiğine inanıyorsun da dna'mizin %98 benzerlik gösterdiği maymunlarin bizim soyumuzdan geldiğine mı inanmıyorsun ? beyninin klotral zarını sevsinler.
"usludan yeğdir delimiz" birileri ciddiye alıp beherglasına taksa ne olur takmasa ne olur, hayatı biz onlara göre yaşamıyoruz.

inanç meselesidir metazori yoktur, kimse sizi cebren kerhen uhveten mükrehen bir yaptırımda bulunmadığına göre, konu bu kadar basittir.
Evrenin tesadüfen oluştuğunu zanneden insanı ciddiye almak kadar saçma olamaz.
o değil de ay bir şekilde yok olsa, bombalasalar filan dünyanın iklimi, mevsimler falan nasıl değişir acaba. takvim sistemini de değiştirmek gerekir o zaman. kütle kaybından yıl uzunluğu değişir. aylar zaten anlamsız bir kavrama dönüşür falan. dragonball'da ayı patlatıyorlardı. gokunun gücünü zayıflatmak için.

ya da ayda kolonileşmek çok über olurdu. marsa gitmeyi planlıyorlarmış ama o iş yaş. daha ayda o dedikleri kapalı üssü kuracak bir proje üretemediler. aydaki toprağı ıslah etmek ya da aya toprak götürüp sera gibi kapalı alanlarda bitki, hayvan yetiştirmek, oranın yerçekimiyle bitkilerin, hayvanların, orada yaşayacak bilim insanlarının yaşamı birkaç nesil sonra ne gibi değişecek gibi sorular bulunabilir. marsta geberir millet ben söyliyim. tekinsiz bir yer. su varsa da kurumuş. teksas falan gibi olacak sanıyorlar herhalde. ama o gönderilen robotlar iklimi, atmosferi, toprağı filan incelemişse bile, yalandır, kimse marsta neyle karşılaşılacağını tam olarak bilmiyor.

aya ayak uydurup doğal seçilimle yeni cins hayvanlar oluşup, hava biriktirilen kapalı alanlar genişledikçe ay da yemyeşil, masmavi bir hal alacak gibi.

derin çukurlar açılacak önce, yer yer. yerçekimi azlığından uçmasınlar diye çok derin kazılacak iş makinalarıyla su dökülecek sonra.

kimine tuzlu, kimine tatlı su döküldükçe. içine yosunlar, balıklar, deniz kabukluları, mercanlar, kayalar, mineraller, metaller serpildikçe (aya ağır metal götürmek gerekli, yer çekimini kimi yerde kuvvetlendirmek için yoğun özkütleli maddelere ihtiyaç duyulabilir) oksikeni de suda çözmekle yetinmemek gerekecek, su kütlelerini de örtmek, izole etmek, ayı saracak kadar büyünecek gün için yeni gelen gemilerle sayıları gitgide artan işçilerle mühendislerin arasında, çiftçiler, doktorlar,

ozonu tutacak kadar bir yerçekimi sağlanabilirse eğer; artan kütlenin ayı dünyaya çakılmaya iteceği önceden hesaplanıp, ayın izlediği yörüngenin yarıçağını genişletecek çözümler aramanın —dünyada— yaratacağı sonuçları da hesaplamak zorunda kalacaklar

—ayı dünyadan uzaklaştırmanın yolunu roket biliminde arayacaklar belli ki; aya dönüş yönünde fazladan hız kazandırarak momentumunu arttırmanın, dışa savrulma katsayısını artıracağı düşünülebilir—

22. yüzyılda bunların da bir çözümü, değişime ayak uyduran insanlar tarafından bulunacak. ozonu tutacak kadar bir yerçekimi sağlanabilirse eğer artan metal kütlenin, ayın manyetik doğasını bozacağı da düşünülebilir. yaşamı korumak için bu gerekli de görülebilir, eğer yörünge genişletmek işe yararsa, güneşten gelen yakıcı radyasyon dalgalarını engellemek için ayın merkezine kadar kazıp füzyon enerjisiyle ısıtılan ağır metal kazanları kurmak da gerekebilir.

—çukurlardan çıkan toprakla tepeler, dağlar yaratılacak sonra—

ozon tabakası varsa, atmosfer de var olabilir. kapalı alanlara hemen pencereler açılacak, dünyadan azot, karbon, oksijen takviyesi gelecek. ağaçlar dikilecek sonra. sulardan kanallar açılacak, kuşlar salınacak kafeslerinden
Ayın yarılması hakkındaki hadis, diğer tüm hadisler gibi elbetteki uydurmadır, zırvadır. Fakat; ay konusuna sadece ve sadece Kur'an perspektifinden bakarsak, Allah dilerse, müthiş bir mucizeye tanık olunacağından da şüphe yok.

Kendin için bu makaleyi sonuna kadar oku: http://www.mucizeler.com/2011/05/ay%E2%80%99a-gidis/
Yapılması gerekendir. iman power max seviyeye ulaştığı için ayrıldığı yerden hiçbir iz bırakmadan geri yapıştığına da inanır.
dünyada hayatın bir tesadüf sonucu başladığına inanmaktan daha mantıklıdır.
david copperfield koca uçağı yok ediyor. peygamber ayı ikiye bölmüş çok mu?
Nasa öyle demiyor ama. Şimdi gecenin bu vakti bana ingilizce link arattırmayın. Pozitif Bilim, fenni ilimleri teyid eder mahiyettedir. Dini ve mucizeleri inkar etmekle ilmi gerçekleri yok sayamazsınız.
"Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı. "
kamer 1

buradan ne anlıyoruz ?
yaşanacak olanlar var ..
Gereksiz bir eylemdir.

Yav he he deyip geçilmelidir.
Bir patlama sonucu bir gaz ve toz bulutunun içinde canlıların okyanusların dağların ormanların kendi kendine oluştuğuna inanan tipler için nedense zordur buna inanmak.