bugün

yeni bir can, yeni bir kan.

(bkz: hoş geldiniz)
okuluma gelip bana selam vermemiş yazar. *
(#3362644)
(bkz: nıç nıç nıç)
özeleştirinin ne anlama geldiğini bilen, fikirlerine irdeleyerek inandığı, ötekilerinde var olduğunu kabul ettiğini anladığım yazar. * * *
(#3610841 ) akrostij i seven yazar.
Allah akıl fikir versin yazarıdır.
(bkz: #3606758)

çok önemli bir konudaki ciddi raslantılara dikkat çekmiş yazar*.
özel üniversitedeki tiplerin ettiği muhabbetleri bilmeden onları savunmaya,insan olduklaırnı vurgulmaya çalışan yazar.

şahsım 6 ay bir özel üniversitenin tv kanalında staj yapmıştır ve bunun gibi bir çok da özel üniversitelinin ortamında bulunmuştur, zaten bahsettiği yazımda tüm vakıflılar değil de büyük bir kısmı demiştim.

neyse tezimin dayanaklaırna geleyim:

servise binmeyen özel üniversiteli tanıyorum hem de çocukluk arkadaşım nedeni ise klası sarsılırmış.

yemekhanede yemeyen özel üniversiteli tanıdım nedeni ise karızması çizilirmiş.

ve daha bunun gibi birçokları...

şimdi bunlar küçük insan değil de nedir kendisine sormak isterim.
ders niteliği taşıyan gecenin entrysini girmiş yazardır.. ilgiyle izliyoruz..

(bkz: #3976868)
ayyash sözcüğü ile dünya dillerine yeni bir kelime kazandıran konu. s ve h nin yanyana gelerek ş harfini vermesi olayını dilimize uyarlayarak Türkçe'yi katleden yazar konusu.bi benzerini de Marmaris'te görmüştüm. Barın kapısında aynen söyle yazıyordu. Ashk bar. bu kadarına da yuh yani.
sözlükte ikili diyaloglara girmekten pek hazetmesede insan olduğu için ara ara bunu yapan yazardır.

(bkz: #3362289)

yukarıdaki entrymde belirttiğim sebepten ve alkolü çok sevmemden mütevellit bu nicki seçtim. ancak üye olmaya çalıştığım birçok yerde "ayyaş maganda" nicki önceden alınmış olduğu için, ona en yakın olan "ayyash maghanda" nickini tercih etmek zorunda kaldım. yoksa kullandığım dilin ne kadar güzel bir dil olduğunun ve onu * "dejenere" etmenin ne kadar yanlış birşey olduğunun bende çok iyi bir şekilde farkındayım.

ayrıca eğitim öğretim hayatımın 2 yılını bir vakıf üniversitesi olan bahçeşehir üniversitesi'nde geçirdim. oradaki her türlü tipi ve ortamı çok iyi biliyorum. ancak her ne olursa olsun, birinin tanımadığı insanlar hakkında kaba şeyler söyleyip onların kalbini kırmaya hakkının olmadığını düşünüyorum. haklı dahi olsa tercihleri, davranışları hakkında insanları suçlayıp onlara hakaret etmenin yanlış bir davranış şekli olduğuna inanıyorum. tercih yine kişiye kalmış isteyen istediği şekilde davranmakta serbest, ben sadece eleştirebilirim.
yazdığı bir yazıdan sonra acaba kim yazar dediğim,* sonra yazdığı başlıklar ve yazıların bir kısmını görüp kendime "hooppsss ne yapıyon sen adam yazıyor" dediğim türkiye de insan olmak, kürt kızlari gibi baslıklardaki yazılarıyla takdir ettigim yazardır.

alkolu sevdigini beyan etmesi de daha bir yakınlaşmamı sağlamştır, an itibariyle dikkatimi çektiren entry'sine bile teşekkür ederim. *
(bkz: dikkat edin tehlikeli olabilir)
--spoiler--
"alın size şerefli(!)türk polisi ve polis teşkilatı!" diye insanı isyana sürükleyen olay.
--spoiler--

türk polisi hakkında o ünlemli sözü ile terbiyesizlik boyutunu aşmış kişi.
nickindeki "sh" ve "gh" harfleri milletin götüne batan yazar. hayır sanki türkçeyi katlettim bunu yaparak. oysa #3977169 nolu entryde bunun sebebini gayet net bir şekilde açıklamıştır. ayrıca bir insana nicki yüzünden niçin küfredilir anlamamaktadır.
basima gelmis ve gelebilecek olan en güzel sey. diger yarim.
hakkında bunca zaman giri yazmamış olmama şaşırdığım güzel dost,yürek insanı.
an itibariyle silik olduğunu öğrendiğim yazar. sebebini sorduğumdaysa "bir açıklama yok. sözlük formatı gereği üyeliğim iptal edilmiş o kadar yazıyor sadece. 2. kez çaylak bile olmamıştım henüz." dediğinde ise dumur oldum. birçok sorunlu tip sözlükte yazarlık yaparken, yazdıklarıyla birçok kişinin sevgisini kazanmış olan bu yazarın sebepsiz bir şekilde uçurulmasına anlam verememekteyim.
silik yapılmış yazar kardeşim.
bir sebep belirtilmeden böyle değerli yazarları silik yapmak ne anlama geliyor yada bir anlamı var mı? anlamış değilim.
ayyas maghanda yı tanıyan bilir silinmesini gerektircek ne yapmıştır.
silenlerden bir açıklama bekliyoruz.
kendisine...

benim halimden haber sorarsan,
bir cift sözüm var sana, yürekten
sevginle girecegim topraga,
sevginle cikacagım topraktan.

demek istedigim kisi. herseyim.
sıcak bir sohbet için ideal yazar.

uzun ve boş yazacağına kısa ve öz yazmayı tercih eden yazar..

kendisi hakkında girilen saçma sapan entrylere pek kafasını takmamasını istediğim yazar kişisi.

kelimelerin kifayetsiz kaldığı yazar.

hepsinden önemlisi raskolnikov u seven yazar.
farkında ve duyarlı yazar.
sevdikleri arasinda can yucel de bulunur.
ne diyeceğimi bilemiyorum. uludağ sözlüğü çok sevdim, gerçekten. yinede az önce hesabımı sildirmek üzere moderasyona mesaj attım. emek harcadığıma inanıyorum burayı geliştirebilmek için. en azından kendimce harcadım. ama hiç bir faydası olmadığını görmekle beraber, her geçen gün durumun daha kötüye gidişini üzülerek izledim. insanların kutsal gördüğü değerlere, kişilere saldırılan bir ortamda daha fazla kalmak istemiyorum. yine de özleyeceğim açıkçası.

bu entrysi ile veda eden yazardır. hoşçakalın..
mecburi tanım: uludağ sözlükten gidişi kesinleşmiş yazardır.

moderasyona yaptığım başvuruya verilen cevap biraz geç geldiği için hesabım karar verdiğim andan daha uzun süre aktif kaldı. ancak daha önceden de söylediğim gibi gidiyorum.

uludağsözlük benim için ekşi sözlükten ilk atılışımdan sonra geldiğim vasat bir klondu sadece başlarda. ekşi sözlüğe yaptığım diğer başvuru onaylandığında bir daha uğramayı da planlamıyordum açıkçası. ancak gerek ekşiye yaptığım diğer başvurunun çok geç onaylanması, gerekse burda edindiğim dostluklar gitmek yerine kalmayı seçtirdi bana daha sonra. evet saçma belki ama uludağ hayatımın bir parçası haline geldi. birçoğu sanal alemden öteye geçmeyecek olsa da güzel dostluklar edindim burda.

bir süredir açılan başlıklara ve yazılan saygısızca, üzerinde düşünülmeden, üstün körü ve tamamen insanların değerlerine hakaret etmek amacıyla girilen entrylere dayanamadığım için ekşide de yeniden yazmaya başlamıştım. yinede burdan ayrılmayı düşünmüyordum. iki tarafta da yazarlık yapabileceğimi ve ekşi sözlükteki kimi zaman kıskançlıktan ötürü olan, kimi zaman aynaya bakmayı unutan ekşi yazarları tarafından yazılan, kimi zamansa burdaki insanların hepsini tanıyamadıkları için yanılgı sonucu oluşan uludağ sözlük kötüdür imajını da düzeltmede belki bir katkım olabileceğini düşünüyordum. sonuç olarak yanıldığımı farkettim. çünkü uludağ sözlükte bilgili, kültürlü, karşıt görüşlerine saygılı, bilgi ve birikime sahip, eleştirmenin sınırlarını bilen ve eleştirirken yıkıcı olmak yerine yapıcı olan insanların varlığı azımsanamasa da bunun aksini kanıtlayabilecek yazar müsveddelerinin bolluğu çoğu zaman bunun önüne geçecek düzeyde. bunun sebeplerine burda tekrar değinmek gerektiğini sanmıyorum çünkü daha önce bir çok yazar arkadaş*bunu yapmış olmasına rağmen bir sonuç alınamadığını gördük. bunu da sözlük yönetiminin politikasının, reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı gütmesine bağlıyorum. farkettim ki sözlük yönetimi, sahibi, patronu ya da her ne haltsa, buradaki yazarların ve yaptıkları tartışmaların, girdikleri bilgi içerikli olması gereken entrylerin seviyesinden çok, kaç tane kayıtlı yazar olduğu, bunların kaç tanesinin online olduğu ve bu sayede ne kadar reklam geliri elde edilebileceği gibi şeyler daha önemli görülüyor. devam edilsin, doğru yoldalar.

benim ayrılışım tabi ki uludağ sözlüğe bir şey kaybettirecek bir durum değil. ancak benim gibi rahatsız olan insanların sayısı artar ve toplu kopmalar başlarsa o zaman tehlikeli olacak ve sanırım geri dönüş içinde geç kalımış olacak. veya benim bu söylediğim hiç olmayacak ve bu boktan düzende aynı şekilde devam edilecek. kaldı ki bu dakikadan sonrası benim problemim de değil. bir daha değil uludağ sözlüğe girmek, aradığım bir şey için bile başvurmayı düşünmüyorum. o zaman niye konuşuyorum? baştada söylediğim gibi burda sevdiğim insanlar var, gidişim hakkında bir açıklama yapmak zorunda hissettiğim insanlar var ve çoğuyla tek iletişim aracımız sözlüktü. ilk amacım onlara http://twitter.com/ayyashmaghanda adresinden görüşmeye devam edebileceğimizi söylemek. ikincisi ise belki benim gibi durumdan rahatsız olan insanların sayısı artar ve bir şeyler hareketlenir umudu. gerçekleşme ihtimali zayıf olsa da eğer uludağ sözlükte bir şeyler değişir ve olumlu yönde gelişmeler meydana gelirse**bende geri dönmeyi isterim. sanal bir ortam dahi olsa güzel anılarım var burada. güzel arkadaşlıklar edindim ve onlarla ilk tanıştığım ortamda yeniden beraber olmak beni mutlu eder tabi ki.

sonuç olarak artık veda vakti geldi ve kesin olarak hesabımı sildiriyorum. aslında bu şekilde bir entry yazarak veda etmeyi planlamamıştım. moderasyondan benim adıma bir kaç cümlelik bir entry girmelerini istemiştim gidiş nedenimi açıklayan. ancak böyle bir entry giremeyeceklerini ve kendim yapmam gerektiğini söylediler. o amaçla yazmaya başladım ve şimdi bu noktadayım. tutamadım yine çenemi. öyle veya böyle bir etkileşim içerisine girdiğim herkese teşekkürler. bir şeyler paylaşmak güzeldi. hoşçakalın..
yaklaşık 2 yıl aradan sonra sözlüğe geri dönen yazardır. fazla kızmıştır zamanında değmeyecek insanlara, silik falan değil basbaya kanlı canlı buradadır yeniden.
tekrar hoşgelmiş yazar.**