bugün

normal tost gereginden fazla abartıldığını düşünüyorum. gidip yerinde yedim yemesem olurmuş yani.
15 yıl önce bahcelievler de yedim sonra bir daha yediklerimin hicbiri onun yerini tutamadı.
Neredesin serhat usta.
Ekmeği güzel.
Bu tostu Hakkıyla yapan bi yer bulmak günler, aylar, yıllar geçtikçe zorlaşıyor. Eskiden tostlar daha güzeldi bence. Dostlar da. Dostluklar da.

Bu tostun olayı hafif tatlı, kaşar peynirine çok yakışan sosundadır.

Çok canım sıkılıyor...
Ozledigim tost. Ayvalik sinirlari icerisinde nerede olsa en kralini yiyebileceginiz tosttur. Ancak bu tostun sampiyonlar ligi ayvalik tostcular carsisidir. Tekne turuna katildiktan sonra, karin acligiyla beraber, gunun yorgunlugunu atabileceginiz bir yerdir tostcular carsisi.

Yaz gelse de gitsek.
yerken sağından solundan pörtlemesiyle ünlü tost. bunu pörtletmeden yiyen insan mars'ta kurulacak koloniye insanlığı temsilen gönderilmeli.
Geçen sene ilk defa Ayvalık cunda’ya Gittim. Dedim gelmişken bir Ayvalık tostu yiyeyim. Yemez olaydım! Isırdıkça pörtledi, pörtledikçe kediler masama çıkıp pörtleyenleri yedi. insanlar bana boka bakar gibi baktılar. Ama yine de lezzetliydi.
(bkz: boka bakar gibi bakmak) bir deyim olarak boka bakmak. güldürdün kardeş.
fazla abartılan, ortalama bir lezzeti olan bir tost çeşididir. aslolan yan ürünleridir. yan ürünlerinin çeşitliliği ve kalitesi tostun derecesini belirlemektedir. *
Kalorisi çok fazladır yedikten sonra yürüyüş yapın ya da soda için yoksa kol gibi girer.
"Sen bir de bunu x'de ye"ciler de gelmiş.

iyi yapan her yerde sevilerek yenilir.
üfff sabah sabah canımı acayip çektirdiniz.

sabah saatlerinde ilk işim malzeme alıp, bu tostu icra edip ardından da zıkkımlanmak olacak. yapmayın oğlum şöyle şeyler sabah sabah, bak benim canım çok çabuk çeker böyle şeylere.

dünyayı yedirtmeyin lan bana!