1. 169.
    (bkz: boka bakar gibi bakmak) bir deyim olarak boka bakmak. güldürdün kardeş.
    ... bogey
  2. 168.
    Geçen sene ilk defa Ayvalık cunda’ya Gittim. Dedim gelmişken bir Ayvalık tostu yiyeyim. Yemez olaydım! Isırdıkça pörtledi, pörtledikçe kediler masama çıkıp pörtleyenleri yedi. insanlar bana boka bakar gibi baktılar. Ama yine de lezzetliydi.
    2 ... ruzgara karsi yuruyen adam
  3. 167.
    yerken sağından solundan pörtlemesiyle ünlü tost. bunu pörtletmeden yiyen insan mars'ta kurulacak koloniye insanlığı temsilen gönderilmeli.
    7 ... pezevenk malik
  4. 166.
    içinde sadece kaşar, domates, sucuk olmasından yanayım (sosis, turşu, ketcap, mayonez koyanlar var.) Tabii ki bu ayvalık tostu kategorisine girer mi bilemiyorum.
    1 ... leblebidennemkapan
  5. 165.
    Ozledigim tost. Ayvalik sinirlari icerisinde nerede olsa en kralini yiyebileceginiz tosttur. Ancak bu tostun sampiyonlar ligi ayvalik tostcular carsisidir. Tekne turuna katildiktan sonra, karin acligiyla beraber, gunun yorgunlugunu atabileceginiz bir yerdir tostcular carsisi.

Yaz gelse de gitsek.
    1 ... egeofficer
  6. 164.
    Bu tostu Hakkıyla yapan bi yer bulmak günler, aylar, yıllar geçtikçe zorlaşıyor. Eskiden tostlar daha güzeldi bence. Dostlar da. Dostluklar da.

Bu tostun olayı hafif tatlı, kaşar peynirine çok yakışan sosundadır.

Çok canım sıkılıyor...
    2 ... bana musade
  7. 163.
    En güzeli Altınova’da yapılan tost.
    2 ... lara croftt
  8. 162.
    Ekmeği güzel.
    ... alos04
  9. 161.
    gözümü kapattığımda zırhlı tugay gibi geçen über fantastik yiyecek. mmmmm
    1 ... glorfindel06
  10. 160.
    15 yıl önce bahcelievler de yedim sonra bir daha yediklerimin hicbiri onun yerini tutamadı.
    Neredesin serhat usta.
    ... patronum