1. 1.
  masonluk, tapınak şovalyeleri, siyonizm, kalvinizm gibi konularda aşmış derecede bilgili olan insan.
  3 -2 ... chilavert
 2. 2.
  tüm bildiklerini anlatması durumunda ölüm tehlikesi yaşayacağı aşikar olan , zekası ve komplo teorileriyle kendine hayran bırakan araştırmacı. Büyük ihtimalle ajanlarla, gizli örgütlerle ve çok özel arşivlerle yakın bağı vardır.
  3 -1 ... diyonsos
 3. 3.
  "Benedikt'in* Ayasofya'da dua etmesine izin verilirse ben de oraya Cuma namazında 25 bin kişiyi sokarım." gibi gayet fantastik-cüretkar laflar edebilen, sıklıkla derin devletin adamı olmakla suçlanan vatikan uzmanı.

  severi, sayarız.
  4 -1 ... nuh tufan
 4. 4.
  bozulmuş olan incil ve vatikan ile ilgili uluslararası bir davaya mahkeme tarafından bütün dünyadan davet edilen 25* vatikan uzmanından birisi.

  kitapları herhangi bir dikkat yoğunluğu azalmasına müsaade etmez. her sayfayı tam dikkatle okumazsanız ipin ucu kaçar, baştan almak zorunda kalırsınız.
  2 ... çakan adam
 5. 5.
  üç isa kitabının yazarı.yine kanal1 de ki bir programında turgut özal ın malta şovalyesi olduğunu açıkça söylemiştir.
  ... dalton ana
 6. 6.
  ankaradaki kalitesiz bir yayınevinden *sürekli genişletilmiş basım kitap çıkaran,o değerli kitaplarını ve yazılarını o iğrenç yayınevinde harcamak istemeyen,cok tatlı,babacan tavırlı insan.
  ... bubble
 7. 7.
  bir çok hususta bilgisi olan yazar. efendi biri gibi görünüyor.
  ... ankakusu
 8. 8.
  ötelerde adında bir de şiir kitabı vardır...
  1 ... demolay
 9. 9.
  türkiye'nin önde gelen aydınlarından birisi.

  kendisi genelde kadir çelik tarafından objektif programına ciddi bir programmış izlenimi vermek için konuk edilir. diğer konukların saçmalama dozu arttığında dengeyi sağlamak için kendisine söz verilir. ancak konuşması, üç-beş giriş cümlesinin ardından tam konunun özünü anlatmaya başladığı an, ekranın köşesindeki reyting göstergesinin düştüğünü farkeden kadir çelik tarafından piç edilir.
  1 ... çakan adam
 10. 10.
  en beğendiğim araştırmacı gazetecilerdendir. hristiyan dünyası ve geçmişi hakkında hiç kimsenin bile bilmediği argümanları gecenin bir vakti tartışma programlarında ondan dinlemek büyük keyif. bir diğeri için

  (bkz: suat parlar)
  2 -1 ... the yavsak redemption