1. 1.
  adana büyükşehir belediye başkanı.
  ... kemalettin şentürk
 2. 2.
  türkiye belediye başkanları birliği başkanıdır. gazipaşada büyük bir malikhanesi vardır.
  2 ... berbay
 3. 3.
  adananın göbeğinde muhteşem bir evi olan önünde yüz çeşit arabası bulunan halkı nasılda sömürdüğünü gösterme amacındaki belediye başkanı.
  1 ... baadir
 4. 4.
  1938'de adananın karaisalı ilçesinde doğmuştur. itü inşaat mühendisliği bölümünü 1963'te bitirmiştir. 1984'te Anavatan partisinden ilk olarak adana belediye başkanı seçilmiştir. bu dönem içerisinde adana, "büyükşehir" olmuştur. 1989'daki seçimlere tekrar katılmış ancak başkanlığı selahattin Çolak'a kaptırmıştır. 1994 - 1999 ve 2004 seçimlerinde rekor denecek hız ve oy çoğunluğu ile üstüste üç, toplamda dönem adana büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir. (2004 seçimlerine akp'den girmiştir) adana demirspor'un da fahri başkanı ve finansörüdür.
  -1 ... comandante
 5. 5.
  adana demirspor'un finansörü değil kösteğidir. aslında kötülenecek çok tarafı var ama bir entry ile ifade edilebilir mi bilmiyorum. seçilebilmek için parti parti gezen celal doğan kadar delikanlı olamayan belediye başkanı. celal doğan antepspor için elinden geleni yaparken bu şahıs malikanesinde para saymaktadır. adana'nın geleceğini değilde kendi menfatini düşünen ve bunu insanın gözüne gözüne sokan belediye başkanıdır. sırf kendi arazileri satılsın diye adana'yı kendi isteği doğrultusunda ki kuzeye yöneltmiştir güneye yöneltseydi şu an adana'da deniz var diyebilecektik.
  (bkz: karataş)
  belediye başkanları birliği başkanı bir adamın sorumlu olduğu ilde metro on senedir bekletiliyorsa o birliği uçursunlar.
  -1 ... aktif matkap
 6. 6.
  Çatalan su projesini gerceklestiren. fakat halen metroyu bitiremeyen adana büyük şehir belediye başkanıdır.
  1 ... cartel01
 7. 7.
  resmen adanalılarla dalga geçen insanların başkanı. belli belirsiz zamanlarda metro inşaatını yoğunlaştırıp azaltan veya durduran, böylece yok yere trafik sorunu yaratan bir belediyenin başında duran kişidir.
  ... in tyler we trust
 8. 8.
  şehrin yeşillendirme işlerini kızına,kaldırım işlerini de oğluna veren,kıçıkırık bi raylı sistemi 20 yıldır bitiremeyen,her türlü düzenbazlığı yapan dürüstlükle alakası olmayan belediye başkanı.
  1 ... sosyalalkolik
 9. 9.
  halk ekmek büfelerinin önündeki kuyrukları azaltmak için halk ekmeğe zam yapan vicdan (!) ve akıl (!) sahibi ademoğlu.
  -1 ... ferrole
 10. 10.
  kendimi bildim bileli bitmeyen, bitmesini geçtim azıcık ilerleme kaydedildi mi onu bile bilmediğimiz adana metrosunun inşaatının başladığı zaman adana'nın belediye başkanıydı bu adam. yıllar geçti hala bu adam var. her seçimden önce dişe dokunur birkaç yenilik -çatalan mesela- seçimler arasındaki süreci yatarak uyuyarak zam yaparak geçiren ve hep seçilen belediye başkanımız.
  ... stoudemarionash