bugün

adana büyükşehir belediye başkanı.
türkiye belediye başkanları birliği başkanıdır. gazipaşada büyük bir malikhanesi vardır.
adananın göbeğinde muhteşem bir evi olan önünde yüz çeşit arabası bulunan halkı nasılda sömürdüğünü gösterme amacındaki belediye başkanı.
1938'de adananın karaisalı ilçesinde doğmuştur. itü inşaat mühendisliği bölümünü 1963'te bitirmiştir. 1984'te Anavatan partisinden ilk olarak adana belediye başkanı seçilmiştir. bu dönem içerisinde adana, "büyükşehir" olmuştur. 1989'daki seçimlere tekrar katılmış ancak başkanlığı selahattin Çolak'a kaptırmıştır. 1994 - 1999 ve 2004 seçimlerinde rekor denecek hız ve oy çoğunluğu ile üstüste üç, toplamda dönem adana büyükşehir belediye başkanı seçilmiştir. (2004 seçimlerine akp'den girmiştir) adana demirspor'un da fahri başkanı ve finansörüdür.
adana demirspor'un finansörü değil kösteğidir. aslında kötülenecek çok tarafı var ama bir entry ile ifade edilebilir mi bilmiyorum. seçilebilmek için parti parti gezen celal doğan kadar delikanlı olamayan belediye başkanı. celal doğan antepspor için elinden geleni yaparken bu şahıs malikanesinde para saymaktadır. adana'nın geleceğini değilde kendi menfatini düşünen ve bunu insanın gözüne gözüne sokan belediye başkanıdır. sırf kendi arazileri satılsın diye adana'yı kendi isteği doğrultusunda ki kuzeye yöneltmiştir güneye yöneltseydi şu an adana'da deniz var diyebilecektik.
(bkz: karataş)
belediye başkanları birliği başkanı bir adamın sorumlu olduğu ilde metro on senedir bekletiliyorsa o birliği uçursunlar.
Çatalan su projesini gerceklestiren. fakat halen metroyu bitiremeyen adana büyük şehir belediye başkanıdır.
resmen adanalılarla dalga geçen insanların başkanı. belli belirsiz zamanlarda metro inşaatını yoğunlaştırıp azaltan veya durduran, böylece yok yere trafik sorunu yaratan bir belediyenin başında duran kişidir.
şehrin yeşillendirme işlerini kızına,kaldırım işlerini de oğluna veren,kıçıkırık bi raylı sistemi 20 yıldır bitiremeyen,her türlü düzenbazlığı yapan dürüstlükle alakası olmayan belediye başkanı.
kendimi bildim bileli bitmeyen, bitmesini geçtim azıcık ilerleme kaydedildi mi onu bile bilmediğimiz adana metrosunun inşaatının başladığı zaman adana'nın belediye başkanıydı bu adam. yıllar geçti hala bu adam var. her seçimden önce dişe dokunur birkaç yenilik -çatalan mesela- seçimler arasındaki süreci yatarak uyuyarak zam yaparak geçiren ve hep seçilen belediye başkanımız.
Kendisine Türkiyenin havuz şampiyonu belediye başkanı denilebilir..
adana büyükşehir belediye başkanı. hala..

ben doğarken de başkanmış bu adam hala başkan. yirmi beş yıl bir insan bir koltuğa yapışır mı?
yapışırmış...
Yirmi beş sene iktidarlar değişti bir bu adam değişmedi. hangi parti iktidarda ise bak aytaç durak o partinin milletvekli.
iki yıldır suyu soğuk içiriyor adanalılara. zeka işi tabi,
lan suyu öyle bi soğutuyor ki açıyorsun şofbeni son gaz bana mısın demiyor lan.
böylece elektrik parası giriyor mu sana kol gibi giriyor.
zaten az kaldı tesisatlarda göçmek üzere aşırı terlemeden.
şu sıra yine harıl harıl çalışıyor başkan, havayı soğutacak...
koca koca soğutucu taşıyan balonlar gezinecekmiş adana semalarında.

herkes şaşkın bir başkan inançlı.
yapar mı yapar bu adam.

hava soğuk, su soğuk, yazın koyuyor bikaç eski türk filmini de yaz sineması adı altında
halka açık bi mekana,
zaten neredeyse adana nın her metrekaresi de aytaç ın.
daha ne istesin lan bu adanalı...
bir rivayete göre hakkında açılmış yolsuzlukla ilgili olan dava dosyalarını ucuca eklediğinde adliye binasını iki kere turluyormuş.
adana'nın i. melih gökçeği olan gereksiz şahsiyet.*
sanıldığı gibi Adana'nın belediye başkanı değil, sahibidir. Parseller parseller alıp satar memleket toprağını. ayrıca metro inşaatı sayesinde bir şehir efsanesi olarak dillere pelesenk olmuştur. Pek yakında yerel seçimler için anket yaptırıp önce beni tekrar ister misiniz, ardından da hangi partiden aday olayım acaba? diyecek olan dedem yaşında adamdır.
her daim kafası güzel, 6-7 tane araba parçalamış bir oğlu vardır.
eşine ait araziyi ticaret alanına dönüştürerek trilyonlar kazanan yolsuzluk abidesi.
1999 yılında kendisi tarafindan baslatilan ve cogunlugu yerin ustunden giden ve malum hala bitmeyen adana metrosunun sadece yeni valilike kadar olan kismi mart 2009'da gorucuye cikacak(mis).
adana büyükşehir belediye başkanı.
geçenlerde su faturasıyla kağıt gönderip anket yaptırdı bu adam.
yerel seçimlere aday olayım mı? olmayim mi?
istemiyorsan nedenini adını-soyadını yazacaksın ama.sıkıysa istemiyorum yaz.
lan bir de sanki istemiyorum yazsan birşey değişecek.
sonra da resimleri çıktı gazetelerde kabarık gögsü elinde bu anket kağıtlarıyla bilmeyenlere haddini bildirmek için yaptırmış anketi.gerek görürse tekrar yaptıracakmış.
egosu bu kadar şişkin bir aziz yıldırım var bir de bu.
bi bırak arkadaş şu adana nın yakasını bırak yahu!
gün itibariyle akp den istifa eden, adana büyükşehir belediye başkanı.
kemal kılıçdaroğlu' nun hışmına uğrayan davut dişli ve dingir mir mehmet fırat' la aynı ortak nokta da buluşmuş insan.
gün itibariyle akp'den istifa eden adana büyükşehir belediyesi başkanıdır. istifa gerekçesi olarak ise 'temayül yoklamasına düşecek kadar aciz değilim' açıklamasında bulunmuştur. akp'yi sevmesem de temayül yoklaması denen hadisenin demokrasinin yerel düzeye indirilmesi açısından olumlu bir adım olduğunu düşünüyorum. Tüm adaylar tek adama bağlı olarak * seçilmiyormuş izlenimi veriyor. Tabi ki yine son kararı RTE verecektir zannımca ama hiç değilse yerel düzeyde insanlardan fikir aldığını gösteriyor (bkz: meşrutiyet). Netice itibariyle Aytaç Durak bu tavrıyla meşrutiyet düzeyindeki bir yerel demokrasiye bile tahammül edemeyeceğini göstermiştir. Adana halkı da tekrar kendisini seçerse padişahlarıyla birlikte mutlu bir hayat diliyorum burdan kendilerine.
Temayül yoklamasına katılmak istemediği için istifa eden başkan.
Anladığım kadarıyla, Adana'nın melih gökçeki.
matrax'ta ayten hanım'ın az şikayet etmediği bir belediye başkanıydı..
temiz biri olmadığı hem icraatlerinden hem de partisinden belliydi..
akp'nin aday göstermeyecek oluşunu "temayül yoklaması" kisvesi ile örtemeye çalışma gayretine restle karşılık veren belediyeler birliği başkanı. akp bu hareketiyle eski çalışma arkadaşına vefasızlık yapmamış oldu güya. akp; her ne kadar reddedilse de parti yönetim tabanı belli olan ve bu tabanı çok da fazla genişletememiş bir partidir. ayrıca "temayül yoklaması" kisvesine bürünmek kimseye inandırıcı gelmemektedir. zafer çağlayan, ertuğrul günay, edibe sözen..vb ismini sayamadığımız kişiler bu partiden temyül yoklaması neticesinde mi milletvekili, banan, genel başkan yardımcısı oludular?
adanali olanlari bilecegi uzere secim donemine yakin yollagidi su faturalariyla halk yoklamasi yapan adana buyuk sehir belediye baskani. akp'den istifa ettikten sonra yaptigi aciklamada " akp, adana'yi kaybetmistir" diyerek kendine ne kadar guvendigini gosteren belediye baskanidir ayni zamanda.

kendisini hic sevmememe ragmen verdigi tepkide haklidir. cunku bu adam sanirim6 donemdir belediye baskanligi yapmaktadir ve bu sure icerisinde 3 ya da 4 parti degistirdi.