bugün

karsısındakı ınsanın tavırlarına, üzüntüsüne dayanamamaktan bırakamamak..

yahut;

birseylerı bırakmak, çekip gitmek ısteyıp gıdememek.
arap atının son düzlükteki dramını yansıtan durum.
(bkz: ayrılda gel)
kendını harab etmenın bır baska turlu olan seklı ...
(bkz: biz ayrılamayız)
vicdan azabı çekmek rahat edememek eski günlerin etkisinden kurtulamamaktır.nadir olarak ilişki ıyıye gıdıp duzelsede %99 herseyı bırakıp gıtmenın en ıyı olacagı durumdur.
hale acımak.ancak acıma acınacak olursun sözünü unutmak.ya da acımı yetimin haline döner koyar dötüne lafını unutmak.veya bir menfaati olduğu için basıp gitmek istemesine rağmen gidememek.
madalyonun ikinci yüzünü görmek istemeyen, ayrılıkta sevdaya dahil sözünden zerre anlamamış egoist bünyeler yüzünden insanı sevgililik müessesinden tiksindirten durum. * versiyonu çok yaygındır.
askin bitip sadece bagliligin kaldigi hallerde icine dusulen durumdur.ya onu gercekten seviyorsam ya pisman olursam gibi dusunceler duruma hakimdir
ilişkinin kafada bitirilmiş ancak resmiyete dökülememiş şeklidir.
sevgilinin önünde hap yapmak bu sorun için kesin çözümdür.
sevgilin öss'ye girecekse öss'nin geçmesini beklemektir.
(bkz: Ölmüş ata kurşun sıkmak)
saçmaLık ve zaman kaybıdır.
yalnızlık korkusunun sebep olabileceği bir durumdur...
insanın kendisinden emin olamaması durumudur. insan çekeceği acıyla çektireceği acı arasında kaldığı zaman açığa çıkan bir durumdur.
uzatmalarda bitmiştir. kupa kimsenin umrunda bile değildir. penaltılarda bitsede gitsek artık denen durum.
eğer karşı tarafın yapışkanlığından kaynaklanan birşeyse iğrenç bir durumdur.
yok eğer ayrılıp ayrılmama konusunda kararsız kalınmışsa kesin bir karar vermenin farz olduğu bir durumdur.
yanlızlık korkusu ve "ulan ben bundan ayrılıorum yarın öbürü de benden ayrılırsa ben ah almayayım" gibi hastalıklı bi düşüncenin tetiklemesiyle ortaya çıkan durum. böyle durumlarda çeşitli iğrençlikler yapılarak olay ben ayrılamam sen beni bırak kıvamına getirilir..iğrençliklerinize dayanamayan sevgili nihayet sizden ayrılır..hem ayrıldığınız için vicdan azabı çekmemiş hemde ayrılmışsınızdır,mutlu,hafif,vicdan azapsızsınızdır bunun yanında dürüst de değilsinizdir tabi..
salaklığa yatma durumudur.aslında ayrılmak filan istenmiyordur ama karşıdaki kişiyi, sürekli; "ayrılacağım bak senden" deyip tetikte bekletme halidir.
(bkz: ayrılmamak istemeyip ayrılmak)
olayı dışardan izlemek bile vicdan azabına gark eder insanı. ama karşınızdaki insan her şeye değecek bir insansa pişmanlığa mahal vermemek en azından bir şans daha vermek gerekir. *
eger ayrilmak istediginiz kisiyle uzun süreli bir beraberlik ya da evlik geciriyorsaniz aliskanliklardan vazgecmek.
kurdugunuz cevreden vaz gecmek. yeni bir hayatin getiricegi zorluklar da göz önüne alinirsa
gerceklesmesi güc olan bir durumdur.
birlikte olunan sevdiceğin çok sevilmesi sebebiyle mantıken yapılmak zorunda olsa da, mantığın bir türlü devreye sokulamadığı durum.
her ayrılmaya teşebbüste, canındaki can kopma noktasına gelir. ayrılığa adım atmak için ayağınızı kaldırır, fakat bir türlü sonunu getiremezsiniz. size verdiği acıya dayanabilecek kadar güçlü değilsinizdir. çektiğiniz ızdırap dayanılmaz boyutlara vardıkça tekrar sevdiceğe yakınlaşmaya, doğru bildiğinizdense uzaklaşmaya başlarsınız.
işkencelerin en büyüğü, çaresizliğin hayattaki karşılıklarından biridir.
bünye acıya bağışıklık kazandıgında ise durum iyice vahim bir hal alır, ızdırap kronikleşir. sevdicek olayı bitirmediği müddetçe de ömrünüzden ömür gider.
aklın ve kalbin seslerinin birbirine girdiği durumdur. ne yardan geçebilirsin, ne serden.
alışkanlıklardan vazgeçmek zordur.
güncel Önemli Başlıklar