bugün

Ayrılmaya çalışırsın ama muhattabın bir oraya bir buraya gerçekleştirdiği aksiyonlarla atlatmaya çalıştığı durum.
Ayrılmak, onun başka biriyle olabilme ihtimalini kabul etmek olduğu icin, iyice düşünülmesi gereken bir karardır. Bu yüzden çoğu insan ayrılamaz. Çünkü bilir ki onunla doldurdugunuz bütün gününüz yerine boşluk gelecektir. Ve boşluklarda yuvarlanirsiniz, düşersiniz, incinirsiniz..
Çok bağlanmışsındır, nasıl ayrılacaksın ki?
içinde bulunduğum durum. çok sevdiğimden değil. nefret ettiğimden değil. sanırım alışkanlık yüzünden ayrılamıyorum.
fiziken ayrıldığı halde ruhen beraber kalma durumu.

ayrılsak da beraberiz diye şarkısı bile var. allah dayanma gücü versin bari, eminim kolay değildir.
ilişkisinden sürekli şikayet eden ama ayrılmayan insanların, neden ayrılmadığını biliyor musunuz?
Umutları var.

Değişeceğini umuyorlar.
Herşey güzel başlamıştır aslında gözünü kapatıp başlamış olsan dahi. ayrılamamak o gözün yavaş yavaş açılmasıyla perde alır. boyunu çok uzun sandığın öyle gördüğün birinin aslında boyu o kadar uzun değildir noktasına varacak kadar gözünü kapatmışsındır. sen oyle görmüşsündür. halinin hareketinin çok hoşuna gittiğini sanırsın ama gözlerin her geçen gün biraz daha açılmıştır. sandığının gerçek olmadığını anlarsın. herşey bambaşka bir hal almıştır. kusursuz gördüğün kusurlu olmaya başlamıştır. yavaş yavaş sona yaklaştığının farkındasındır karşındaki yeni başlangıçları düşünürken bile. sen bittikçe ilişkin yeşerir sen eksildikçe karşındaki eksildiğin kadar artar. gün gelir artık eksilecek tükenecek bir şeyin kalmaz sorun bu değildir tükenmeyi bitmeyi göze almışsındır ama karşındaki artık artmıyordur. sorunlar başlar sorun sorunu doğurur. görmeden bakmadan telefonda sms de ilişki yaşamak istersin artık . görmek istemezsin. görmeye korkarsın her defasında yine bunları düşünecem mi diye. ama el mahkumdur göreceksin gördükten sonra tükeneceksin azalacaksın.son perdede artık aslında onun sana göre olmadığını anlarsın. ama bu sefer de acımak girer sahneye. o bir zamanlar gözlerine bakarak ona aşkını itiraf ettiğin gözlere bu sefer acımaya başlarsın. gözlerine bakarak hayal kurduğun kişiye yıllarını harcadığına bunu yapamazsın der kalbin ama beynin çoktan kulaklarını tıkamıştır kalbine. hangisinin galip geleceğini beklerken zaman ömründen ömür alarak akar gider.ayrılamazsın.

kısacası ayrılamamak yutkunmaktır ayrılamamak birinin size içten ettiği bedduanın tutmasıdır ayrılamamak bıçağın en keskin yeridir ayrılamamak cezadır ayrılamamak anlaşılamamaktır yalnızlıktır ayrılamamak günahların bedelidir ayrılamamak ölümü yaşamaktır.
onsuz olamayacağını düşünürsün ona bağlanmışsındır artık aklın, fikrin, kalbin onunla doluyken nasıl ayrıla bilirsin ki?
baktığın her yerde onu görürsün o senin hayatın olmuşken o senden ayrıla bilmişse seni terk edebilmişse nedensiz sebepsiz yere bırakıp gitmişse..
işte o zaman ayrılmak gerekir bırakmak ve yeniden başlamak gerekir her şeye...
bir olgudan, bir ekipten, bir insandan, bir işten vazgeçememektir.
kararlısındır, ayrılacaksındır olmaz.
tutku mu diye sorgulamaya başlarsın, cevabı olumsuz olduğunda neden ararsın.
bulamazsın.
zorlanırsın.
ama bırakıp gitme olayı gerçekleşemez bir türlü.
ayrılamamak tam olarak da budur işte.
istemli bir şekilde savurursunuz o geri döner gelir. (bkz: bumerang)
yaşadığım durumdur.aldatılmanın üstüne terkedilme daha fenadır emin olun.bir hafta geçti kızgın mdır insan evet pişman mıdır fazlasıyla üzgün müdür hemde nasıl gururlu mudur ne yazıkki evet.aldatılırsın üstüne affedersin.bir hfta sonra amaçsızca terkeder seni. sen de gurur denen şey kalmamıştır bunun farkına vardığın halde gurur yaparsın neden diye sormazsın.konuşmayalım der lütfen der birde adını anar üstüne.her kelimesi sen de ayrı etki yapmıştır.sorgulamaktan vazgeçmez beynin.sürekli çalışır.kafa yorar.belki der bilmedğim birşey vardı
hatta kendini suçlar beynin.öylesine severki aldatılsa da kırık kalbyle affedip üstüne amaçsızca yapayalnız bırakılsa da kendini suçlar.
buna inanmak ister çünkü.
ve hep bekler
hata yaptım
lütfen demesini

gel tekrar beraber olalım
karar verdim bugün seni unutmaya!ama yönetemedim duygularımın beni yönettiği kadar onları..söyleyecek o kadar çok şey varki.anlatamamakan değil anlaşılmamaktan suskunluğum.nereye,neye kadar bu böyle devam edecek.ne zaman üzüldüğün için yapamıyor olmaktan vazgeçicem bilmiyorum ..
karşındaki insan onlarca size göre birçok yanlış hareketi vardır.ayrıca tam istediğiniz özellikleride mevcuttur.insanoğlunun tipik bir özelliği vardır.bir şey hem iyi hem kötüyse onu bırakmak istemez.hep düzelecek hissi vardır insanın içinde.büyük bir olasılıkla düzelmez.düzelse bile düzelmiş haline alışamassınız.eski halini istersiniz muhtemelen...(ben seni böylede seviyorum canımıniçi)
Karşındaki insanı kırmak istemezsin çünkü bir geçmişiniz vardır.için içini yiyordur adeta miden parçalanıyordur.Sürekli düşünürsün çok üzülecek,çok mutsuz olacak diye düşünürsün ama o arada kendini düşünmeyi bırakmışsındır uyuyamazsın, ülser olursun, içinden dersin Allahım ben napıcağım diye insanlara danışmak istersin ama kimse sana destek çıkmaz saçmalama ne kadar güzel kız derler.Kısaca ayrılmak istediğini söyleyemezsin için içini yer bitirir sonra da kendin bitersin zaten.
a$k biter... icin huzun doludur. bir yanin bittigini kabul etse de diger yanin, "belki daha yapilacak bir $ey vardir" der. oylece durup gozlerinin icine bakarsin. sana yeniden, "gel" demesini beklersin. "ben de senden ayrilamam" demesini beklersin. ama o soz hic cikmaz agzindan, duyamazsin. gururlusundur, istenmedigin yerde durmazsin. ustelik ihanet vardir i$in icinde. agzindan, "evet, bence de bitmeliydi bu a$k" sozcukleri cikar ama buna sen bile inanmazsin. gururun sana oyun oynamaya ba$lar. once, "belki biraz zaman vermeliyiz birbirimize" diyerek gururunu ucundan ko$esinden yemeye ba$larsin. oyle bir an gelir ki, "ne olur ayrilmayalim" demeye kadar vardirirsin. bu sozleri nasil soyledigine inanamazsin. onun sicakligini hic kimsede bulamayacagini bilirsin. kimse onun gibi gulemez, kimse onun gibi dokunamaz. kimseyi onun kadar sevemezsin. bunlar icini sikar. nefes alamaz hale gelirsin. ne geceler gecedir, ne uykular uyku. artik birkac dakika huzurlu uykuya hasretsindir. uyuyamazsin. ondan gelecek bir tek haberi umutsuzca beklersin. telefonun yaninda kac gece sabahladigini hatirlayamazsin. beklemek olum gibi gelir insana. aslinda olum fikri de pek garip degildir artik. oylesine umutsuz kalirsin ki, olumu tek care olarak gormeye ba$larsin. olumle ilgili planlar yaparken bile onun tekrar geri donme olasiligini hic aklindan cikarmazsin. bu yuzden olemezsin. hayat devam ediyordur ama bir $ey hep yarim, hep eksiktir. yuregin asla eskisi gibi atmayacaktir. ba$ka a$klar seni kandiramayacaktir. kiminle beraber olursan ol, onu her zaman hatirlayacaksindir. yillar sonra bile olsa bir gun sana, "gel" dese nerede ve kiminle olduguna bakmadan ona ko$acaksindir. kahredici bir gercektir bu. bunu bilmek cok daha aci vericidir. katlanirsin cunku aci senin karde$indir. o kimbilir kiminle, hangi mutlu hayatin icinde yeni a$kinin tadini cikarmaktadir. bunu da bilirsin. bilirsin ama... ayrilamazsin!