bugün

şu şekilde gelen;

Merhaba. Sana bunları mesaj yolu ile söylemek istemezdim ama o güzel yüzüne bakıp ayrılalım nasıl diyebilirim? Bir süredir ilişkimiz yürümüyor, farkındasın. Sana eskisi gibi ilgi gosteremediğim konusunda şikayetçisin. Her dakika seni düşünsem bile işten güçten fırsat bulamıyorum, bunu anlamıyorsun. ilişkimiz çekilmez bir boyuta geldi. Ancak geçmiş günlerin hatrı çok büyüktür. Her zor anında yanında olacağıma söz veriyorum. Aileni yine seni çok sevdiğim gibi sevdim. Umarım dost kalabiliriz. Her şey için çok teşekkür ederim. Kendine iyi bak.

Şu anlama gelen;

Merhaba. Sana bunları mesaj yolu ile söylemek istemezdim ama yüz yüze söyleyecek cesaretim yok. Ben biriyle tanıştım, 3 senedir ilişkimiz devam ediyor. Seninle 2 senedir beraber olduğumuzu biliyorum. Onunla beraber olmam seni aldattığım anlamına gelmez, böyle şeyler düşünme tamam mı? Sen çok tatlı, çok güzel, çok memelerin falan var ya. Acayip bir şeyler yemin ediyorum. Neyse, her şey için teşekkür ederim. Güzel günlerimiz oldu. Ailenle daha yeni tanıştım ama hepsi bok gibi insanlar. Babanı nassı yendim amaaa, koyduk muuuu? Ulan ya ahahah, tavlayı adamın öyle kolunun altına sıkıştırırlar. Senin babanın agumonoakdor. Neyse, uzatmayalim, ayıq ol beni bir daha arama, sorma.

Mesajlardır. Evet.
allaha havale edilesi durumdur. bütün bağlarınızı koparıp son atılan ayrılık mesajına cevap vermemek gerekir. cevap vermek en büyük hatadır çünkü o senden senin hala onu sevdiğini duymak istemektedir eğer cevap atmazsan ve o sana mesaj attığı zamanda ayrıldık daha ne diye konuşmayı bitirirsen sana dönme olasılığı yüksektir. dönmüyorsa bırak gitsin en fazla 1-5 yıl ağlar zırlarsın aşkın büyüklüğüne göre 5yıl sonunda mutlaka unutursun. içine koyar mı koyar ama yine de onsuz yaşarsın.
onunla kurduğun hayallere bakıp iğrenirsin zamanla
onu öptüğüne pişman olursun
giderek yabancılaşır sana
bi gün gelir yolda görürsün ama selam vermemek için iğrenip yolunu değiştirirsin

ve tavsiyemdir anlaşma yapın şu tarihte şu mekanda eğer ayrılırsak mutlaka yine buluşalım evlenirsen de eşini al gel diyin. ör: 27 ağustos 2020 de 20:30da kız kulesinde..
samimiyetsizdir. sen o kadar zaman bir şeyler yaşa, paylaş sonra sadece ayrılalım yazan mesaj at. adamın götünden kan alırlar.
beklemiyosan dünyan başına yıkılır idrak etmekte zorlanırsın.
ardından bütün erkek arkadaşlara ''kurtuldum lan bu kezbandan'' mesajı atılan mesajdır.

bazen hüzünlendirir, bazen sevindirir.
"biz beceremiyoruz artık, ben dün gece çok düşündüm karar verdim olmuyo yapamıyoruz" şeklinde gelen bir sms de olabilir...
teknolojiye küstüren durumdur.
daha doğrusu tüm hayat küstürür.
öyle bir dövme isteği uyandırır ki o mesaj sözlerle anlatılamaz. ama o eşşek ipe ipe geri döner. (bkz: halden anlar bir dost) tavsiyesi; neden beni terk ediyorsun diye boşuna üstelemeyin.
kısa ya da uzun, iyi ya da kötü, değerli ya da değersiz hiç fark etmez; eğer ortada yaşanmış ve paylaşılmış bir şey varsa sonu daha değerli olması gerektiğinden içeriği önemsiz mesajdır.
gönderenin alıcısına ilişkilerini mesaj atarak bitirecek kadar değer verdiğini gösteren değersiz bir mesajdır.
daha kötüsü

mesaj hakkı yapılan gün gelmesidir, koyar.
dna'nın interfaz evresinden sonra hücreye gönderdiği mesaj.
oke. diyip yanıtlanmalı. tepki vermeyin arkiler boşverin bi süre sonra kendisi gelicektir raad olun.

hiç sevgilim olmadı selam beybiler bi kere emsem yeter.
O PiS EVDE OTURURSAN TABi ALIRSIN O MESAJI DENiLEN HEDEDiR.
seviyorsan eğer kalbinin üzerine öküz oturtan mesajdır. kötüdür be.
gidip o sevgilinin ağzını burnunu kırmaya sebeptir bu.

cidden. sen o kadar el ele dolaş, sinemalara gi, gez toz, öp, kokla. sonra bir sms ile bitir. başka?
dolaylı yoldan söylenedebilen ve sadece gençken başa gelmeyebilen durum;

dolaylı olarak şöyle olabilir ki; zoraki sürdürülen bir ilişkidir

A: özür dilerim
B: neden, bir şey mi oldu
A: neden bir şarkı dinlerken aklıma gelmiyorsun
B: (söyleyecek söz yoktur) üzgünüm.
bana hayatım boyunca gelmeyen, ama gelenlere ise Allahtan sabır dilediğim mesajdır. Düşmanımın başına gelmesin lan. Kırıp kırıp, kalbin içine edip edip bırakıyorlar. Sonra bir şey olmamış gibi yaşamaya devam ediyorlar. Boktan bir durum.

görsel