1. 1.
  - ben ayrılmak istiyorum.
  + gitme. gel bak dolma ye.

  (bkz: ıssız adam)

  edit: iyi sen yeme sktir git o zaman.

  edit2: başlık başa.
  #4756552 :)
 2. 2.
  zaman kaybidir. sen gitme desende gidecektir. hatta gitme dedigin icin kalacagi varsada gider.
  #4756588 :)
 3. 3.
  en son çağre istek kelimesidir. 'gitme' umutlu bakışların arkasına saklanan gözyaşları kendini olduğu yerden çıkarır.
  #4756590 :)
 4. 4.
  kendisini sevmeyip giden kıza duyulan amansiz aşkın çaresiz cümlesidir..
  #4756623 :)
 5. 5.
  ne garip bir diyalog!
  - ayrılmak istiyorum.
  - gitme.
  ne demek bu şimdi? tamam ayrılabilirsin ama gitme, buralarda takıl, arada sevişiriz, hatta yeni sevgilini de getir, benim odayı veririm size, olmaz mı?...
  ayrılmak istiyorum diyen kişi çoktan ayrılmıştır bile, o andan itibaren tek düşündüğü; bunu açıklarken hissedilen ilginç duygular, ve senin tepkinin çok şiddetli-hüzünlü olmamasını ummaktır. bu saatten sonra geri dönüş yoktur ki, sen de bilirsin bunu, daha ne diye gitme dersin? bırak gitsin! ne kadar çabuk giderse o kadar çabuk verirsin içinden geçen tepkiyi, küfür edersin, bağırıp ağlarsın, belkide bi bira açıp özgürlüğün-hafiflik hissinin tadını çıkarırsın.
  (bkz: bırak gitsin)
  (bkz: bırakınca gider mi gercekten)
  #4756699 :)
 6. 6.
  'git, git...Gitme dur ne olur, seni çok özledim, doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim' şarkı sözüyle açıklanabilecek bir durum. Kimi için çaresizlik, kimine göre gurursuzluktur. Bence aşktandır.
  #4756717 :)
 7. 7.
  a:gitme nalan gitme.
  b:gidecem berkecan . bu aşk artık benim için anlam ifade etmiyor.
  a:gitme tükan senin
  b:hmm . kaç metreydi burası ?

  Kısacası gidiyorum diyen birine her ne kadar gitme demek anlamsız bir çaresizlik isede söylenecek sözlerin bittiği anda söylenebilecek en kolay cümledir. Kafasına koymuşsa karşınızdaki gitme demek çok anlamsızdır. Ama gitmesini istemiyorsanız son ana sakladığınız bir iki cümleniz muhakkak olmalı...
  #4756788 :)
 8. 8.
  (bkz: gitme diyorum sana gitme) .
  #4756794 :)
 9. 9.
  yapılmaması gereken 8 hareketten sadece biridir. ama bunu idrak edebilmek o an için pek olur iş değil. gitmek istiyor işte senin ona verdiğin sevgiyi istemiyor, senin yanında daha durmak istemiyor. zırvalıyor, bak ben kimse üzülsün istemiyorum, böyle olsun hiç istememiştim vs vs... ama sıyrılmak istiyor senden. ee koyver gitsin sen de.

  (bkz: bırakınız yapsınlar)
  #4756831 :)
 10. 10.
  ikna edebilseniz bile sonrasında gururunuzun içinizi yiyip bitireceği durumdur.
  gitmeyi aklına koyup bunu dile getirene dur deseniz ne olur, ele geçen size acıyan bir insandır sadece. aşkta acınmayı değil sevilmeyi gerektirir.
  #4756902 :)
 11. 11.
  bir de bunu deneyin;

  (bkz: ayrılmak isteyen sevgiliye siktir git demek)
  #4756911 :)
 12. 12.
  gitme demezsin, gider; çok derin yara bırakır içinde.
  gitme dersin, gider; öldürür.
  #4757046 :)
 13. 13.
  çözümlükten başka bir şey değildir. Aslında çözümsüzlükte değildir en fazla kendisine yapılan işkenceyi uzatır yoksa er ya da geç bu ilişki bitecektir!
  #4757047 :)
 14. 14.
  (bkz: hele otur bi soluklan yiğidim)
  #4757050 :)
 15. 15.
  sevgilinin adının gitme olması ve bak gitmeciğim zaten bende ayrılmak istiyorum şeklinde bir cümle kurmaktır.
  #4757063 :)
 16. 16.
  hiçbir işe yaramayan ama gidenin egosunu full duruma getiren kelime.
  #4757069 :)
 17. 17.
  Ayrılma isteğini karşı tarafın içinde bu kadar yer ettirecek ne yaptım soruruna cevap almak için söylenecek ilk kelamdır. Ama sebep başka ise yapacak ne vardır. Çaresizliğin su yüzene vurduğu haldir. Seviyor ve onsuzluğu tasvir bile edemiyorsan guru falan hak getire........
  #4757103 :)
 18. 18.
  gitme desen de gidecektir. neden uğraşıyorsun ki.

  gitme dersin gideceğim der ve gider. seni düşünmez.

  peki dersin gider fakat bu kadar kolay mı oldu diye düşünür. belki bir ihtimal döner.

  ama gitme demeden olmaz ki aşkta ayrılıklar. tabi ki istemsizce gitme diyeceksin.
  #4757104 :)
 19. 19.
  bir çaresizlik anında ayrılmak istediğini söyleyen kişinin beklentisi, son bir umudu da olabilir. keşke "gitme" diyebilseydi durumu yani. bu durumda başa harcanan bir ilişki olarak hatırlanacaktır.
  #4757116 :)
 20. 20.
  çok sevdiği insanın ondan ayrılmak istiyor oluşunu kabullenmenin zorluğu ile artık hayatında yer edinmiş olan sevgiliyi, o kadar çok seviyorken onsuz bir hayatı düşünemeyip son bir umut belki tamamen silmemiştir diyerek gözlerinden dökülen yaşlarla ikna çabası durumudur. gideni bilmem ama geride kalan için çok zor bir durumdur. *
  #4757309 :)
 21. 21.
  daha sonradan "keşke gitme deseydim belki gitmezdi, belki bir kez daha deneyebilirdik" vb. düşüncelere gark olmaktansa "gitme" demek ve gitmemesi için elden geleni yapmak daha iyidir böylece ileride "ben elimden geleni yaptım" diyerek kişi vicdanını rahatlatabilir.
  #4761162 :)
 22. 22.
  e-yarım kalan tamamlayamadığım bi şeyler var belkide gitmeliyim biraz toparlanırım o zaman nedenlerini çözebililrim belkide bu kayboluşun...
  sessizlik ...

  (gitme desem sana ne kadar kalacak ki ruhun yanımda gözlerinde gördüm o özlemi kaçıp gitmek için yanıp tutuşuyorlar sanki...oysa ne kadar üşüyorum ben şuan..ne kadar ihtiyacım var varlığına...dualarıma olan allaha olan inancım herşeyi sarsıyorsun...herşey devriliyor yüreğimle beraber...gitme sevgilim...istanbulun sesini çekip alma benden boşluklara ortak etme sessiz soluksuz bırakma...bak gidiyor nefesim sesim çıkmıyor dudaklarımdan...bana bunu yapma...
  şimdi herşey terk edecek beni...senden yüz bulacak tüm kancık olaylar...arka arkaya gelir derler ya,ne olursa olsun gitmene bağlıycam bundan sonra...bu dünyada ruhumuzmuş asıl olan üzerimizdeki et parçası acımazmış aslında şuan anlıyorum şimdi birisi dövse yada bi araba çinese şuaracıkta hiçbişey acıtamaz bu bedeni ruhumun şuanki şiddetini hiç bişey yaşayamaz...asla bilemiyceksin bunları...ama gitmezsen sıkıca sarılır söylerim belki seni ne çok sevdiğimi...)

  k-sen bilirsin kararını vermişsin zaten...
  e-o zaman hoşçakal kendine iyi bak ve yaşanan herşey için teşekkürler...

  (öylece kalırsın işte orada şimdi o yolunu bilir nereye gideceğini ne yapacağını sen ise bi anda evsiz barkız kalırsın bi tinerci çocuk gibi herşey delirtebilir o anda seni şuura ihtiyacın yoktur ve olsa bile içi onunla dolu olacağınıdan tüm beyninden geçenlerden nefret edersin...)

  tek nefret edemediğin gidendir...
  #4852311 :)
 23. 23.
  şaçma sapan bir tekliftir. gitmeye çalışan zaten gider. bugün gitmese yarın muhakkak gidecektir. zaten gidiyorum diyorsa demek ki sevmiyordur. engellememek gerekir. kalan kişi hala sevmeye devam ederse platonik aşka devam etmeli veya başkasını bulmalıdır.
  #4852918 :)
 24. 24.
  şansını denemek de fayda var belki de sevgilin sadece dikkat çekmeye çalışıyordur.
  #4852942 :)
 25. 25.
  kendisine acındığı için kalınmasına bile razı olma durumudur. acizliktir, çaresizliktir. karşı tarafın bir şekilde kalması durumunda, her hakarete boyun eğebileceğini kabullenmektir.
  #4853034 :)

kapat