1. ?.
  trt yayınlanan ve israil ile filistin arasındaki çatışmaları anlatan dizi israil'i rahatsız etti. israili en çok rahatsız eden bölüm ise israil askerine gülümseyen bir kızın gene gülümsediği asker tarafından vurulma sahnesi.

  israil ise askerlerinin masumları öldürmediğini iddaa ediyor (buradan gülümsüyorum herkese) ve bu dizi ile israil halkı ve askerlerinin türk halkına katillermiş gibi gösterildiğinden dert yanıyor.

  benim kafamı karıştıran böyle bir diziye ne gerek vardı. hemde devlet kanalında. zaten herkesin birbirine düşmna olduğu bir çoğrafyadayız. bu nefreti körüklemenin anlamı ne. hemde devlet eliyle. israili kızgınız yaptıkları kesinlikel dogru değil fakat bu kızgınlığı devlet eliyle nefrete dönüştürmenin anlamı ne.

  bence israil konusu tarışılmalı, konuşulmalı, hatta israil'i uyarmalıyız. gerekirse bunu eyleme dahi dökmeliyiz fakat durumu insanlık boyutunun dışına çıkmamalı.

  burdan yanlış anlaşılmasını istemem israilin siyasetini asla desteklemiyorum, fakat artık tv gibi çocukların kolayca ulaşabildiği iletişim araçlarında bu tür görüntülerin fikirlerin olması beni üzer. biz bu söylemlerle, saçma sapan tarihi inatlaşmalarla büyüdük çocuklarımız artık din, milliyet kavgalarıyle büyümesin.
  4 -2 ... erjivan
 2. ?.
  israilde pkk dizisi yayınlansaydı eminimki bızım ulkemız daha sert tepkı verırdı.Zira onlarda filistinli örgütler için terorist diyorlar..aynı şey.
  3 -4 ... ecivecivokke
 3. ?.
  gerçekleri anlatması koymuştur efenim. kimse şeyine bile takmamalı afedersiniz. hatta ulusal yayına açılmalı bu dizi. günümüzdeki yapılan katliamlara bakacak olursak topu topu bu konu hakkında "1" dizi olması da ayrı utanç konusudur. afganistan, ırak gibi çeşitlemelerini de yapmak gerekir.
  1 -1 ... lonelydavars
 4. ?.
  içeriği açısından rahatsız etmemiş olsaydı bile kalitesiz bir yapım olmasıyla rahatsız ederdi. ulan trt bu kadar mı düştün? nerede görülmüş sapanlı, molotoflu ve silahlı filistinlilerin yan yana çatıştıkları?
  ... nobetci baykus
 5. 1.
  israil'de pkk dizisi yayımlansaydı, kendi orospu çocukluklarındandır derdik geçerdi. bununla mukayese edenin de beynine turp sıkayım. (daha ağır cümleler kuruyorum, anlaşıldığı üzere). ne türkiye israil, ne de filistin pkk. böyle söyle de götünden kan alsınlar.
  asıl üzüldüğüm şudur ki, filistinliler, hamas'ı aşırı dinci piç diye yaftalayan sütübozukları görseler, biz kime sığınırız ki artık derlerdi heralde.

  sözüm meclisten dışarı olsun da, millete kafa kol girmeyelim şimdi durduk yere.
  1 ... beberuhi
 6. 2.
  (bkz: genç israil rahatsız)
  1 ... hayattan muaf
 7. 3.
  israil'i rahatsız ettiği kadar ülkemizdeki piçleri de rahatsız etmiştir. eğer türk askeri, israil askerleri gibi masumlara bir şey yapmışsa ve delili varsa gösterilmesinden hiç gocunmayız ve karşısında oluruz. her kim masumları hele çocukları kurşunluyorsa milliyeti farketmez, hepsine karşı oluruz.

  kaç tane çocuğun israil askerlerinin kurşunlarıyla öldüğünü televizyonlarda izlemedik mi? israil uçaklarının, helikopterlerinin bomba atmalarını seyretmedik mi? düzenli ordu olmayan bir yerde bomba kullanan devlet, attığı bombaların öldüreceği bin kişiden biri masum olsa bile suçludur. hiç çocuklar öldüğünden haberimiz yok diyenler aşağıdaki linki incelesin.
  http://www.dunyabulteni.net/news_detail.php?id=64410
  http://video.google.com/v...docid=5265375314099050658

  insanlar veya ülkeler bazen aşağılık şeyler yaparlar. bu yaptıkları konuşulmadığı sürece vicdanları rahattır. mesela geçenlerde kendi kızına tecavüz eden adam yaptığı ortaya çıktıktan sonra intihar etti. yaptığından utanıyorsan yapmayacaksın, yaptığını gizlemeye gayret etmeyeceksin. yaparken rahatsız olmuyorsun da yaptılar deyince mi rahatsız oluyorsun?

  birileri ülkemizle israil ilişkilerinden bahsediyor. bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın yani... türk milleti korkak değildir. böyle korkak yaklaşımları olan devlet büyüklerini de hiç sevmez. böyle korkaklara dünya saygı duymaz. biz bir imparatorluktan gelenlerin çocuklarıyız. kim korkuttu sizi bu kadar? veya nerden geldiniz bu ülkeye?
  ... rush