1. 758.
  yüze yakın türk askerini şehit eden osman öcalan

  trt ye çıkıyor . abisi aponun mektubu okunuyor .

  tank palet fabrikası satılıyor . karadenizden egeye

  topraklar elden çıkıyor .

  Ofer: Galataport’un iptaline üzüldük, istanbul kaybetti
  Galataport ihalesinde en yüksek teklifi veren konsorsiyumdaki israilli işadamı Sami Ofer'in oğlu Eyal Ofer, 3,5 milyar Euro'luk teklif verdikleri ihalenin iptaline çok üzüldüklerini açıkladı.

  https://www.haberler.com/...-uzulduk-istanbul-haberi/

  bankalar vs artık saymıyoruz .

  troller , çocuklar ve cahillerden mürekkep koro bunları görünce

  ortalıktan kayboluyor .

  her iş olacağına varır ...

  türk nüfuslu türk devleti kurulacak ........
  ... kurgankt66
 2. 759.
  (bkz: ayrılıkçı türkler/#41836250)
  amerika'daki eyalet sisteminin türkiye'de yürüyeceğini düşünmüyorum...

  her şeyden önce, amerikan eyalet sisteminin nasıl çalıştığını biliyor muyuz?

  amerika'da eyaletlerin hepsi kendi yağlarıyla kavrulurlar.. her eyalet kendi bütçesiyle yaşar ve kendi topladığı vergilerle geçinir.. eyaletten eyalete para aktarımı yoktur.. hiç kimse yekdiğerine para vermez...

  eyaletleri geçelim, şehirlerin semtleri dahi mali olarak kendi hallerine terkedilmiştir.. örneğin amerikan merkezi yönetimi eğitime zırnık para harcamaz.. onun yerine her semt kendi emlak vergilerini toplar ve semtteki okulların masrafı o emlak vergisinden ayrılır.. dolayısıyla emlak değerlerinin düşük olduğu semtlerde okullar dökülür.. emlak vergilerinin yüksek olduğu semtlelerde okullar pırıl pırıldır.. amerikan devleti asla eşitleyici rolü oynamaz, zenginden alıp fakire aktarmaz..

  türkiye'ye dönelim..

  türkiye'deki düzen amerika'yla taban tabana zıttır.. türkiye'de sadece bir kaç il vergi öder.. devlet o illerden aldığı parayla vergi ödemeyen illeri döndürür.. aslında vergi ödemeyenler ödeyenlere kıyasla çok daha iyi muamele görürler.. çünkü vergi ödemeyen illerin çoğunluğunu oluşturan kürt-çonar-yobaz kesim iktidarların oy deposudur.. en iyi hizmeti bunlar alır. vergi ödeyen kesim de bir de üste para verip çocuğunu özel okula yollamak zorunda kalır..

  türkiye'nin türk-kürt diye iki eyalete ayrılması ve eyaletlerde amerikan sisteminin uygulanması kürt bölgesindeki eğitim, sağlık, elektrik dağıtımı vs. gibi hizmetlerin bir anda çökmesine yol açar.. bunun sonu da iç savaşa kadar gider..

  türklerle kürtler aynı ülkenin vatandaşları olmaya devam ettikleri sürece her türk sırtında iki kürtle yaşamaya alışmak zorundadır..
  1 ... arbutus unedo
 3. 760.
  Size mallığın tanımını yapamam ama sordukları zaman bu başlığı bknz verebilirim...
  -1 ... ayi selim