1. 1.
  ayrıca sözlükte bir bölüm açılması artık hayat memat meselesi olmuş başlıklardır. bu başlıkları sıralamak istersek;

  (bkz: sözlük yazarlarının itirafları)
  (bkz: sözlük yazarlarından aforizmalar)
  (bkz: sözlük yazarlarını şu an mutlu eden şeyler)
  (bkz: sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler)
  (bkz: sözlük yazarlarının tespitleri)
  (bkz: ben bu yazıyı sana yazdım)
  (bkz: başlıkları alt alta okumak)

  şeklinde uzayan bir liste var.

  bu başlıklar sözlüğün amacından şaşmasına sebep olduğundan dolayı ayrıca bir yere açılmalı ve sadece bir gün için açık tutulmalı.

  örneğin; itiraf bölümü sadece cumartesi gecesi saat 22.00 - 24.00 arası açık olmalı ki sözlüğe tepeleme itiraf yapılmasın. takip butonuna basılınca her zaman itiraf başlığı en üstte olmasın.

  bunun dışında moderatörler saçma sapan başlıklara neden müdahale etmekten çekiniyor anlamıyorum. sözlükte bir sürü entelektüel yapıda yazar var. sırf saçma sapan başlıklar ve artık mide bulandıran sol frame yüzünden sözlükten ayrılıyor.

  amaç tıklanmak mı ? yoksa gerçekten zengin bir sözlük olmak mı ?

  amaç tıklanmak olduğundan dolayı bu tür başlıklara dokunulmuyor. para kazanmak veya internet dünyasında tıklanan bir sözlük olmak zamanla olacak şeydir. kurallara biraz sıkı sıkıya bağlı kalsak hiç kimse zarar görmez.

  tabi binlerce entry i takip etmek insan işi değil orasını kabul ediyoruz. ama bariz bir şekilde bunu yapanları atmak gerekir.

  sözlüğe giriş zaten çok kolay. çaylakken bir sürü entry gir. hemen üye olabiliyorsunuz. ama ekşi sözlüğe veya inci sözlüğe bir bakın bakalım yazar olmak kaç seneyi alıyor ? bir arkadaşım 4 yılda yazar olabildi ekşi sözlüğe yorum sizin.

  ama uludağ sözlüğe bakıyorsunuz ipini koparan yazar oluyor. sonra bunun acısını bizler çekiyoruz.

  amacından şaşmış bir sözlükle karşı karşıyayız. burası bir gerçek.

  sözlük şu anda ekşi sözlüğe yakın ama zaman geçtikçe içerik olarak inci sözlüğe doğru giden bir yapısı var. bunu göreceğiz. o zaman sözlükte doğru dürüst entelektüel bilgi paylaşmayan yazarların dolduğu bir sözlük olacağız tabi o zaman ben olmayacağım.

  özgün bir yapımız yok. yeni çıkan tema facebook tan alıntı. o kadar reklamı yapıldı. bir şey zannettik merakla bastık tuşa ama elde var sıfır. ama zall a şunu söylemeliyim. emeğine sağlık.

  bunun yanında sözlükte hiç bulunmaması gereken başlıklarda vardır hocam.

  yalnızca bugün açılanlardan örnek verelim hemen;

  (bkz: seks oyunları)
  (bkz: yataktaki performansı ölçen aplikasyon yapmışlar)
  (bkz: karısı hamileyken aldatmayan saf erkek)
  (bkz: eski sevgili ve sevgilisine tecavüz etmek)
  (bkz: genelevde parayı ödeyip empotans yaşamak)
  (bkz: askerde ilk bir hafta sıçamamak)
  (bkz: babanın sen hala elizabet demesi)
  (bkz: sözlüğe girmeden önceki seksi videonun aslı)
  (bkz: poposuna girilen bayanın çıkarma diye yalvarması)
  (bkz: meme emmekten zevk alan insan)
  (bkz: entelektüel seks)
  (bkz: alafranga tuvaleti olmayan ezik)
  (bkz: sevgilinin seni alıp içime sokmak istiyorum demesi)
  (bkz: rape me)
  (bkz: dapdar kot giymiş türbanlı kız)
  (bkz: gerdek gecesi kıza galatasaray forması giydirmek)
  (bkz: abazalar ordusuna çavuş olmak)
  (bkz: kapısı çalınan tuvaletten osuruk sesi gelmesi)
  (bkz: bir hafta sonu aktivitesi olarak karıya gitmek)
  (bkz: fakir sevişmesi)

  sadece bugün açılanlar bunlar. tespit edebildiklerim bu kadar. diğer günleri buna eklersek binlercesi var daha. bakınız diye ekledim ama aslında bakmayınız. gerek yok bunlara ve bu başlıklara açanlara. ey sözlük neredeydin şimdi neredesin ? ey moderatörler neredesiniz ? bu başlıklar sözlüğü mahvediyor !

  bazı yazarlarımız bu konuda sürekli şikayette bulunuyorlar fakat yönetimden hiçbir hareketlilik olmuyor. bu nasıl iştir ? lütfen artık duyarlı olun sayın moderatörler. hiç kimse entry girmek veya başlık açmak zorunda değil. ama adam akıllı amaca uygun başlık açmak zorundadır.

  küfür etmek yasak diye kural var. sözlüğün yüzde 40 ı küfür ve saçma sapan pornografik başlıklarla dolu. bu nasıl bir kural ?

  kimse kusura bakmasın burası inci sözlük veya ekşi sözlük değil.

  adam akıllı başlık açıyoruz adam altına hemen anket diye küfürleri sıralıyor. anket amacı bile gütmemiş olmama rağmen. sonra kendi açtığı başlıklara bakıyoruz. boş beleş başlıklar.ne diye varsın ki sözlükte ?

  bu soruyu herkes kendine bir sormalı sözlükte saçma sapan yatak odası hikayeleri mi anlatmak yoksa bilmem kimin bi tarafını mı yazmak ? yarın bir gün kısmetse herkes evlenecek. eşinizin böyle muhabbetler içinde olmasını ister misiniz ? cevabınız evetse yapacak bir şey yoktur.

  toplumda ahlakı bozan şeyleri burada paylaşmak lazımdır. evet. bekli farklı görüşler alınıp çözüm aranması için ama bahsi geçen başlıklar adı altında değil.

  nereye gidiyoruz sayın yazarlar ? nasıl bir sözlüktük nasıl bir sözlük oluyoruz ? sessiz kalmayın. sessiz çoğunluğu biz teşkil etmeyelim. biraz duyarlı olalım.

  saygılar şelale.
  -1 ... taurus