bugün

çok kısadır çünkü genelde teselli süsüyle yanaşan ilk apaçiye bacaklarını açarlar. (bkz: kızların aşk acısı çekmemesi)
anında. kızlar için intikam sıcak yenen bir yemektir.
Cahil olanları çoktur malumunuz hırsları yüzünden ve kendini değersiz hissetmemek adına yaptıkları girişimler, tercihler yüzünden elden ele gezen pula dönerler.

Can yakayım derken canları yanar.

Kimsenin kendilerini biplediği yok oysaki.
Salisenin binde biri. (bkz: 1000/1)
Öldüm bittim derken birden başka birinin saçlarına, gözlerine iltifat edenleri görüyoruz, çok şaşırıyoruz...
Kişinin mayasının kıvamına göre değişen süredir.
Kızı siz terk ettiyseniz bahaneniz de sacmaysa sizden nefret edebilecek bir sebebi de varsa çabuk atlatabilir. etrafında da erkek varsa işi kolay.
Hayat kısa kuşlar uçuyor...
Cinsiyet ayrımı yapmaya da gerek Yok, kimse için senelerce beklemeye değmez.
Ideal süre kime göre neye göre belirleniyor ayrıca? Iki sene bekle denilen insanın belki 6 ay sonra karşısına hayatının aşkı çıkacak kim bilir... Hayat planlara göre yürüyen bişey değil. Öyle olsa tadı olmazdı zaten.
kızların adı çıkmış, erkekler de bu konuda az değil. ben ayrılık acısıyla daha nefes bile alamazken benim adam başka kızlarla fink atıyordu.

ha bu arada çivi çiviyi sökmüyor, bunu yapan kişi de onu bilsin. aksine sürekli karşılaştırma yapıyor insan ki o daha fena. ayrıca kişinin acılarla yüzleşmeye cesareti olmadığını gösterir ve bir karaktersizlik örneğidir.

ohh içimdekileri söyledim rahatladım.
Genellikle ayrılan bir kızın yeni bir ilişkiye başlama süresi "0"dır.
Zaten ilişkisi çatırdamaya başlayınca potansiyel adayları belirlemiş, ayrıldıktan sonra bu adayların arasından birini seçme süresine girmiştir.

Bana kızmayın, bunu ben demiyorum.
Görevimiz tehlike 2 filminde dougray scott, Tom Cruise ile kırıştıran eski sevgilisi (thandie Newton) hakkında " ethan, kadınlar maymun gibidir. Bir dalı tutmadan diğer bir dalı bırakmaz" diye kahramanımıza söylüyor.
Bahanesi varsa süre sorunu yoktur .
Duruma göre değişir eski ilişkisini unutma süresi. Ve unuttuğu an başlayabilir ya da kendine biraz zaman tanıyabilir.
çok takılma döner o merak etme sen, yeter ki triplere girip mesaj filan atma zayıflığını gösterme:) arada seni arar olay mahallini son kez görmek ister filan hemen düşme yavşak seni:)
yılmaz erdoğanın "yağdıkça"şiirinde çok naif bir cümle geçer;
"Bir aşktan diğerine kaç saatte gidiliyordu."
öyle görülüyorki o da bu konuda fikir sahibi değil
Değişkendik gösterir her şey gibi bunu da kalıplara sokmayalım. Söz konusu sevgidir zira sevgili değil.
Olaya kadın erkek ayırmadan bakmak lazım.

Birlikteliklerin bitme sebepleri iki taraf için de tecrübedir.
Yeni başlanacak ilişkilerin sağlığı için eskisinden ders çıkarmak şarttır.

Ne istediğini bilmek, hatalarını görmek ve aynı sıkıntıları yaşamamak için kişinin kendiyle baş başa geçireceği süre önemlidir.
Biten ilişkinin akabinde yeni br ilişkiye başlamak genelde sağlıksız sonuçlar doğurur.

Naçizane fikrim minimum bir yıl kadar kendinizi dinleyin. Beklentilerinizi gözden geçirin.
görsel
beni alakadar etmeyendir. ayrıldıktan sonra isterse 1 dakika sonra vurdursun. sizde kadınlardan sadakat falan beklemeyin, onlar biz erkekler gibi üzülmüyor.
how i met your mother dizisinde ayrılık acısını unutma süresinin ilişki süresinin yarısı olduğunu söylüyordu lily. Kişiden kişiye bu süre değişir ama ortalamaya göre bana mantıklı geldi. Mesela aynı dizide barney kapıdan çıktığı an atlattığını söylüyordu. (bkz: swh)