bugün

albert einstein' nın da belirttiği gibi ahmaklıktır. yok yok hatta düpedüz yavşaklıktır yavşaklık.
iyimserliktir.
caresizlikten ileri gelir. care olsa zaten denenmis yontemler tekrar denenmez.
(bkz: umut fakirin ekmeği)
azimdir, sabırdır, tecrübedir. suyun aynı yere aynı şekilde damlaya damlaya taşı delmesi gibi.
Tekrar ettiğiniz davraşınızdan bağımsız bir durum gelişmedikçe boşa bekleyiştir. Şu hayatta stratejiler, taktikler, a planları b planları tecrübelerden edindiğimiz çıkarımlar sonucu var.
eğer aptallığın bir tanımı yapılacaksa bu olmalıdır.
Einstein'ın aptallık tanımı budur.
normaldir ; bazan kız bazan erkek çocuk doğduğunda yapılan aynı şey değil mi ?
Gerizekalı olduğum için hep yaptığım eylem.
insan bazı şeyleri değiştirince, hayatında bazı şeylerin değiştiğini fark ediyor. Bu insana moral ve motivasyon olarak geri dönüyor. Değişmek ise bizim elimizde..
en sevdiğim serzeniş cümlesidir.

kendi kendime de çok söylerim. Bir şeyi birkaç kere denedikten sonra işi bırakır, farklı bir yöntem belirlemeye çalışırım.
ekonomik olarak zor zamanlar geçirdim hatta geçirmeye de devam ediyordum sonra aklıma bir fikir geldi. kredi çekmek ve parayı faize yatırıp borcunu da oradan ödemek. böylece çektiğim kredi faizini işlerken aylık bir yandan da birikim yapmaya devam etmiş olacağım. bu düşünceler beynimin içinde böyle devam ederken ziraat bankasına başvuru yaptım. eğer kredi çıkarsa bundan 2-3 yıl sonra para biriktirmiş olacağım en azından kenarda birikmişlik benim bu sıkıntılarımı da kurtarır. ziraat bankasına güveniyorum beni mahçup etmeyecektir. güzel birikim yaparken bile strese girer mi insan. ama gerçekten artık sıkıldım. zengin olmak istiyorum.
güncel Önemli Başlıklar