bugün

benim ben yasar usta.
Ben 4+2 sene opsiyonlu telefon teknolojisinde çok büyük devrim olmazsa opsiyonu kullanıyorum.
Telimi tamir ede ede kullanmistim 4 yil. Sonra tamir edilemez hale geldi degistirdim yoksa daha kullanirdim heralde.
olması gerekendir. kapitalizmin oyunlarına gelerek yılda bir telefonu değiştirmek gereksizdir. zaten ülkemizdeki insanların çoğunun buna maddi gücü yetmez.

yani adam gibi adamdır. hatta 5 sene kullanan daha da bir adamdır.
fakirlik görmüş zor şartların insanıdır. başka bir tanıma ve söze gerek yok.
Maşallah nazar değmesin işallah. Masrafsızmış.
Neden o kadar az ki.
idare etmeyi bilen insandır.
bozulana kadar devam hacı. s.işim son çıkanını. seneye daha iyisi çıkacka çünkü.
bak 4s çıktığında da böyle demiştim. 6s çıktı. elimdeki bozulana kadar 8-9 s olur heralde.
benim.
(bkz: s3 mini)
Parasını Çarçur etmeyen insandır.
Kapitalizmin görünmeyen eline teslim olmayan insandır. Tebrik ediyorum. Gördüğüm en azılı solcularda bile son model telefonlar var.

Samsung Galaxy S3 le 4. Yılımı geçiriyorum. Daha yolu var.
Aklı başında insandır, israfı sevmez.

4 senedir kullanıyorum, sorun çıkarmadığı sürece değiştirmeyi düşünmüyorum.

"5/6/7 çıktı hemen almalıyım, gerekirse aç kalırım" diyen tiplere acıyorum. Tepsi kadar telefonu kredi ile alıp, ödemeli atıyor. Üstüne de bedava wifi bulmak için sokaklarda it gibi dolanıyor. Bunlara rağmen hava atıyorlar ya, daha ben ne diyim..
Adam gibi adam yada kadın gibi kadındır, böyle birini bulursanız kaçırmayın basın nikahı.
Gösterişi sevmeyen insandır, tutumludur. Telefon Alo desin yeter mantığındadır.
iphone 3g ile telefonlar ani bir sıçrama ve yeni bir kavram yarattı ancak yaklaşık üç dört senedir öyle arayı açacak bir inovasyon yok ya da yapılacakların çoğu yapıldığı için belki artık çok yeni ve fark yaratıcı bir şey gelmiyor.
Benim telefonum da iki yıllık bir android 6 4.5 de var e neden değiştireyim yeni telefonlarda ne var bende olmayan. ..
Benim gibi telefonu gösteriş, lüks aracı olarak değil de basit bir iletişim aracı olarak gören biri için gayet normal bir durum.

Hiç bir zaman ikinci el telefon satmadım, satamadım. Hurdaya ayrılıncaya kadar kullandım hep.

iş bu entry, iki sene önce alınan lumia 735 marka modelli telefonla yazılmıştır. Alo diyor, mesaj atıyor, e internete de giriyor. daha ne olsun? Salak mıyım amk kullanmayacağım üç beş özelliğe binlerce lira vereyim.!?
iki oldu hedefim 5 e tamamlamak bundan evvelki telefonumu da 4 sene kullandıydım.
fakirin önde gidenidir. fakirliğinizi, garibanlığınızı ve ezikliğinizi bu tür süslü "kapitalizm" cümleleriyle kapatamazsınız. iğrençsiniz. yıkılın şimdi.
Ben değilimdir aslında. Ama elimdeki telefonu birkaç yıl kullanmayı düşünüyorum. Telefon macerama gelirsek;

ilk telefonum 2008 Yılında aldığım samsung e250 idi 5 ay kullandıktan sonra çalındı. Bir iki ay telefonsuz takıldıktan sonra bir süre nokia 2630 kullandım ve bir akrabamızla samsung e250 takası yaptık, sonra onu da 1 yıl kullandım.

2010 yılının mart ayında samsung star wifi aldım ve onunla 2 buçuk sene bir birlikteliğimiz oldu.

2012 ekim ayında nokia c6 aldım ve onunla 1 yıl birlikte takıldık. Kardeşim telefon istiyordu ona verdim sonra kendime lg l7 aldım. Ama dayanamadım telefona. O kadar yavaş ki rehber açılana kadar 30 saniye geçtiği bile oluyordu. Kafayı yiyordum 5 ay dayanabildim sonra general mobile discovery aldım. Onu da 1 yıl kullandıktan Sonra kardeşim çok istedi ve ona verip kendime haziran 2015 de general mobile 4g aldım ve memnunum şu an. Zaman zaman kanser ettiği olsada her işimi görüyor. Telefon fiyatlarını gördükçe telefondan soğuduğum için Allah izin verirse bozulana kadar bundayım.
Popüler kültürün çürütemediği yiğit insandır.
Kapitalizmin etkisine şimdilik alamadığı insandır azcık para ver bak neler alıyo.
Note 2 kullanarak dahil olduğum insandır. Geçen hafta anakart yandı ama yenisiyle değiştirip kullanmaya devam ediyorum. Bu sefer ki hedefim bi 3 sene daha kullanmak.
(bkz: Samsung Galaxy note 2)
lg l bello kullaniyorum 3 yıldır bozulmadigi surece kullanamaya devam edecegim inşallah.
(bkz: taksiti bitince tel değiştirenler)