bugün

aslında aynı masada oturup hiç konuşmadan telefonlarına bakan tipler olacaktı. nedeni malum.

sosyalleşmek için bir araya gelen insanlar birbirleriyle muhabbet etmezken sosyal medya ortamında tanımadıkları insanlarla iletişim kurmayı tercih etmeleridir. psikolojik manyaklıktır efendim.
iletişimi kolaylaştırmak için oluşturulan paylaşım sitelerinin aslında iletişimi ne denli kopardığının bir kanıtıdır.

biz arkadaşlarla buluştuğumuz zamanlarda telefonları ortaya çıkarmayı yasaklıyoruz. çok iyi bir çözüm yolu...
teknoloji çağının sapıttırdığı insan modelleridir.
telefonlarından sosyal medyada yer bildirimi yapıp, fotoğraf yükleyip, paylaşım yapıp, orada ki paylaşımları birbirlerine söyleyerek eğlendiklerini sanarak ortamdan ayrılacaklardır. buradan görüldüğü gibi birbirleriyle değilde sosyal medya sakinleriyle paylaşacakları vardır.
''iphonunuzu sikeler amk sosyal olun lan azıcık'' denilesi tiplerdir.
bir keresinde benimde başıma gelmişti. üniversiteyi farkli şehirlerde okudugum bir arkadaşımla cikmiştim. mesajlar mesajlar. dedim sen napiyon aylardir goruşmemişiz hallam yaa.buluşma boyunca telefonuna bakamadı bir daha da.
kafa uçulası tiplerdir.

karşıdakine saygısızlıktır. beden dili olarak "iletişimi kapalıyım benle konuşma" anlamı taşır. konuşmayacaksan gelme. çıkarır bakarsın mesaj gelir falan ama abartısız kalkana kadar telefona bakan tipler var. niye çağrıyosun olum o zaman beni.
teknoloji ve internetin insanlar arasındaki iletişimi nasıl olumsuz etkilediğini gözler önüne seren insanlardır.
güncel Önemli Başlıklar