bugün

Kadın yüksek ihtimalle plaza kaşarıdır.
Kadının Erkeği kıskanma gibi bir durum olabilir.
Birbirini seven karı ve kocadır.
birbirini görmekten sıkılıp biri kendini futbola diğeri kadın programlarına veren ilk fırsatta birbirlerinden kaçıp ortamlarını ayırmaya çalışan karı kocadır.
gemide karı-koca şeklinde çalışanlar olduğunda şunu duymuştum;

- ikinci kaptan üçüncü kaptanı sikiyor.
- karısı amk.
- ...
bazen ister istemez özel hayatlarını işe taşıyan karı kocadır.
örneğin:
-iyi günler Ahmet bey, ben gülser. yanımda metin bey var. sizden gelicek teknik değerlendirmeyi bekliyoruz. biliyorsunuz acil bir dosya ve siparişini vermemiz gerekiyor.
+gülser hanım iş yoğunluğumuz var.o dosyaya öncelik veremiyorum şu anda. daha acil işlerim ve toplantım var. öğleden sonra bakarım tamam mı?
-ahmet bey, dosyanın önemini yeterince anlatamadım sanırım. metin bey öğleden sonra burda olamıycak.o burdayken şimdi gelmeniz gerekiyor. fazla vaktinizi almıycak, bir on dakika uğrayabilir misiniz? aynı zamanda işlerinizi ve iş yoğunluğunuzu bilirim ben sizin. mesaiye kalıyorsunuz, o zaman halletseydiniz diğer işlerinizi.
+gülser, toplantıya giricem anlamıyor musun yahu? öğlen beraber yemeğe gidicez nasıl olsa, söyle beklesin metin bey öğleden sonra tekrar görüşürüz.iş yerinde bile kapris yapıyorsun.yuh yani.
-ahmet bey, şükredin ki yanımda metin bey var. öğleden sonra izin alıcaktınız, malum bankada işiniz vardı. hani ev kredisi meselesi. tabi onu da unuttunuz.o kadar sorumsuzsunuz ki.asıl size yuh.
+kadın, yeter be, bari iş yerinde delirtme beni. evde dır dır, işte dır dır.
-ha tabi ahmet, ayşe hanımın raporunu imzalamışsın ama. benimki niye öğleden sonraya kalıyor, benim işlerim aksıyor. unutma ki senin eşin benim, ayşe değil.
ve bu tartışma uzar gider.*
eğer bu çift sizin üstünüzse canınızdan bezdiren durumdur, işinizi mi yaparsınız artık arabuluculuk mu orası karışıktır.
eğer bir de az gelişmiş bir şehirde ailelerinden uzak bir yerde çalışıyorlarsa hep iki kişi takılmak zorunda kalacak hayatı sıkıcı olacak kişilerdir.
(bkz: ben bunu bugün gördüm)
ikili için sıkıcı bir durumdur. birbirlerini patrona şikayet etme seviyesine ulaşan sonuçlar doğurabilir.