bugün

Medeniyettir.
bir insanla her konuda ayni fikirde olmak mumkun degil zaten. cevrenizde vardir illa boyleleri, karsilikli saygi oldugu surece gayet kolay eylem.
gayet de severim, yeter ki cahil olmasın. medeni bir insan başkalarının fikirlerine saygı duyar. fikir aykırı da olabilir ama kendi fikriyse saygı duyarım.

bu da böyle bir entry'dir.
sevemeyen insan dar görüşlü veya menfaatçidir açık ve net. kendimi göreceli olarak muhafazakar diye tanımlayabilirim ama çevremde çokça chp'ye yakın arkadaşım da var. o arkadaşlarımın hepsini de severim onlar da beni sever. Onları hiç yargılamam onlar da aynı şekilde beni. Çünkü biz birbirimizin düşüncelerini değil kişiliğini, karakterini seviyoruz. siyaseti hayatınızın merkezine almaktan vazgeçin ve gözünüzü açıp çevrenize, size değer veren seviyeli insanlara yöneltin.
Şu devirde böyle insanları bulabiliyorsanız çok şanslısınız demektir.
herkeste olması gereken bir özellik. fikirler değişir, aslında çok sevebileceğimiz bir insanla zamanın hiçbir noktasında aynı fikirde buluşamayabiliriz.
insan sevince biraz bencil olduğunu düşünüyorum. Sevdiğin kişi arkadaşın, sevgilin, akraban bile olsa kendine benzemesini isteyebiliyorsun. senin düşündüğün gibi düşünmesini, senin giyim tarzın gibi giyinmesini isteyebiliyorsun. Belki de asıl sevgi karşıdakini düşünmektir. ama 'bencil' sevgi çeşidinin de art niyet içermediğini düşünüyorum. tabii her şeyin fazlası zarar. Bu yüzden biraz zor. Özellikle de sevgilin ise.
Sevmekten kasıt aşk ise zordur. Ama arkadaşlık olarak hiç bir sıkıntı olmaz hatta daha iyidir.
beni kendi fikrine ikna edebilene aşık olurum.
Hangi fikir olduğu önemli. Sen onun bunun çocuğusun şeklinde fikrini size arz edeni seviyorsanız gelin bir de ben seveyim sizi.
Fikirden fikire değişir şimdi satılmış Bi aktrol ü nasıl seveyim.
Hemen hemen her insanı severim.
Fikirler, anlaşılınca değerli.
zor değildir. omurgasını aldırmamış, samimi olduğuna ikna olduğunuz, söylediklerinin arkasında duran, tutarlı ve tartışma adabını bilen herkes sevilir.

ben karşıt görüşlü insanı ne olursa olsun sevemem diyen insan yobazdır.