bugün

Aynı uykuyu uyumak istiyorum seninle. Aynı anda aynı yatakta beraber uyumak değil kastettiğim. Ayrı coğrafyalarda da olsak aynı uykuyu uyumak, aynı rüyayı görmek istiyorum seninle. Gözkapaklarının içine hapsolmak, kirpiklerinin arasına sıkışmak istiyorum. Göz bebeklerinle, beynin arasında gidip gelmek, kalbinde uykuya dalmak istiyorum. Ve uyandığımda gerçek olmanı istiyorum.

Ne zaman bir sabah uyandığımda karşımda göreceğim seni? Kaç gün kaldı vuslata? Gelmeyecek bir gideni mi bekliyorum, olmayacak bir an mı arzuladığım? Bir sabah uyandığımda karşımda görebilecek miyim seni, yoksa sen hep rüya cumhuriyetimin pasaportsuz vizesiz vatandaşı mı olacaksın? Hep hesapsız kitapsız mı gireceksin rüyalarıma, hep kaçak mı yaşacaksın kalbimde. Ne zaman bitecek, uzak topraklardaki nedensiz yaşantın... Kalbimin toprakları hangi kurtulacak müspette prenslerden ve kavuşacak gerçek prens ine? Yoksa kurtarıcısı bekleyerek yaşlanıp yok olan milletler gibi kalbim de prens ini bekleyerek mi dolduracak kendisine ayrılan zamanı? Ne zaman hayat suyu vereceksin, senden başkasını sevmeyi başaramayacak kadar beceriksiz ve tüm çarelerini sana bağlamış biçare kalbime?
sevgiliyle aynı rüyayı görmek, aynı günlere uyanmaktır. birlikte nefes almak ve hep birarada olmaktır, olabilmektir.keşkedir ama imkansızdır benim için.
güncel Önemli Başlıklar