1. 1.
  iki dizi arasında seçim yapamayıp bir ona bir diğerine geçip ikisini de doğru dürüst izleyememektir.
  -1 ... amen ra
 2. 2.
  bir dizide reklam basladiginda ikinci diziye göz atmak, ve hangisi daha cekici geliyorsa onu birinci siraya almak iki dizide de ne olup bittigini anlamak icin yararli bir yontem sayilabilir.
  ... noname
 3. 3.
  gerek yoktur. bir hafta birini diğer hafta diğerini seyretseler yeterlidir. zaten konu hep aynıdır , zaten üç dört hafta aynı konu üzerinde durulur. bu şekilde 3 dizi bile seyredilebilir.
  ... kacak kelebek
 4. 4.
  reklam arasinda diger diziye zaplayip, reklam bitince tekrar dizisine dönmek ve reklam olmayan süre boyunca da 2 kanal arasinda zap islemini sürdürmek.
  1 ... kopush
 5. 5.
  bir tarafta televizyon açıkken çıkan türk dizisine bakarken, diğer tarafta bilgisayara yeni indirilen yabancı diziyi izleme durumudur. esasında yerli dizinin bitmesi beklenebilir ama merak herşeyde önce gelir, hepsi aynı anda izlenir, hiçbirinden birşey anlaşılmaz.
  ... delismen
 6. 6.
  ayni anda 3 dizi izleyebilme ozelligine sahip biri için çocuk oyuncağıdır.
  ... dabaddah
 7. 7.
  iki dizi izleme imkanı olmayıp, tek bir dizi tercih etmek zorunda kalanlar, dizinin konusuna göre şu şekil bir yol izleyebilir;

  çocuklarım olmadan asla diyorsanız
  (bkz: aliye)

  para için veririm diyorsanız
  (bkz: binbir gece)
  1 ... salca
 8. 8.
  eğer iki tv kanalını aynı anda gösteren televizyonunuz varsa mümkün olabilecek durumdur.
  ... xeroquark
 9. 9.
  anneniz sayesinde yaptiginiz eylemdir. ikisini birden izliycem diye tutturur. hele de kumanda ondaysa, kesin bir tanesinin sonunu goremezsiniz.
  ... limon cicegi kolonyasi
 10. 10.
  digiturk plus sayesinde tarihe karışan eylem. aynı zaman dilimindeki dizilerden biri kaydedilir diğeri izlenir, ilki bitince kaydedilen takip edilir. * * *
  1 ... legend of the stranger