1. 1.
  Çılgın sorunsalın ta kendisidir. Tanımsal olarak "ben bu başlığı bu sorunsala yazdım" adı altında şöyle yorumlanabilir:
  Bir kıza tutulmuşsunuzdur. Uzun süren ilişki falan fıstığı olmuştur. Ardından ayrılmışsınızdır. -Sebebi ne olursa olsun- Kızla devam eden başka bir süreçte arada bir buluşursunuz, hal hatır sorarsınız, öpüşürsünüz, koklaşırsınız, elini tutarsınız, sarılırsınız, kokusunu içinize çekersiniz. Defalarca yanına giderken "bu sefer kendime hakim olacağım ve ona karşı koyacağım" dersiniz ancak bunu beceremezsiniz. Onun hayatına birileri girer çıkar, sizse aklınızın bir kenarında hep o bulunduğu için başka hiçbir kıza onun gibi tutulamaz, onun yerini dolduramazsınız. Bazen yoldan geçen bir hatunun parfümü, tipi size onu hatırlatır. Tahammül edemeyeceğiniz insanlarla sırf onun parfümünü kullanıyor diye takılırsınız. Akabinde içersiniz, sıçarsınız, dostlarla dertleşirsiniz, hatta benim gibi taktik kasıp -önerilir, Hakan Günday'ın Kinyas ve Kayra adlı eserinden esinlenerek "yazarak beyinden atma" metodu- gidip bir defter alıp onun hakkında hatırladığınız her şeyi yazar, yüzüne söyleyemedikleriniz dahil kelime kelime defteri işler ve rahatlarsınız. Ardından defteri ne yapacağınızı bilemezsiniz. Denize atasınız gelir; emeğinize kıyamazsınız, yakasınız gelir; emeğinize kıyamazsınız, hatuna gidip verip ne yaparsan yap diyesiniz gelir; bir saat sonra vazgeçersiniz, belki götünüze sokasınız belki de yayın evine mi versem amk belki üç-beş kuruş kazanırım yolumu bulurum diye bile düşünürsünüz. Sonuç olarak yine sikilen siz olursunuz.
  Yapmayın etmeyin böyle saçma şeyler amınakoyim yazık etmeyin kendinize.
  durumudur.
  1 -1 ... hukuksuz
 2. 2.
  çok aşık olma durumudur heralde. böyle bir insanın olma olasılığı var mıdır? eğer varsa bile kendini kandırıyor, çevresindeki bir çok güzelliği kaybediyordur. yıllarca peşinden dolaşmakta ayrı bir mallıktır. olmayacak bir şeyse eğer(yıl olmuş amk olacak hali yok), tez vakitten unutulmalı yolunu bulmalıdır. *
  2 ... gold edition
 3. 3.
  zararlıdır.
  sigara gibi.
  1 -1 ... motorcycle boy
 4. 4.
  plotonik aşkın nirvana yapmasıdır. insanı eritir. bitirir. lakin karşı tarafın haberi bile yoktur.
  1 -1 ... kartalbey
 5. 5.
  Tek kelime ile saplatidir. Daha fazla zarar girmemek adina psikolojik destek alinmasi gerekir. Yoksa evlilikmis coluk cocukmus bunlar hayal olur.
  2 ... marsta bir antropolog
 6. 6.
  On yil dile kolay cocukluk askiydi on yil sonra sevgili oldular bir on yil daha bekledikten sonra da evlenirler heralde. Ayakta alkislanmasi gereken biridir.
  ... saricizmeli mehmet aga
 7. 7.
  yıllar boyunca her yeni güne bir acabayla, bir hayırlısı olsun bakalım diyerek uyanma alışkanlıklarını kazandıran durum.

  bir de onu görmek var, bir de yanında olmak var ki o anlarda kafada olan düşüncelerle 20 ciltlik 5 tane temel britannica yazılır.

  öyle güzel, öyle zor ve maalesef öyle imkansız bir durumdur.
  2 ... thedoctor
 8. 8.
  yıl da oldu yıllarca da oldu. olmayınca olmuyor işte. arkadaş arıyordu. hep arkadaş aramış. o beni beklemiyordu. arkadaş kalmak istiyordu. beni istiyordu. muhabbet etmek istiyordu. kıskandırmaya çalışıyordu ama... ama çizgi çizmişti, o çizgiden ileriye adım atmama izin vermiyordu. bekledim. çizgi bazen inceldi, bezen de umudumdan daha büyük oldu. o çizgide durmaya alıştırmıştı beni. ben onu istiyordum ve buna katlanmanın verdiği acıya hissizleşmişdim. veda etmeyi sevmiyordu, veda etmeden çizgisinden olabildiğince uzaklara gittim. o çizgiyi unutmak kolay oldu mu diyorsunuz. cevap veriyorum, bana farkında olmadan unutmamda yardımcı olan onun ta kendisiydi. bir gün karşıma çıkarsa dizlerimin bağı çözülmez umarım.
  ... mustafa kemal y