1. 1.
    biz almayalım efenim kalsın siz o gemiyle devam edin eninde sonunda batacak.
    4 ... osmannaga
  2. 2.
    -Fetö darbe gecesi hepimiz kardeşiz, yaşa mustafa kemal paşa..
    -Darbe başarısız olunca, bunlaaar fetöcü, vatan haini..
    -Seçim gecesi koyduk mu?
    -Ülke batarken aynı gemideyiz.
    8 ... pompeo
  3. 3.
    Koca bir yalan..

Şuan zenginler daha çok zenginleşiyor, yoksullar daha çok yoksullaşıyor..

Aynı gemideyiz lafı kocaman bir yalan..

Zira zenginler kokteyl dolu yatlarına binip gemiyi çoktan terkettiler.
    5 ... nokwey
  4. 4.
    Ben denize atlıyorum.
    2 ... satanist keci
  5. 5.
    aynı gemideyiz ama benim sizin kadar dolarım yok genellemesini akıllara getirir. cebinde hala doları olanlar için konuşmak kolay.
    1 ... hamamci
  6. 6.
    aynı gemide değiliz.

kendisine oy vermeyeni; vatan haini, bölücü, terörist ilan eden; kutuplaştırıcı siyasetten beslenen bir iktidarın ortaya attığı zırvalıktan başka bir şey değil şu. ne zaman başları derde girse ''vatan millet sakarya'' edebiyatı altında milli birlik ve beraberlik naraları atmaya başlıyor bu islamcılar. size buradan ekmek çıkmaz.

sanayileşememiş, enerji kaynaklarından yoksun, dövize muhtaç, ihracatının ithalatını karşılayamadığı bir ülke yaratmış olan iktidar partisi 16 yıllık yaşamında da bunu çözmekten aciz kalmıştır. teknoloji üretmiyorsun, katma değerli ürün üretmiyorsun, ülkene doğru düzgün sıcak para girmiyor... türkiye kapitalizminin özeti bu işte. krizin sebebi de türkiye kapitalizminin kendisidir.

16 yıllık iktidarlarında kendi yandaşlarını ''beton sermayesi'' adı altında zengin ettiler. kendi sermayedarlarını yarattılar ve halkın cebinden o sermayeleri, kendi yandaşlarını beslediler. araç geçmeli yol, köprü, havaalanı; hasta yatmalı şehir hastaneleri yarattılar ve bunların hepsini de döviz kuru taahhüt ederek yaptılar. gelinen noktada ise sen, ben, hepimiz bu şirketlere para ödüyoruz...

bunca pisliklerine neden ortak olalım? bu pisliklerin sorumluluğunu halk olarak neden üstümüze alalım? emin olun, zenginler, patronlar bu ülkenin son noktasına kadar güllük gülistanlık içinde yaşayacak buralarda. iş bittiğindeyse paralarını ve kendilerini yurt dışına atıp hayatlarına devam edecekler. peki sen ne yapacaksın çiftçi, işçi, memur kardeşim? o zaman mı aklın yerine gelecek? her şey bittikten sonra...

aynı gemide değiliz.
    17 -3 ... here is no peace
  7. 7.
    Çomar söylemi. Evet.
    3 -1 ... richard harrow
  8. 8.
    Aynı gemideyiz eyvallah ancak yanlış kaptanı seçip geminin buzdağı na çarpmasına biz sebep olmadık.
    1 -1 ... forevergreencrocodiles
  9. 9.
    Hz. Nuh'un gemisine binseniz bile aynı gemide olmayacağız.
    7 -1 ... kamen
  10. 10.
    mümkünü olmayan bir hayal gücü var bu lafı edenin! ulan hangi birimiz sığacağız bilal oğlanın takasına?

hadi bindik işte o zaman kıyamet kopar her binen içinizden birini aşağıya atsa tüm yalakaların seni kurtarmak için denize atlar bizler fora yelken.
    1 -1 ... arman