1. 1.
    bir erkek için zor bir durum. dün çocukluk arkadaşım, 27 yaşında kocaman erkek bu durum için ağladı. iki kişiyi aynı anda seviyor. biri 4 yıllık ilişkisi. evlenecekler, kız yüksek lisans bilmem ne onu bekliyorlar. diğeri ise arkadaşın komşusu. kuaför. çok efendi ve güzel tatlı bir bayan. sevgilisi olduğunu bile bile benim arkadaşa itiraf ediyor. içimde kalmasın diyor. bizim arkadaşı bir şekilde sadece masum masum, hüzünlü hüzünlü bakarak ve konuşarak kendine bağlıyor. arkadaş artık acıyor mu buna ne oluyor bilmiyorum. arkadaş da baya yakışıklı, fit, işinde gücünde biri. dün beni aradı vallahi hüngür hüngür ağladı.
    dedim yola çıktıklarını yolda bulduklarınla değiştirirsen hem yola çıktığından hem de yolda bulduğundan olursun. 4 yıllık bir ilişkin var ve seviyorsun. ama diğerine karşı da boş değilsin. senin yerinde olsam 4 yıllık ilişkimi hiç etmem ve bu durumdan da sevgilime dürüst olarak bahsederdim dedim. bakalım dediğimi yapacağını söyledi. ne olacak zaman gösterir.
    durumu görmeme rağmen bana hala imkansız geliyor. bi kişiyi sever bir kişiye aşık olur bence bir insan.

edit: bir arkadaş diye anlatılan hikaye falan filan zırvalamış gene mallar. Ulan benim 4 yıllık ilişkim olacak da sözlüklerde sürtecem hea? Ne salak insanlar var hasbinallah ya.
    5 -4 ... dertler derya olmus
  2. 2.
    Bir arkadaş yapmış diye anlatılan hikayeler, genelde anlatanın başındaki olaylardır. Olur öyle şeyler. insan gönlü aynı anda annenle babanı arkadaşlarını barındırabilir. Kotası yok ki namussuzun. isteyen giriyor.
    Çocukken yunus diye bi çocuk seni de seviyorum nazlıyı da seviyorum, aranızda seçim yapamıyorum demişti. Ben de nazlıyı seç demiştim. Pişman değilim.
    Edit:düşünsenize nazlıyla yunus da Uludaymış.
    14 -1 ... jimi jimi lakunu pua pua
  3. 3.
    Karakteri zayif insan hareketi
    Ya birine baglan devam et sonuna kadar
    Ya hic baslama.
    4 -1 ... nobody s
  4. 4.
    Aynı Uzun süre işsiz kalıp. tüm iş fırsatlarının aynı döneme gelmesi gibi ve sonrasında sizin yanlış tercihinizle sonuçlanıp, Kısa süre sonra tekrar işsiz kalmanızla sonuçlanacak durumdur. Bu hep böyledir. Bir şeyin uzun süre yokluğunu çekersin, sonra aynı anda bir çok seçenek sunulur ve sen hatalı krar alırsın. Sonra tekrar başa sRarsın.

Hiç şaşmaz.
    3 ... roott
  5. 5.
    orospuluktur.
    4 -3 ... creepy doll
  6. 6.
    ikisinden biri aşk değildir.
    5 ... eyra
  7. 7.
    gayet de olabilir efendim. benim açımdan mümkündür, tabi buna öyle saplantı demeyelim ama önem verdiğim, hayatımda var olmasını istediğim iki kadın olabilir. bu ne bir hastalık ne de genişliktir. zaten islamistler buna laf diyemez çünkü evinde dört kadın bulundurabileme hakkı var, ben bulundurunca neden sorun olsun?
    2 ... allah yok din yalan
  8. 8.
    tam x'i seçecem ama aklım bir anda y'de kalıyor olan durumdur.
    8 ... cok uzaklarda kalan mutluluk
  9. 9.
    aynı anda iki erkeğe aşık olmaktan farksızdır. ama şöyle bir durum var ki, iki kişiye aynı anda aşık olunmaz. kuaför arkadaşımız belli ki senin çocukluk arkadaşının aklını karıştırmış. kafası karışmış,belki dört yıllık ilişki boyunca göremediği bir ilgi gördü kendisinden. hadi diyelim böyle bir şey olmadı,sahiden arkadaşın kuaföre aşık olmuş. ulan dört sene ya, dört sene boyunca hiç mi anlamadın yanındaki kadına hissettiğinin aşk olmadığını. eğer sahiden kuaföre aşık olmuşsa arkadaşın, şuan yanındaki kadına karşı hissettiği şey aşk değil; sahiplenme duygusu ve vicdan azabıdır. kendini suçlu hissettiğindendir. ya da geçirdiği dört yıl boyunca yaşadıklarının onda kalan anısını aşk sanmasıdır. tabi eğer sahiden kuaföre aşık olmuşsa.

editorus: bu arada lütfen bu yazdığımı arkadaşına ilet. ağlayıp zırlamak yerine düşünüp tartsın. sahiden aradığı aşkı kuaförde mi bulmuş, yoksa kuaförün ilgisi aklını mı karıştırmış? bunu düşünsün.
    3 ... guzelbircadi
  10. 10.
    Bir arkadaşım vardı böyle. Önceleri inanmadım, yalan söylediğini düşündüm. Sanıyorum Birini çok seviyor, diğeri de kendisini çok seviyordu. Genellikle olduğu gibi. Çünkü ya seversin ya da sevilirsin. Fakat ikisi de çok güçlüdür ve seçim yapmak zordur. Aslında bunlardan ilki aşktır. Çünkü aşk, kendinde olmayanı başkası için istemektir. ikincisi merhamet dediğimiz yine aşk kadar güçlü bir duygudur.

Seçim yapamıyordu. Suçluluk duygusu ve vicdan azabını gözlerinde görebilmek mümkündü. Sonra ne mi yaptı? Kendisine verebileceği en büyük cezayı verdi ve ikisinden de vazgeçti. Her ne kadar Çok üzülsem de, doğru olan buydu ve bunu Haketmişti fikrimce.
    10 ... fikrimin ince gulu