bugün

-Fetö darbe gecesi hepimiz kardeşiz, yaşa mustafa kemal paşa..
-Darbe başarısız olunca, bunlaaar fetöcü, vatan haini..
-Seçim gecesi koyduk mu?
-Ülke batarken aynı gemideyiz.
Koca bir yalan..

Şuan zenginler daha çok zenginleşiyor, yoksullar daha çok yoksullaşıyor..

Aynı gemideyiz lafı kocaman bir yalan..

Zira zenginler kokteyl dolu yatlarına binip gemiyi çoktan terkettiler.
Ben denize atlıyorum.
aynı gemideyiz ama benim sizin kadar dolarım yok genellemesini akıllara getirir. cebinde hala doları olanlar için konuşmak kolay.
Çomar söylemi. Evet.
Aynı gemideyiz eyvallah ancak yanlış kaptanı seçip geminin buzdağı na çarpmasına biz sebep olmadık.
mümkünü olmayan bir hayal gücü var bu lafı edenin! ulan hangi birimiz sığacağız bilal oğlanın takasına?

hadi bindik işte o zaman kıyamet kopar her binen içinizden birini aşağıya atsa tüm yalakaların seni kurtarmak için denize atlar bizler fora yelken.
zamanında bizi gemiden atanların, ne desek dinlemeyenlerin, "çekin gidin" diyenlerin şu sıra çokça tekrarladıkları sözdür.

yılmaz özdil cevabını vermiş:

https://www.sozcu.com.tr/...yni-gemide-miyiz-2575301/
uyardık mı uyardık. yıllardır bir yerlerimizi yırttık mı yırttık. dinlemediler mi dinlemediler.
bu saatten sonra kılımı kıpırdatmam. torpil geçerken, kendi taraflarında olanları yuksek makamlara yerleştirirken, şimdiye kadar refahta dolaşırken bize vadan hayini diye bağıran, bizi ötekileştiren bu zihniyet geçmiş yıllarda neredeydi? şimdi mi akıllarına geldi. yemişim sizin geminizi. ne kadar haksız şekilde kazandiýsanız, işçiyi çiftçiyi düşünmediyseniz, kendinizden olmayanı düşmanlaştırıp ötekileştirdiyseniz o kadar batın. ben ve benim gibilerden de anlayış beklemeyin.
görsel

(bkz: gemide)

boksör karakteri hanginizsiniz lan bişi konuşçam gelin az hele..
bırakın madem biraz da biz kullanalım.
olsa olsa karanfil hocanın sefine-i hava gemisi olabilir:

Karanfil Hoca, Abdülcanbaz’ın çok değerli dostu, can yoldaşıdır.

Hoca, doğunun yetiştirdiği en büyük ilim ve fen adamıdır. ilm-i simya ondadır, ilm-i kimya ondadır, türlü çeşitli ilm-i fen ondadır. Arapça ve Farsça'yı anadili Türkçe kadar iyi bilir.

Karanfil Hoca sinirli, kızgın, barut gibi tabiatlı, fakat iyi kalpli ve durmadan icat peşinde koşan bir kişidir. iyi kalplidir, kişilik sahibidir, dürüsttür.

Vel Tarih-Ül Kebir-Ül Kamer adlı eseri ünlüdür.

Sayısız kitaplar yazmış, faydalı eserler icad etmiştir. Bu araçlardan en önemlilerinden “Minare-Tül-Füze-Tül-Kamer” ile ilk ay seyahatini gerçekleştirmiş, fakat bunu kimseye inandıramamıştır.

Diğer önemli icadları arasında, “Sefine-i Hava”, “Vel Kebir-ül Köstebek”, “El Kabili Sevk-ül Karakuş” sayılabilir.
Titanic.
Sonuç olarak gemi batarsa ilk önce kadın ve çocuklar.
Tabi ki 1. Sınıf da yolculuk eden kadın ve çocuklar.
Atlıyorum lan ben. Verin bir tane can simidi, sonra aynı gemide ne halt ederseniz edin.
Yalan. Ben tecavüzcülerle Akp'ye inanıp inanmayıp karar verip vermeyip oy verenlerle hırsızlarla siyasetçilerle Fethullah Gülen'in müritleriyle aynı gemide değilim.
Ben boğulmaya razıyım bunlar gemideyse ki halen gemideler.
Aynı gemide falan değiliz iktidardan düştüğümüz zaman
çaldıklarınızı Seve seve geri vereceksiniz.
köpek gibi yargılanacaksınız.
O kadar yıldır çaldıklarınızı hesabı yeniden piyasaya geri verince döviz düşer merak etmeyin....
Aynen ben keyif çayı içeyim, yalaka sanatçılar ejder meyvesi ama aynı gemideyiz.

Lan aynı gemideyiz de siz güvertede ben kürek mahkumu?
Boş laftır.
Seçim zamanı onlaaaarğğ.
Sıkışinca aynı gemi.
Hep ayni terane.
(img:#2089821)
kesinlikle aynı gemide değiliz dedirten söz. çalın çırpın, her şeyi semirin, sonra da bize aynı gemideyiz diye mağduriyet çekin. yemezlerdir. ülkeye bir şey olsa paralarıyla avrupa'ya kaçacakların söylediği sözdür.
Ganimet sizin navlun sizin kaptan köşkü sizi gemi batınca filikalar sizin
Sikerler öyle gemiyi kamil.
Biz de gaptanın götünün gılıyıh.
Ha canım sen lüks kamarada yiyip içeceksin,ben surunucem, batarken aklına gelicem.hadi ordan.
Kalabalık da artistlik yapanın tenhada özrü kabul olmaz.

Değil aynı gemi, aynı gezegende bile değiliz.
Tüm politik hayatını muhalefeti ötekileştirmeye, düşmanlaştırmaya vakfetmiş bir şahsın sıkışınca ortaya attığı saçmalıktır.