bugün

bizimkiler adli dizide bir karakter. *
birde sabah programlarını dolaşan ayla hanım var ki herkese çemkiriyor devamlı.
bizimkiler adlı dizinin önemli karakterlerindendir kendisi. sabri bey!in eşidir. üst kat kiracılar cenab beyden hoşlanmaktadır ayla hanım. cenap beyler de sanatçı ruhlu, ağzı laf yapan ama bir o kadar da dolandırıcı kişilerdir. sosyetik yaşam tarzını benimsemişlerdir, keyiflerine düşkünlerdir, kira ödemezler, asbri bey gıcık olur kendilerine. bu apartmanda herkes ayrı bir cinstir haliyle. ayrıca rutkay aziz'den başkasının bu kadar iyi yapamayacağını düşündüğüm karakterdir de kendileri. neyse efendim ayla hanım'dan yola çıktık nerelere geldik. ayla hanımın annesi ayrı bir şekerdir ki sonraları ölmüştür ne yazık ki. ayla hanım eğer ki yanılmıyorsam şu günlerde bin bir gece dizisinde onur beyin annesi rolündedir. buna bakınca da görürüz ki insanlar ne çabuk yaşlanmış, geçmez dene seneler ne çabuk geçmiş. ben o diziyi izlerken ilk okul birinci sınıftaydım sanırsam, pazar günleri gelirdi ve diziyi ailecek izlerdik. annem, babam ve ben. sonra dizinin bitiş müziğinde içimde bir garip duygu dolardı ki bu yarın okul var demekti benim için. garip heyecanlar, gari,p zamanlar, geçti gitti. şimdi bakınız yıllar geçmiş de buralarda entry giriyoruzdur.
ayrıca aynı dizinin ekibyle yazları çevirilen ayrı bir tatlı dizi vardı ki, onun için;
(bkz: yazlıkçılar)
not: ayla hanımın 'hıck!' nidasını eklemeden de geçmeyelim. bu arada katil beyin metresi olan bayandanda hiç azetmezlerdi ayla hanım, hey gidi günler hey...
ufo reklamında çocuğu 2 kere hapşırdı diye dağılan hanım.
Sabri bey'in hanımıdır.