bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ayda 3000 dolar kazanan adama zengin demektir. yilda 36000 dolar yapar , bu adam bu kazandigi parayi hic yemese 30 yilda bir milyon dolar kazanabilir.
    ayda 3000 kazanan adam maasiyla bunu kazaniyorsa, bence sosyal statusu bu parayi harcamadan tutmasina musaade etmez.guzel bir site icinde iyi bir evde yasamasi gerekir en az ayda bin dolar kira+gaz+elektrik+aidat verir.kalir 2000 dolar. Karisi ve cocuklarini varsa boku yemistir. Elbislere ayda 500 dolar harcar. 200 dolardan en az 3 yazlik 3 kislik takim ayakkabi bot, elbise kaban filan yilda 5-6bin elbiseye harcar. 1500dolariyla araba kredisine her ay 1000 dolar bayilir. Cunku 30.000 dolarlik araba almistir. kalan 500 dolarida restoranlarda harcar. Cocuklarinin yillik 5bin dolarlik okul harcamalarinida kredi alarak omru boyunca sirtinda tasir.

Gordugunuz gibi boyle yapanlarda olabilir. Babadan kalma evde ucuz bir semtte, ikinci el yerli bir arabaya binip, para biriktirende olabilir.
    Istanbulda para yetmiyor.

Aslinda etrafinizda gordugunuz bircok insan bu paralari kazaniyor. Istanbulda nufusun en az yuzde onu, ayda en az 3 bin dolar kazaniyor.
    luks araba satislarinin miktarindan anlayabilirsiniz.
    15 milyonluk istanbulda 4 milyon aile olsa, bunun 400 bini bu paralari kazaniyor. Her yil arabalarini yeniliyorlar.
    1 ... gedikpasa
  2. 2.
    Yaklaşık 3000 Euro yapar. Avrupa olarak düşünürsek yoksul, asya olarak düşünürsek zengin sayılabilir.
    3 ... kidemliler
  3. 3.
    asgari ücretten selamlar.
    2 ... yahyaharun
  4. 4.
    size göre zengin değildir bana göre fakir değildir.
    2 ... mikailov
  5. 5.
    günümüzün şartlarında bunu diyebilmek mümkün değil zaten. tartışmak yersiz.
    ... hammurabi
  6. 6.
    mantıklı söylemdir. tamam normal şartlarda para değil gibi ama cebine girdiğini hayal etsene az. hani var ya verse şey etmez misin diyorlar ya olsa kendini koca g.tlü kalantör gibi hissetmez misin ? düşünsene sen harcayana kadar ay bitiyor yeniden geliyor 10 bin piiii..
    14 -1 ... mel mel bakan gibson
  7. 7.
    zenginlik 20 binden başlar. bknz: pilotlar.
    3 ... sensintesellim
  8. 8.
    "Aşırı zengin " demeliyiz oysa.
    Asgari ücret 1300 lira.
    1 ... benim yerim cok uzakta
  9. 9.
    Kendi yağı ile kavrulan,
    Ayın sonunu iple çeken,
    Cep delik cepken delik,
    Bir gariban...
    Olmasada,
    Zenginde değildir. Doğru.
    2 ... mukerrer
  10. 10.
    10 bin kazanan kişi Bana göre fakir olan insandır. Hani başlık açıyorsunuz ya beymen de satılan bilmem kac tl lik odun vs diye. Işte onun gibi şeyleri hep ben ve benim gibileri alıyor.

Hayır odunu götüme sokmuyorum. Param var amk size ne? istersem oduna değil köpek bokuna veririm o parayı yine veririm. Burada esas olan o parayı harcayabilecegimi göstermek.

Yalan yalan. Bugün elektriği kestiler fatura yüzünden.
    3 ... ecinni