1. 1.
    öss de ilk yüze giren arkadaşımın alışkın olduğu durum. kıza para fazla geliyor, ev masrafı vs. de yok, onlar da bursla karşılanıyor, ve ailesine yolluyor kalan parayı.

(bkz: oha)
    4 -1 ... sadberk
  2. 2.
    salatalığın kilosunun 3.5 tl
    hamsinin kilosunun 5 tl
    kıymanın kilosunun 19 tl oldugu bir ülke yada şehirde açlık sınırının hemen üzerinde seyretmektir.
    3 -1 ... ecivecivokke
  3. 3.
    çoğu mühendisin iş hayatına girdiğinde ilk aldığı maaş -gelir-..
    2 ... ufo goren masum koylu
  4. 4.
    Adana gibi bir şehirdeyken, evinizde yalnız yaşıyorsanız; gül gibi geçinip gideceğiniz miktardır.
    ... atherius
  5. 5.
    aylık 1500 tl geliri olan bir insan 2 sene çalıştıktan sonra çalıştığı işletmenin satılmasından sonra "ben bu işletmeden zarar ettim çalışanlarımda benim zararımı paylaşsın ortaklaşa" diyen patron mantığıyla tazminatınızın ve belirsizliğin önünüze 2.700 lira ve işsizlik maaşı olarak önünüze konmasıdır.
    Atsan atılmaz satsan satılmaz mahkeme desen inancımız derim.
    ... selyn
  6. 6.
    kötünün iyisi sayılabilir. evli değilseniz, öğrenciyseniz, ailenizle yaşıyorsanız, yani yeme içme konaklama faliyetlerinizi kıymetli pederinizin cebinden karşılıyorsanız bu 1500 lirayı yine pederinizin aldığı arabanıza mazot doldurarak, kız arkadaşınıza pahalı hediyeler alarak, hafta sonlarında tatile giderek vs. dilediğiniz gibi savurabilirsiniz.

bir kaç yeşillikte validenize çok görmeyin lan. ayıp denen birşey var.

- anne vallaha param yok.
    ... skinnyman
  7. 7.
    aylık 1700 lira gideri olmak demektir.
    *
    2 ... no tengo lugar
  8. 8.
    türkiye şartlarında vasat bir gelire sahip olmak demektir.
    1 ... rosava
  9. 9.
    netse idare eder, brütse cık! geçim zor arkadaşım.
    3 ... gulhan seven adam
  10. 10.
    anadolu'da orta büyüklükte bir şehirde yaşıyorsanız ve kendi evinizde oturuyorsanız kimseye muhtaç olmadan geçinebileceğiniz durumdur.
    ... uzunyoladami