1. 1.
  sağda solda dillendirilmemesi gereken bir hoşnutsuzluktur.

  kendisine göre en az 15 bin tl maaş alması gerektiğini savunup , hoşnutsuzluğunu paylaşan bir doktor ortamda diğer faklı meslek mensuplarını göt ettiğinin farkında bile değildi.

  +patronum tam bir kan emici 12 bin tl maaş veriyor.
  +o kadar zam istedim oralı bile olmadı. en az 15 bin tl almalıyım.
  +işi bırakmam an meselesi.
  10 -9 ... uluyanardag
 2. 2.
  hayatının 7 senesini, sınıfta kaldığını da düşünürsek 8-9 senesini, kariyer falan derken 10 senesini okuyarak geçiren birinin beğenmemesi normaldir tabi. 10 sene ailesinden para alıyor eleman, tıp kitapları ateş pahasıdır. karşılığını almak isteyecektir haliyle.
  8 -14 ... ozclk
 3. 3.
  12 bin tl maaşla okula yaptığı masrafı en fazla 6 ayda çıkartır. yaptığı nankörlüktür.
  15 -6 ... johnnyturhan
 4. 4.
  boşanda semerini ye söyleten kişilik.
  5 -1 ... gazozkapaki
 5. 5.
  ''ben sana doktor olamazsın demedim, adam olamazsın dedim '' denilesi doktordur.
  10 -1 ... rosinha
 6. 6.
  beğenip beğenmemesi kendine kalmış özel sektörde çalışan doktordur. doktor maaşları hükümetin ve gazetelerin kamuoyuna aksettirdiği gibi değildir. pratisyen ve asistan maaşı 1350 tl, uzman maaşı ise 1650 tldir. bahsi geçen rakamı üniversite de hocalar dahi almıyor. buarada üniversite hastanelerinde maaşın yanında asistanlar çoğunlukla 600-800 tl civarı döner sermaye alır, sağlık bakanlığına bağlı hastanelerde de döner sermaye miktarı rölatif olarak daha yüksektir.
  kişinin konum,branşı , hangi sektörde çalıştığı belirtilmeksizin yalın bir şekilde kendi maaşıyla kıyaslayarak yorum yapması uygun degildir. 12 bin tl yi beğenmeyen doktor demekki calistiği kuruma cok daha fazla kar getiriyor, farkli hastanelerden daha yüksek teklifler alıyor ki beğenmiyor hülasa kendini ilgilendiren bir durumdur.
  doktolar ve maaşları hakkında yorum yaparken kendilerinin ayda 15 güne kadar nöbet tutabilen (ertesi gün de çalışmak suretiyle), ucu açık mesai yapan, hasta yaşamı hakkında her türlü riski göğüslemiş insanlar olduğunu düşünerek yorum yapınız. bahsi gecen 12 bin tl yi beğenmeyenler azınlıktadır.
  13 -1 ... mmrna
 7. 7.
  asgari ücretten bihaber olan doktor tipidir.

  (bkz: 577 tl)
  2 -2 ... kaotik senkron
 8. 8.
  (bkz: cool adam doktor olursa)
  1 -2 ... boyutsuzadam
 9. 9.
  doktor değildir, uzman doktordur.
  2 ... rush
 10. 10.
  sende adam ol 20000 tl maaşı beğenmeyen adam ol. olabiliyorsan eğer...
  6 -11 ... valtertablet