bugün

Fatih Terim'i kovduktan sonra ayaklarını öpe öpe yalaya yalaya getiren dallamaların laf sokmaya çalıştığı hoca.
Fatih onca şeyden sonra Florya'ya girdiyse ve ne siz ne o utandıysa demek bu işler böyle yürüyebiliyor.
philip cocu'nun çok sağlam tazminat kaldırmasına vesile olmuş eski top tepici yeni top tepicilerini tepici.
yakında muhtemelen konyaspor'un başına geçeceğini düşünüyorum.

edit: konyaspor rıza çalımbay ile anlaşmış. o zaman aykut başka takıma gider veya bir dönem kafa izni yapar.
Zaten başka ihtimal de kalmıyor..
görsel
Otel müdürü olarak aşçınızın akşam yemeğinde şöyle lezzetli bir kuzu kebabı yapmasını istiyorsanız, sabahtan kendisine ilk temin etmeniz gereken malzeme bir miktar tAze kuzu etidir. Kuzu eti hiç vermeden, sadece domates, patates, biber verip, sonra da kuzu kebabı beklerseniz, akşam yemeğinde tüm otel sakinleri büyük hayal kırıklığına uğrar. Ama merak etmeyin, Eğer otel sakinleri beyin dediğimiz organdan yoksun ise, bu olayın suçlusunun siz olduğunu asla anlayamazlar. Şef garsonu ve aşçıyı çağırıp "bu nasıl yemek?" Diye fırça çekeceklerdir. Birileri çıkıp suçlunun yemeği yapan değil, eksik malzeme teslim edende olduğunu söylerse yine paniğe kapılmayın. içlerinden "o biberleri, domatesleri aldıran da bu aşçı değil miydi?" Diye sizi savunanlar dahi çıkabilir. Sonuç olarak bu içinden çıkılmaz durumda aşçının kovulması gerekecektir. Merak etmeyin, yerine gelen kim olursa olsun otel sakinleri mutlu olacak ve bir sonraki güne umut dolu bakacaklardır. Çünkü insanımız realistleri değil, hayal satanları sever. Umut verin başka birşey istemezler. Yarın akşam yemeğinde de sonuç hüsran olursa, o aşçıyı da kovup, yeni bir tanesini getirmek isterler. Hayal ve umut hiç bitmez. Burası türkiye...
"Aykut hoca büyük yıldız aldırmıyor, gidiyor dirar'ı istiyor yeeaaa" diye mal mal dolaşanlara soruyorum:

Ne oldu alabildin mi wilshere'i??

Wilshere'e talip olunduğunda "işte cocu vizyonu bu yeeaaa" diye geziniyodunuz ne oldu? Havanız söndü mü? Türkiye liginde olduğumuzu biraz hatırlayabildiniz mi?

Aykut bilmiyo zaten amk dembeleyi, neymarı, embappeyi istemeyi. Senin kime talip olduğun değil, bu takıma kimi getirebildiğin mesele. Daha da önemlisi ne oynattığın ve kaxandığın kupalar...
en çok istediğim şeydi cocu'nun geçen sezonki kadroyla neler yapacağını görmek. Allah fırsatı çıkarıyor işte...

Buyur, nerede dikine oyun? Hani hücum futbolu? Sağlı sollu ataklar? Şut üstüne şut? Atak üstüne atak yapan takım nerede? Rakibi bunaltan fenerbahçe nerede? Ulan bir ara ceza sahasından çıkamadı takım. Aykutla en azından topu ayağında tutuyordu. Yana mana da olsa pas yapıyordu takım. Hani nerede abi?

Gelelim valbuena olayına. Buyur oynadı valbuena. Size göre dünyanın en büyük oyuncularından. Hani nerede? Ne yapabildi?

Aykut'u defans oynatıyor diye yediniz. Her zaman söyledim. iyi futbol iyi futbolcularla oynanır. Mal mal aykut aykut aykut diye dolaştınız durdunuz. Al hadi oyna şimdi hücum futbolunu.
Akhisarspor ile kupa finalinde beraberlik golünü attıktan sonra çift forvetten tek forvete dönüp defans alan futbol dehası. Sonra kupayı verdi. Hala bunu yalayan tipler var. Alex gibi adamı yedi bu herif. Saçmalamayın artık. Ever.
Takım hazır değilken ve bu kadroyla, forvetsiz, cocu tek golle yenilerek iyi iş çıkarmıştır. Aykut hoca olsa 2 ya da 3'ü yerdik. Her şey bitmiş gibi niye konuşuyorsunuz amk? 1-0 kaybettik, 4-0 değil.
Boşuna kovulmuş olan teknik direktördür.

Yerine aldıklarına bakıyoruz,yine defans yine defans.

Hocam ne güzel defansı yapıyordu.yani bu sene de böyle oynanacaksa niye kovuldu ki?anlamak mümkün değil.
Ya olum mal mısınız ya? Bu oyuncuları aldıran da aykut kocaman değil mi zaten? Valbuş tam istediğim adam, yıllardır hayalini kuruyorum, şöyle karakterli, böyle efendi, yok efendim şöyle iyi topcu ıstırırım ben onun yanaklarını amanın da amanın diye anlatmadı mı geçen sezon öncesi her kanalda?

Sonra ne mal olduğu çıktı ortaya kesti.. sen merak etme azcık futbol bilen fenerbahçe taraftarı zaten biliyor valbu nun ne olduğunu.. görüyoruz..

Ayew niye alındı, barış niye alındı? Yavaş yavaş göreceksin sende.. durun bakalım.. şampiyonlar ligi olursa çok güzel olur ama olmazsa dünyanın sonu değil.. zamanla oturacak her şey.. takım oyuncu satamadığı için oyuncu alamıyor.. mecbur eldekiyle gidiyorlar.. ali koç, comolli, cocu farkında değil mi sanıyorsunuz? Bi siz mi görüyorsunuz bu işin böyle yürümeyeceğini? Bi kendinize gelin yav.. bi bekleyin sabredin.. ilk maçtan böyle aaa uu aykut aykut diye çırpınmayın.. zaman verin bi salın adamları..
Bu sene de cocu'nun yardımcısı "koeman" olarak aramıza katılmıştır.
Kocaman>Koeman
En kısa sürede chp den vekil yapılması gereken demokrat.
Aykut un kurduğu kadroyla cocu gayet iyi isler yapmis.

Demek ki neymis hücum futbolu da oynanabiliyormus bu kadroyla.

Aykut olsaydi takimin basin 2 3 tane yerdi fener.

Bu kadroya 2 orta saha kanat, 1 forvet ve 1 stoper takviyesi lazim.

O zaman cocu muthis bir futbol oynatir. Ama ffp yuzunden zor.

Cocu nun isi daha da zor. Hayirlisi bakalim...
Aynı takım aynı oyuncular aynı futbol. Futbolu yönetenler ögrenemedi gitti bu işi. Aykut hoca bu takımı o kadar imkansızlığa rağmen beşiktaş ve başakşehirin önünde 2.yaptı. şimdi görelim bakalım cocu ne yapacak. Hataları yok muydu elbette vardı. Ama haksızlık ettiler adama dolayısıyla fenere. Ayrıca bu takım 3 yıl avrupadan men edildi gelirleri düştü aziz başkan elinden geleni yaptı. Bir baktim herkes ali koç demeye başladı. Bir de bakmışsın ali koç ekranlarda borç çok diyor. Olacağı buydu. Millet sandı ki ali koç servetini fenere yatiracak. Hem diğer kuluplerinde fenerden farki yok ekonomik anlamda.
Dolayısıyla sezon sonu aziz başkanı ve aykut hocayı mumla arayacagız.
skib bıraktı.
kendi gitti, ruhu kaldı.
şenol güneş e yaptıklarının cezasını çektiğini düşündüğüm fenerbahçe nin eski kurtarıcısı.

şenol güneş görevinin başındadır sen nerdesin aykuuuuuuttttt
Fenerbahçelilerin özlediği teknik direktördür.

En azından benfica'yı yeniyordu.*
Aykut hoca gittiği zaman herşeyin çözüleceğini sanan, dikine futbol(!), sağlı sollu ataklar, 90 dakika hücum futbolu ile rakipleri ezip geçeceğini ve her maçı 5-0 kazanacağını sanan futbol bilgisinden yoksun taraftar grubunun suratında tokat gibi patlamıştır bugünki skor.

Valbuena aşıkları da bir o kadar suskundur sanırım. Malum, bu adamı oynatmıyor diye ipe götürdüler hocamı. Buyrun şimdi oynuyor. Barış birkaç maç sonra biraz daha pişince 11 yüzü görebilecek mi hep beraber izleyeceğiz.

Şu ana kadarki üç resmi maça baktığımızda 1-0 lık benfica yenilgisi, 2-1'lik bursa galibiyeti ve 1-1'lik benfica berabeliği. Görünüşe göre öyle 90 dakika hücum, 4-5 gollü galibiyetler falan yok ortada.

Ama bu gruba lafla bir şey anlatamazsınız. Anlamazlar. Verecekleri cevap bellidir. Aykut olsaydı 3-0 yenilirdik, en azından berabere kaldık derler şimdi. Size tek cevabım var: yaw he he...
Kendisine haksızlık edilmiş. Vardar’a elenen takımın başında ben mi vardım? Bu kadroyu ben kurdum? Valbueanadan dirar’a gulianodan islaya hepsini kendisi aldırdı. Sonuç ortada. Ondan Aziz ile birlikte verdiği zarar en az 2 yılda anca temizlenir. Evet.
Evet bu konuyu bu sene hortlatmaktan bıkmayacağım.
Aykut gidince tüm maçların 5-0 kazanılacağını sanan güruh bir kere daha patladı bugün. Halbuki herşey aykutun defans oynatmasından kaynaklanıyordu. Aslında kadro süperdi, ama aykut sürekli defans yaptırıyordu. O gidince herşey düzelecekti. Dikine futbol(!), hücum aksiyonlarıyla dolu bir maç, 90 dakika bitmeyen ataklar, şurlar da şutlar olacaktı. 3 santrfor ve 4 hücumcu orta saha ile oynayıp tüm maçları farklı kazanacaktık(!)

Olmadı...

Ha şimdi ben bu futboldan zerre anlamayan güruha birşey anlatmaya çalışmıyorum, onu söyliyim. Anlatamazsınız çünkü. Şimdi takımı aykut kurdu dicekler. Tabi geçen sene hücumda hep ayew-slimani-barış üçlüsü vardı zaten. Geçiniz bunları!

Şimdi bir süre sonra cocu istifa diye dolanmaya başlayacaklar buralarda. Çünkü kafaları böyle çalışıyor. Bi adam gidip öbürü gelince herşey düzelecek sanıyorlar.

Değişmesi gereken sizin kafalar!
bu adamı çok arayacaksınız pavalı köpeklev.
Alex i ortada hiçbir şey yokken göndermiş zat.

Ulan ne çabuk unuttunuz?
güncel Önemli Başlıklar