1. 1.
    cok uzun bır suredır yasadigim durum.

fenerbahce maclarini izlemek resmen tuhaf bir iskence yontemi haline geldi.

simdi bu adam dun besiktas macindan sonra yillardir fenerbhace taraftarinin kendisini neden kabul etmedigini adeta onaylarcasina bir aciklama yapti...

1-Erken buldugumuz gol oyun planimizi degistirdi

bu aciklama konyaspor hocasiysan ve deplasmanda besiktas ile oynuyorsan kabul edilebilir...ancak fenerbahce futbol takiminin oyun planini erken attigi gol bo-za-maz....bozamaz arkadasim boyle bir sey yok... fenerbahce futbol takiminin erken attigi gol onu gollu bir galibiyete yonlendirir.... oyununun bozulmasina degil....

2-neden bilmiyorum golden sonra geriye cekildik...

ben kendi gozlerimle gordum sen 50. dakikada mac 1-1 iken atif'a ileriye cikma diye isaret ediyordun aykut hoca... neden yalan soyluyorsun yahu? cik de ki ben defans yaptiririm, defansif oynatirim, benim amacim once gol yememek... cunku sen busun... senin amacin once gol yememek... once gol yemek istemeyen takim kesinlikle gol yiyecektir...

ben seyirci olarak mac 1-0 oldugunda 20. dakikadan itibaren "kesinlikle yeniliriz" diyorsam... burada suc senindir, senin futbol anlayisindir....

3-besiktas suursuzca uzerimize geldi.

bu aciklama iste en cok guldugum aciklama... cunku bu adam icin hucum etmek suursuzluk... cok oyuncu ile saldirmak suursuzluk...defans cikarip forvet almak suursuzluk...

iste aykut kocaman in tiksindiren futbol anlayisinin temeli bu...

alper topu sol kanatta aliyor, bizim gulioano, dirar, josef topun arka tarifinda bekliyor orta sahada, ileriye gitmek , araya kacip defansin arkasina sarkmak gibi bir anlayis kesinlikle yok... top bana gelsin ben topun arkasindayken, sonra saga ya da sola donerim... butun futbol anlayisi bundan ibaret...

ben onu bunu bilmem, futbol teknik direktorlugu jargonunda rakip takima karsi defans cikarip forvet sokuyorsan bu bildigin saksiya feslegen gibi oturuturum anlami cikarir...

senol gunes saksiya feslegen gibi oturtmustur seni aykut kocaman...
    1 -1 ... wake up neo
  2. 2.
    yenilince olur öyle.
    aykutu her zaman eleştiren fenerbahçeli arkadaşım, fenerbahçenin önde olduğu zaman aralığında aykuttan guardiola gibi bahsediyordu. maç sonu aykut yüzünden olmuş oldu.
    2 -1 ... yastiklagezen
  3. 3.
    tiksindiren, kanser eden, kabız eden bir futbol anlayışıdır.

maçları yorumlaması bile insanın sinirini bozar.
    ... ortambozan
  4. 4.
    daha sezon başlamadan tekrardan geleceği telaffuz edilirken buralarda dillendirmeye başladığımız anlayışsızlıktır. belliydi bu şekilde olacağı. beşiktaşa yenildik diye değil dünkü maçı beşiktaş kazanamasa zaten ters bir durum olurdu. ne talisca ne pepe olsalar da değişen bir şey olmazdı olmasalarda.

rakibin beşiktaş olması da fark etmiyor yani. en basitinden bir kayseri maçı bir gençlerbirliği maçı bir osmanlıspor maçı. rakip kim olursa olsun adam aynı kadro ve aynı mantık ile maçlara çıkıyor. lan beşiktaşa galatasaraya karşı belli dönemlerde yaparsın anlaşılabilir ama gençlerbirliği kayseri osmanlı hatta akhisar gibi takımlara karşı neden siniyorsun. beşiktaş fenerbahçe galatasaray bu maçlara çıkarken en basitinden formasını ağırlığından deplasmanda yarım sıfır kendi evlerinde bir sıfır önde başlarlar zaten maça. ancak kendisi bu takımın başında iken anadolu takımları dediğimiz tüm takımlar "bunlar şimdi gene 2 ön libero tek forvet ile çıkar fazla defansif oynamaya gerek yok saldırıp yenersek zaten prim alırız hem piyasamızda olur" diye ekstra bilenip çıkıyorlar.

velhasılı aykut fenerbahçenin en önemli futbolcularından bir tanesidir. hala da öyledir ve öyle kalsın. teknik direktörlük falan olmuyor tutmuyor işte. şampiyon yapsada tutmuyor yapamasada. koskoca fenerbahçe böyle silik oynayamaz..
    2 ... mel mel bakan gibson