bugün

peşin not: başlıkta kasten "mindi" kelimesi kullanılmıştır zira bu hanım kız bindi diyemiyor. temsil misal, "bir kez" de diyemiyor onun yerine "mi yo" diyor.

aslında hemen oracıkta, azıcık bile sorgulamadan, kuytularda empati kurmadan yargılanmaması hatta yadırganmaması gereken kız sevgilidir.

damar dama üstüne binmesi, kamuoyunun yüksek malumu olduğu üzere sıkıntı ve acı veren, dehşetengiz bir sağlık problemidir. ben bunu fizyoterapi uzmanı hekimle bilem tartışmam.

halk arasında da sıklıkla kullanılan bir teşhis cümlesi olduğu konusunda da hemfikiriz diye düşünüyorum. temsil misal, olduğu yerden zıplayan bir muhsin gördüğünüzde, "ne oldu la muhsin" gibi bir soruyu muhsin kardeşinize yönelttiğinizde, "sorma amına koyim ya damar damar üstüne bindi" cevabını o muhsinden ya da bir başka muhsinden alma olasılığınız çok yüksek; aşağı yorkşayırda yapılan birçok bilimsel araştırma ve keşif de bunu gösteriyor zaten.

tüm bunları aynı potada erittiğimizde, hanım kız olsun, babayiğit bey olsun, ya amına koyim kim olursa olsun herkesin damarının diğer bir damarın üzerine binme hakkı vardır; zira herkesin özgürlüğü bidir! mançester.

haaa şu da var ki; davasında sonuna kadar da haksız kız sevgilidir! sen pompalara koşacağın memeler emikleteceğin bir adama kendimi nasıl çekici ve sikizlenebilir kılabilirimin peşinde koşacakken, damar diyorsun damar üstüne diyorsun hepsini de geçtim minmek diyorsun. hanım kız sen ne çeşit bir manyaksın hangi hülyalı kafaların mahsülüsün. yeminle ben sana kendine çeki düzen ver demekten bıktım amk de get ötede bindir damarın' damar üstüne!
bu ülkede eğitmenin mümkün olmadığı insan türüdür. ''o öyle denmez, böyle denir'' şeklindeki ilk düzeltmenizde ''uff snne be slk'' diyebilir. sizde bir daha bu tip sözlü hakaretlere maruz kalmamak adına kimseye karışmazsınız artık. yanlışlarını bilmeden büyüyen koskoca gerizekalı bir nesil yetişir. sonra kimse türk insanı ''koyun sürüsü'' demesin.
masaj isteyen kız sevgilidir.
kramp diyemeyen kız sevgilidir.
güncel Önemli Başlıklar