bugün

internete,30-31 mayıs 2009 günlerinde Bandırma'daki askeri üste, halk ile kaynaşma amaçlı yapılan bir toplantıda, küçük bir çocuğa rakı içirdiğini gösteren fotoğraflar düşen, Bandırma 6. Ana Jet Üssü'nün komutanıdır.
şaşırdık..
http://www.haberbaz.com/h...leri_cok_konusulacak.aspx
okuduktan sonra bünyede la bı ne mınago hatası veren haber/şahıs.
resimlerin yanındaki haberin bazı yerleri zaytung'dan alınmış olabilir.

--spoiler--
1.5 yaşındaki bebeğe 50 yaşındaki insan yarım bardak rakı içiriyor. Zavallı bebeğin kim bilir kaç milyon beyin hücresi ölmüştür? Bebeğin anne babası da çaresizce olanları seyrediyor. Komutan ise çok bir şey yapmanın gururu ile gülüyor. Acaba sayın komutan çocuğu vaftiz ediyor olabilir mi?
--spoiler--

--spoiler--
Tüm bunlar olurken Ayhan Gümüş, eşi ve özellikle merkez kom. Ahmet Belleyici sağlık amiri Celal Yavuz, Güv. Tabur kom. Zeynel Yıldırım, Bkm kom. Fatih Mercan içkinin vermiş olduğu sarhoşluk ve müziğin ritmi ile kendilerinden geçmiş oynuyorlardı.
--spoiler--
(bkz: tanırım iyi çocuktur)
1,5 yaşındaki bir çocuğun hiçbir reddetme refleksi göstermeden yarım bardak rakıyı içebileceğini zanneden angutların olduğunu gösteren adam.

lan oğlum tamam şerbet içiyorsunuz, rakıyla alakanız yok anladık da, bir bilene sorsaydınız bari?

gayet açıktır ki, mizansendir. ben de benim yeğenin eline bira şişesi veya rakı kadehi verip, fotoğraflarını çekiyorum.
fotograflardan anlaşıldığı üzere çocuğun içtiği sadece su.

ilk fotografta komutanın elinde renginden anlaşıldığı üzere rakı var ama ikinci fotoda çocuğun içtiği bardağa dikkat ederseniz berrak renkte. sek rakı içirecek kadar cani olamayacaklarını düşünerek su olduğunu düşünüyorum. bunun yanında çocuk kokusunu duyduğu anda kafasını kaçırırdı zaten. siz bir çocuğa istemediği bir şeyi yedirmeye çalışın bakalım yiyor mu?
fotoğraflardan görüldüğü üzere iki bardakta da rakı var. ancak birinci bardak yarısına kadar dolu ikincisinde çok az var.

ancak o yaşta cocuğun yarım bardak rakıyı su gibi içmesi imkansız. ben yarım bardak rakıyı su gibi içmiyorum çocuk nasıl içsin.

belli ki bardak bir yarısına kadar doluyken bir de nerdeyse boşken çocuğun eline tutturulup geyik maksadı ile çekilmiş fotoğraflar. fazla abartmamak lazım.
teseke'nin gülü. bebeye rakı içirmiş. içirsin paşam ohh. o forma üzerlerinde, o kimlik kartları ceplerindeyse, bi takım şakşakçının anasını bile belleseler, ''paşamdır yapar'' diyeceksiniz. yapsın paşanız, aferin hepinize.
Bana "asker küçük çocuklara rakı içirtti" dedirtemezsiniz...
Elbette ki, 1,5 yaşında ki bir çocuk yarım kadeh rakıyı şekerli olsa bile zor içer belli ki poz verilmiş objektiflere, hiçte uygun düşmediğini kabul etmek gerekir.

Bu bir mesaj ise olmamış!

Yok bu bir gaflet ise daha kötü olmuş...

TSK'nin bu zor döneminde bu tip bir çıkış iyi olmadı.
Uysa da olmadı Uymasa da olmadı paşam.
Lisedeyken milli güvenlik dersine giren yüzbaşı sinan hocamızın bizi askeri havaalanına götürmesiyle orada tanıştıgımız şeker mi şeker , espritüel, kendini bize gümüşün simgesi olan ag den hatırlatarak unutmamamızı söyleyen gayet mütevazi beyfendidir. Bir kaç hafta etkisinden çıkamamıştım. araştırdıgımda bu haberleri görünce kahkahayı basmıştım.Şaka gibi iftira.
güncel Önemli Başlıklar