1. 1.
  "oğlum evden çıkmadan 3 kere oku",
  "ezberlemezsen sana bisiklet almam"
  "kontağı çevirmeden mutlaka oku"
  gibi dikta içeren sözlerle okunması tavsiye edilen bakara suresi'nin 255. ayeti. Kuran'nın en yüce ayetlerindendir. Okunması birçok belayı defeder.
  20 -3 ... maksat muhabbet
 2. 2.
  7 kere okunması makbuldür.
  4 ... memcosh
 3. 3.
  yüce yaratan'ın hediyesidir.
  12 -2 ... koko
 4. 4.
  dua mua bilmeyenler için din derslerini kabus haline getirebilecek bir hadisedir .
  (bkz: din dersinde sözlüden 100 üzerinden 25 almak)
  (bkz: ben)
  5 -3 ... jaymz
 5. 5.
  dua etmenin gerekliliği ve faydası çok bilinen bir gerçektir.
  sayılsal hale sokulmuş inanç ise, sözlüğe girebilecek kadar kültür sahibi kimselerin önem vermemeleri gereken bir öğreti şeklidir.

  çünkü bunlar belli yaş ve kültür seviyesinin altındaki insanlara, dinin öğretilmesini sağlamak için oluşturulmuş kalıplardır.

  önemli olan duaların içinde anlatılanları, içtenlikle ve anlayarak okumaktır.
  5 ... pilotmont
 6. 6.
  7-12 yaş aralığında pek tırsak bir çocuk olduğumdan her gece 7 defa okuyup yedi cihetime üflediğim dua.. bu işlem yapılırsa eğer, ertesi sabah ezanı vaktine kadar meleklerin korumasında olurmuş insan, öyle derlerdi. şöyle yapılıyor;
  sağa, sola, yukarı, aşağı, arkaya, öne ve de kalbe olmak üzere yedi defa okunur, her okuyuştan sonra -sırası farketmez en son kalbe- bir cihete "hooohh" şeklinde üflenir. sonuncuyu avuç içine üfleyip vücudu sıvazlayanlar da görülmüştür ki hangisi daha makbuldür bilinmez..
  11 -1 ... lyla
 7. 7.
  tam olarak;

  ""allahü la ilahe illa huvel hayyül gayyüm late' huzühü sinetüm vela nevm lehu ma fissemavati ve ma fil ardz menzellezi yeşfeu indehu illa biiznih ya'lemu mabeyne eydihim ve ma halfehum ve la yuhiddune bişey in min ilmihi illa bima şâ'vesia kürsiyuhissemavati vel ardz ala yehudu hifzuhuma
  ve hüvel aliyyul azim""
  18 -1 ... the kene
 8. 8.
  türkçe meali;

  "allah'tan başka hiçbir ilâh yoktur. o daima diridir (hayydır), bütün varlığın idaresini yürüten (kayyum)dir. o'nu ne gaflet basar, ne de uyku. göklerde ve yerde ne varsa hepsi o'nundur. izni olmadan huzurunda şefaat edecek olan kimdir? o, kullarının önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir. onlar ise, o'nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar. o'nun kürsisi, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. onların her ikisini de görüp gözetmek o'na bir ağırlık vermez. o çok yücedir, çok büyüktür"
  19 ... the kene
 9. 9.
  ingilizce meali;

  ""allah is he besides whom there is no god, the everliving, the self-subsisting, by whom all subsist; slumber does not overtake him nor sleep; whatever is in the heavens and whatever is in the earth is his; who is he that can intercede with him but by his permission? he knows what is before them and what is behind them, and they cannot comprehend anything out of his knowledge except what he pleases, his knowledge extends over the heavens and the earth, and the preservation of them both tires him not, and he is the most high, the great.""
  21 -2 ... the kene
 10. 10.
  her farz namazının sonunda okunduğunda, peygamberimiz tarafından ,diğer namaza kadar Allah'ın zimmetinde ve güvencesinde olacağımızın müjdelendiği duadır.
  8 ... aktiflora