bugün

Aydın'da din kültürü derslerine giren Esma B. K. isimli öğretmenin Hristiyan olduğu iddia edilmiş. Bakanlık konuyla ilgili soruşturma başlatmış.

Ateist bi imamı işten atmışlardı ama sanırım bu ilk. Bakalım ne olacak?

görsel
laik bir devlette normaldir.
din kültürü ve ahlak bilgisi dersi çocukların beynini yıkamak için mi konulmuş ki öğretmenin dini fark etsin?
o dersin ismi "din kültürü ve ahlak bilgisi". yani belli bir dine endeksli bir ders değil ve ahlaki bilgiler de müfredatında yer alıyor.

dolayısı ile hristiyan olmasında bir sakınca yok. aklı yerinde olsun yeter.
dersin adı din kültürü ve ahlak bilgisi ise normal, islam kültürü ve ahlak bilgisi olsaydı garip diyebilirdik.

hem zaten aydın'da denmiş, bu gayet normal sayılmalı.
gayet normal bir durum.

sonuçta din öğretmeni olmasına engel değil.
din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni diploması aldığına göre ya ilahiyat mezunu ya da şimdilerde kapatılan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği mezunu öğretmendir. dini görüşünün ne olduğu önemli değildir. aldığı eğitim öğretmen olmasına yeterli ise mesleğini yapar.

ayrıca konuya detaylı bir şekilde açıklama yapan kaynak tavsiyesi bırakayım.

doç. dr. muhammed esat altıntaş* "Ateist çevrelere göre s/zorunlu din dersleri" Maarif Mektepleri, 2019.

* erciyes üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim görevlisi
o da bir şey mi?

zamanında bizim ingilizce dersine türkçe öğretmeni giriyordu. müfredata uyduğu sürece sıkıntı yok.
ee buyuk suc amk. onca calan cirpan imam hatipliye tek soz etmeyen insanlar, yalnizca isini yapan kisiye kufur ediyor. parasinin calinmasini da basina gelen her isi hak ediyor bunlar.
ne var bunda ingilizce öğretmenleride ingilizce bilmiyorlar.
Amk sanki diğer din öğretmenleri peygamber soyundan geliyor. Ulan alt tarafı öğrenciye kitap açtırıp şu duayı oku, bu sureyi ezberle diyorlar. Nedir yani?
Şaşırdık mı? Hayır. Ülkemiz adına utanç verici bir soruşturma.
Ben sizin şuurunuzu seveyim dedirten skandal ulan %100 alevi olan tuncelide sen sünni hanefi propagandasını itikadını Zorla öğretmiyor musun? Bırakta hristiyan din kültürü ve ahlak dersi versin belki işe yarar da ahlaklı nesiller yetişir.
Aleviliği islam'dan ayrı bir din zanneden beyinsizlerin varlığını ortaya çıkaran konu.

Hristiyanlık dindir doğruysa bu öğretmen de misyonerdir.
Ilginç haber.

Nerden anlamışlar acaba?
Dersin adını da değiştirsinler bari. Sonuçta dersin adı islam kültürü değil.
görsel
onun hakkında soruşturma başlatanlarla karşılıklı oturt hepsinden daha fazla din bilgisine sahiptir o öğretmen. bu ülkede islamiyet rant aracı olarak görüldükçe böyle sahte dindarlar mantar gibi türer her taraftan. eline kuran alınıp miting yapıldı oğlum bu ülkede. hristiyan diye işten de atarlar hapse de atarlar bu din tüccarları.
isteyen istediğine inanabilir veya haber gerçek midir değil midir bilinmez ama ilahiyat eğitimi almış biri dinini değiştirirse bu düpedüz fiyasko olur. Bu dinin değil dini öğretenlerin bir sorunu olur.
Evrime inanmayan biyoloji öğretmeni oluyorsa dine inanmayan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni de gayet olabilir diye düşünüyorum. Ben imamhatip mezunu bir insanım. Lakin deist oldum ilerleyen zamanda. istersen gider diplomam ile başvurur imamlık yaparım. 4.400 TL maaş kim bilecek. Git günde 50 dakika namaz kıldı keyfine bak.
sadece islamın anlatıldığı bir derste normal değil tabii. ben isterdim ateizm anlatılsın, panteizm agnostisizm anlatılsın ama yok. tek anlattıkları hz muhammedin hayatını dönüp dolaşıp anlatmak, isanın mucizeleri falan.
güncel Önemli Başlıklar