1. .
  aydın doğan medyasında türkiye'nin ulusal ve uluslararası politikalarını dolaylı olarak yönlendirmek ve aydın doğan düşüncesinde bir kamuoyu yaratmak amacıyla aydın doğan tarafından tutulmuş olan medya çalışanlarına başbakan erdoğan tarafından verilen isim.

  silahşörlerden akla ilk gelenlerden bir top10 listesi;
  -ertuğrul özkök
  -ahmet hakan
  -tufan türenç
  -ismet berkan
  -özdmir ince
  -rahmi turan
  -yalçın bayer
  -ferai tunç
  -hasan pulur
  -oktay ekşi
  4 -2 ... stratosfer
 2. .
  mengi ailesinin başını çekeceği listedir.
  2 -1 ... happylover
 3. .
  içlerinde kesinlikle melih aşık'ın bulunmadığı silahşörlerdir. Melih Aşık -akepe'nin paralı veya gönüllü tosuncuklarının yaşı bilmeye yetmez- Aydın Doğan Türk medyasına musallat olmadan çok önce (1974) gazeteciliğe başlamış ve günümüze kadar aynı çizgiyi devam ettirmiş, türk medyasının ender gazetecilik etiği timsallerindendir. Ama işte neyi muhafaza ettiklerini bile bilmeyen genc tosuncuklar, partili abileri tarafından güzel güdülmek için takılmış at gözlüklerini çıkaramadıklarından cehalet illetinden kurtulamadıkları için bunu görüp bilemezler. Zaten akepe'yi beğenmemek ve sosyal demokrat olmak bu cühela için baştan pistir, kakadır, satılmışlıktır.
  -2 ... haymatlos
 4. .
  ertuğrul özkök ve mehmet ali birand önderliğinde patron yalakalığı yapan kişilerdir. ama başlık da bir hata var gibi, biz onlara kısaca kalemşör diyoruz.
  1 ... tarzan ince dallarda
 5. .
  ilk önce hepimiz ermeniyiz sloganını halka, sevimli, önemsiz, minnacık slogan şeklinde empoze eden yazarlar. sonra bu sloganın çok masum olduğunu direten yeni yetme yazarlar.
  (bkz: gider bu)
  (bkz: bitmedi)
  1 ... ashaf
 6. .
  kontörlü hat kullanılan cep telefonları gibidirler. patronları ne kadar yüklerse o kadar konuşurlar.
  1 -1 ... darkness85