1. 1.
  ilk baştan söyleyeyim ne spora ne de futbola karşıyım. Sadece daha acil sorunlarımız olduğu için öncelik meselesinde ayda iki defa oynanan maçlar için bu kadar imkanın buralara harcanması biraz farklı. Olaylar şu şekilde.

  Bir futbol takımı oynadığı lige bağlı olarak iç saha ve dış saha maçları oynuyor. Süper ligde 18 takım var.

  iki dönem olmak üzere 34 maçı var. Bunların 17'si kendi sahasında 17'si deplasmanda. Genelde iç saha ve deplasmanda şeklinde olduğu için ayda iki kez kendi sahasında oynuyor. O da haftada 1 gün. Ayda iki gün. Toplam doksan dakika olmak üzere ayda 180 dakika.

  Starların sadece bunlar için olmadığını, insanların daha erken saatlerde geldiğini, maçın olmadığı zamanlarda da kullanıldığı vs. De bahsedilebilir. Ama ne kadar etkili. Şu an ligler bittiği için maçlar da yok. Bir de genel olarak bu statlar futbol amaçlı kullanıldığı için başka aktiviteler için de kullanılmıyor.

  Konu uzun kulüp kültürü, aidiyet, sosyalleşme, mabetleştirme vb. nedenlerden dolayı kimse statının başkaları için kullanılmasını istemeyecektir.

  Yine statların yapılmasına, modernize olmasına karşı değilim. Ancak bazen bakıyorsunuz aynı şehirde veya birbirine yakın yerlerde aynı şekilde milyonlarca liralık devasa statlar yapılmış.

  Maçlar cuma gününden pazartesiye kadar sürüyor. Yani aynı anda iki takımın maçlarının denk gelmesi gibi bir durum da söz konusu değil. Hemen sporseverler buna da karşı çıkacaktır. Evet kabul edilebilir ama gelişen teknolojide çimler daha kısa sürede yenilenebilir.

  Bu kadar devasa statlar yerine daha fazla kullanışlı yerler yapılması, ortak kullanımı gibi çözümlerle kaynaklar daha iyi kullanılabilir.
  1 ... sessiz geveze
 2. 2.
  Öyle demeyin boş zamanlarımda ben çimlerinde yuvarlanıyorum amk.

  ayda iki maç için devasa statlar yapmak
  2 ... zabaha gadar eglence go on