bugün

türkiye şartlarında değil ancak ay şartlarında kazanılabilecek paradır. * *
(bkz: neil armstrong)
(bkz: milletvekillerinin maaşı)
çapkınlığa delalettir.
Bir çekirdek ailenin geçinmesi için ideal paradır* *
zenginin malı züğürdün çenesini yorar
nerde yaşadığına bağlı olarak değişebilecek büyüklükte bir paradır ki eğer norveçte yaşanıyorsa (50lik bir 10 euro) hiçbir işe yaramayacak paradır.
daha önceden kazanmayıp, bir dönem sonra kazanıyorsa genelde sonradan görme olur ve konuşması bile değişir.

(bkz: sonradan görme)
(bkz: benim bu)
(bkz: 10 sene sonra)
(bkz: hayallerde yaşıyorum)
(bkz: ibne değilim ama)
diğer ülkelerde rahatça kazanılabilen, türkiye de ise çok yüksek makamlar hariç kazanılması imkansız para miktardır. ayrıca yüksek makamlar haricinde, hayatı (bkz: ali cengiz)lerle dolu insanların da rahatlıkla kazanabildiği miktardır.

günümüzde 55o tl kazanan bi işçiye söylendiğinde ağzının, yüzünün sikilmesine sebebiyet vermektir. (bkz: asgari ücret)
şanslı bir tüccar, esnaf, simitçi, işadamı ve zengin babanın hayırsız evladı iseniz bir ay beklemenize gerek kalmadan bir kaç gün içinde kazanabileceğiniz paradır.

daha üniversite okurken ticarete bulaştım ve bu paraların nasıl kazanılabildiğine şahit oldum. önemli olanın ise parayı kazanmak değil kullanabilmek olduğunu anladım. ücretli çalışan biri değilseniz uygun şartlar oluştuğunda iyi paralar kazanabilirsiniz. ancak kazandığınız parayı sürekli devamlılığı olacak gibi harcarsanız yarrağı yersiniz.

tarihi net hatırlamıyorum ama tansu çiller hükümetinin işbaşında olduğu yıllardı. dayımın şahane bir atölyesi vardı. ihracat, üretim falan derken güzel para kazanıyordu ama kullanamıyordu. develüasyon olduğunda dayımın pil bitti. herşey tepetaklak oldu bir anda. o günlerde hem üniversitede okuyor hemde dayımın ihracat işlerine bakıyordum. perşembenin gelişi çarşambadan bellidir derler ya aynen o misal. uyarılara rağmen dayım bildiğinden şaşmadı. dedim ya sonuç felaket.

o yüzden ayda 5000 avro kazanmak zor değil, hatta çok daha fazla kazanabilirsiniz. sakın güvenmeyin. para herşey olmadığı gibi çok ama çok öenmli bir kağıt parçasıdır.

şemalini sikeyim.
(bkz: buyruuun)
(bkz: 5000 avro yol artı zikorta)
(bkz: anca çorbayı kaynatıyoz be hacım)