bugün

Önemli olan başlamak bence.
Ölmeden bu dünyanın bize bahşettiği bilgi zevkini tadamayacak insan.
benimdir. okuyamıyorum kardeşim napıyım. okuyanları tebrik ediyorum.
3 saatte 155 sayfa okuyamayan insanlar mevcuttur. evet yanlış duymadınız 1 insan 3 saatte 155 sayfa kitap okuyabilir.
Doğru kitapları ve kaynakları okumanin dogru oldugu durum.
1 kitap bile kafi.
Kitabın hacmine göre ve kişinin okuma süresine göre de değişir. 100 sayfalık kitap ile 500 sayfalık kitap bir mi? Sayfa bazında değerlendirin bari. Ve bazısı dakikada 1 sayfa okuyor, bazısı 2 dakikada bir sayfa okuyor. ikisi de günde 1 saat kitap okusalar, 1. si ayda 1800 sayfa okurken diğeri 900 sayfa okuyor. Ki 1 saatten daha az süre ayırıyor da olabilir. Önemli olan kitap okuma alışkanlığının olması ve bomboş kitaplar okumamak.
(bkz: fifty shades of grey)
4 kitap nedir ben bi kitabi bitiremiyom. Tembel oldugumdan degil sirf kitabin sayfalarina dokunmaya kiyamadigim icin tabi.
ay mı, ay! hani 30 gün olan. ulan ben 2 haftada 4 kitap bitiriyorum, siz 1 ayda 4 kitap bitiremiyorunuz.

ha belki sınav filan vardır bir şey demiyorum ama "boş zamanım yok ki okuyayım" diyenlere diyorum.
Yani ben haftada 4 okuyorum pişman değilim.
Haftada iki kitap bitiriyormuş, diğeri ayda 5 tane bitiriyormuş, şuan rekorumuz ayda 8 tane bitiren. yok mu arttıran? Bir de ' boş zaman bulamıyorum' diye bahaneler yapıyorlar gibisinden yazıyorsunuz. Arkadaş sanane ve kime ne? Herkesin boş zamanında ana önceliği kitap mı olmak zorunda? Kimi dizi izler, kimi bilgisayarda vakit harcar. Şimdi ayda 4 kitap bitiremeyen insan aciz mi oluyor anlayamadım ?
görsel
Sınavı vardır. Benim gibi.