1. 1.
    Hele malum partiye oy veriyorsa a.mına kodumun malından başka biri değildir.

Yıllarca acıdık ayda 200 dolara çalışan Çinlilere. Şimdi 300 dolara çalışın durun.

Yok kardeşim ben bu ülke insanını sittin sene anlayamayacağım. Bedava ekmek sırasına giren adamlar malum partiye oy veriyor. Hiç demiyor ben niye bedava ekmeğe muhtacım?

Beyler ben eskiden üzülür acırdım. Artık aha s.kimde değil. O malum parti destekçisi garibanlar acınızdan geberin.

Bi çoluğunuza çocuğunuza acıyorum. Dolar 5.28 olmuş. Ekonomi g.ötümüzde patladı.

Ağlayacağım lan yeter aq yeter yeter.
    4 -4 ... elektrik kesilince aaa diyorum
  2. 2.
    . . . hadi be bunlar hep dış güçlerin oyunu. Ekmek hala bir lira.
    -1 ... kupune zararsiz keskin sirke
  3. 3.
    Dolar bu hızla giderse yakında hepimiz 300$ alacağız.
    1 ... lafbaz
  4. 4.
    filipinler bircoklarina gore 3.dunya ulkesidir. ben bu tabiri kullanmayi sevmesem de evet biraz geri kalmistir. lakin baskent manila'da bile asgari ucret yaklasik 300 dolardir. yani bir filipinli isci icin bile cazip degiliz artik. zira adam kendi fakir ulkesinde bile ayni parayi kazaniyor zaten.
    1 ... has zimmi
  5. 5.
    1 senede kazandığı para 3600 dolar yapıyor

Yani burada bizim 1 yılda kazandığımızı yabancı ülkede 1 ayda kazanıyorlar.

işte buna da yaşamak diyorlar. Resmen ömrümüzü çalıyorlar.

Devletçi ekonomiden uzaklaştırdılar ülkeyi. Sattılar her şeyi ekmeğe muhtaç edecekler yakında insanları diyicem de ekmek alacak parada kalmıcak insanlarda.

Biliyorsunuz ki buğday da yabancı ülkeden getiriyoruz. Ülkenin kendi ürettiği buğday bile kalmayacak yakında.

Bu ülke bundan daha iyisini hak ediyordu. Devletçi model lazımdı bir kere bize kendi ihtiyaçlarını belli oranda karşılayabilen ülke olmalıydık. Açta açıkta insanlar kalmamalı kapitalizmin oyuncağı olmamalıydı insanlar.

Ama sonuç olarak bugün bu haldeyiz.

Sorumlusu kim? Bilmiyorum!
    1 ... keyf kahyasi
  6. 6.
    Ak parti’ye oy vermesi tamamen kendi istifadelerine olan akıllıca karar almış asgari ücretlidir. Çünkü ak parti’den önce Bir zamanlar ayda 150-200$‘a çalışıyordu zaten bu insanlar. Hiçbir sağlık güvencesi ve sosyal imkânı da yoktu.

Şunun şurasında 6 ay öncesine kadar 400$’a çalışıyorlardı hem. 2014 yılı civarında ise 700$ seviyelerindeydi.

Gezi parkı isyanı, fetö darbesi, muhalefet isyanları durumu bu noktaya getirdi.
    ... lightsaber
  7. 7.
    O acıdığınız günlük 1 dolara madende çalışan afrikalılara döndünüz haberiniz yok amk.
    ... ulkucuwolf