1. 1.
    kabul edilip edilmeyeceğini merak ettiğim durumdur. bir arge firmasında 17 bin tl maaş ile çalışma isteniyor. Ancak çalışma saatleri çok düzensiz. mesela bir gün gece çalışıyorsun başka gün gündüz başka gün öğlen başlayıp akşam 12 gibi bitiyor. Gün de 8-10 saat. Ayda 10 gün tatil var yaklaşık. Ama dediğim gibü gece 3'te herkes yataktayken işe gidebiliyorsun ertesi gün öğleye kadar.

ve sürekli geziyorsun ülke, şehir falan.

Düşünüyorum 8/6 mesaisi çok mu anlamlı eve geldin yemek yedin uyku vaktin geliyor zaten. Böyle iş olursa rutin hayatında olmaz diyorum. Maaşta fena değil.
    3 -2 ... pekis sinici
  2. 2.
    Bekar kişi için harika bir iş fırsatı evli isen pek uygun değil.
    ... duduperivesazarkadaslari
  3. 3.
    Ayda 17 bine günde 16 saat hiç hafta izni olmadan çalışırım.
    6 -3 ... mbappe for president
  4. 4.
    "çalışma hayatı- sosyal hayat" dengesine sahip olamayacağınız maaştır.

aynı parayı denizde "zabit" olarak çalışan adam da alır. aileden uzak, özel hayattan uzak, okyanusun ortasında, inanımaz bir stresin içinde, hayat düzeni "uyumak, çalışmak, yatmak, uyumak, çalışmak, yatmak" . bir de ruh hastası üstlerle , laftan anlamayan altlarla uğraşırsın ki en zoru da odur.

hem bedenininiz yorulur hem ruhunuzun yorulur. psikoloji bırakmaz. psikoloji de parayla düzelmiyor.

bu ülkede bir işten normal şekilde bu kadar para kazanıyorsanız iliğinizi sömürür, hayattan bezdirirler. iyi düşünüp seçilmesi lazım.
    6 -1 ... bugun variz yarin yokuz
  5. 5.
    ayda 17 bin tl maaş ama düzensiz çalışma saati
    10 -3 ... inatedipsaunadaterlemeyenadam
  6. 6.
    Olum sırf ben bu düzensizlikten kurtulmak için 4-5 bin doları bıraktım 2015 te. Para için değmez... yazık.
    5 -1 ... beyaz atletli trex
  7. 7.
    insan bedeninin böyle bir tempoya ayak uydurabileceğini sanmıyorum. 3 ay gibi bir süre sonra sağlığınız bozulmaya başlayacaktır. Ruh sağlığınız da bundan etkilenecektir. Unutmayın, en başarılı insanların her zaman bir hobisi bulunur. Yani kendilerine ayıracak vakitleri vardır. Çalışma saatinden çok emin olmasam da Microsoft, Facebook gibi firmaların kendi binalarının içinde çalışanlarının rahatlayacakları bir alan mevcuttur. Böyle bir alan da yoksa eğer, 17 bin alıp hasta olmayı göze alamam. Parayı ne için kazandığımızı unutmamalıyız. insanca yaşamak için kazanıyoruz, robot olmak için değil.

edit: Arkadaşlar, böyle maaşlar hayal değildir. Yutdışı menşeeli bir firmada çalışıyorsanız ve o firmada 10 yılınızı devirdiyseniz 10 milyar düzeyinde yönetici pozisyonunda alabilirsiniz. Hele ki Ar-ge bölümündeyseniz ve o bölümden sorumlu, yani Ar-ge mühendislerinden sorumlu kişiyseniz, üstelik şehir gezme ihtimaliniz varsa, o para verilir. Çünkü aynı zamanda çeşitli ülkelerdeki bilim fuarlarına da katılmanız ve yaptığınız projeleri makaleleştirmeniz de gereklidir. Bulunduğunuz sektörü tanımadığınız sürece 3-4 bin maaşa takılı kalmanız çok normal.
    4 ... vasilissa
  8. 8.
    17 bin tl maaşa ancak haftamın bir, bir buçuk saatini ayırabilirim. Onu da önceden belirtmeliler, programımı bozamam.
    2 -5 ... herteldenyazar
  9. 9.
    Zikmeseler bari.
    1 ... iki teker
  10. 10.
    Uyku harici tum hayatin is olacak.

Psikolojik olarak buna hazirsan kabul edebilirsin.
    ... otisabim