1. 1.
    ülkemizde yetişmiş ve ülkesine hizmet eden insanların, hiç bir dayanağı kanıtlanmaksızın terör örgütüne üye suçlamaları ile yaftalanması ve tutuklu bulunması, dağdan inen belki de onlarca mehmetçiğimizi şehit eden pkk üyesi insanların serbest bırakılması ve törenlerle karşılanması durumununa bünyenin anlam veremediği gerçeğidir.
    9 -4 ... kozalak
  2. 2.
    (bkz: dağdan inişte görülmemesi gereken ayrıntılar)...
    2 ... escold
  3. 3.
    türkiye cumhuriyeti'nin birliği ve beraberliği, toplumsal huzur ve güvenlik anlaşına bizzat muhalefet olup, yine bizzat 307. maddede geçen askeri personel ve tesislerin tahribatına yol açmak, yine sivil halkın güvenliğini tehlikeye sokmak gibi ağır suçları açıkça yerine getiren teröristlerin davul zurnayla karşılanıp, serbest bırakılmasının ardından, ergenekon denilen gözümüzle görmediğimiz sözde terör örgütünün sözde ağır suçluları bu ülkenin her karışında emeği olan insanların kodeste tutulmalarına isyan etmemek elde değildir.

prof. haberal gibi, bizler organ nakli bilmez iken ülkemizde çığır açıp yaramıza derman olan hocalarımız;

mustafa balbay gibi, hergün köşesinden dağarcığımıza dağarcık katan aydınlarımız;

atatürkçü düşünce derneği gibi 4 koldan dejenere edilmeye çalışılan bir derneğin başında bulunan ve mesleki hayatını başarılarla doldurmuş şener eruygur gibi paşalarımız;

eğitim gönüllülüğünün de ötesinde, hayatını bir insanı aşan çalışmalarla dolduran, şu an tanrının yüce adaleti varsa eğer, ki yürekten inanıyorum, mekanı cennet olan hocamız türkan saylan gibi kıymetli birikimler damgalanıyorsa;

bu işte bir terslik var.
    6 ... ali ekber rodos
  4. 4.
    (bkz: ergenekon davası sürerken huzurdan bahsetmek)
    2 -1 ... antiqa
  5. 5.
    evet devam ediniz. kötü olmak kötü işler yapmak artık alkışlanıyorsa, iyiler bir yerlerde susturulmaya sindirilmeye çalışılıyorsa gelecek nesillerden hiçbir şey beklemeyiniz. onlarda alkışlanmak isteyecek onlarda özgür olmak isteyecek onlarda yanlışların peşinde olacaktır. doğru olarak ne gördüler ki ne yapacaklar. yeni nesilin aydınlıktan vazgeçeceğinin haberidir bu. (bkz: sinir oldum be sözlük)
    2 ... simdiben
  6. 6.
    yeni sezon açıldı.

(bkz: 2011 af yılı)
    ... resev