bugün

Efes Pilsen'de uzun zaman koçluk yapmış kişi.Efes'le çok büyük işler başarmıştır.Bunlardan en önemlisi koraç kupasını kazandırmasıdır.O zamanki yardımcısı Oktay Mahmudi şimdi efesin koçluğunu yapmaktadır. (bkz: Oktay Mahmudi)
efes pilsen'i, petar naumoski üzerine oynatıp, petar pilsen yaptı diye sürekli eleştirilen ama koraç kupasını efes pilsene kazandıran ve basketbolda defansın ne kadar önemli olduğunu türkiye'ye öğreten koç.
milli takım koçluğuda yapmıştır ve milli takımı Avrupa 2.si yapmıştır..ama buna rağmen iyi bir koç değildir..otorite denilen zamazingoya sahip değildir..zira geçtiğimiz günlerde oynanan galatasaray-fenerbahçe maçında trübünlere el kol hareketi yapan oyuncularını hiç bir şekilde dizginleyememiştir ve olayların büyümesine sebebiyet verenlerin başındadır..
uluslararası alanda takım sporlarında turkiye ye ilk defa bir kupa getirmis kisi.
az önce fenerbahçe-efes pilsen maçında son 25 saniyede 1 sayı gerideyken hemde yeni alınmış bir mola sonrasında hücum hakkına sahipken fenerbahçeli oyuncuların top kaybı yapması sonucu dumur olan eski efes pilsen koçu. maçları kenardan hep her an kalp krizi geçirecekmiş gibi izler, maç boyunca oyuna hiç sokmadığı 4 kişinin ettiği beddualar bir gün bunu gerçeğe döndürebilir.
bana göre artık birazcık yenilenmesi gereken bir hoca.Savunma yönünde kuvvetli takımlar yaratsa da hücumda alternatifler yerine anlık patlamalara güveniyor.Şimdilik zaman zaman rasim, stevenson, semih gibi oyuncuların ekstra performanslarıyla maçlar kazansa da efes gibi ülker gibi banvit gibi takım savunması kuvvetli takımlara karşı her zaman çok zorlanıyorlar.hücumda da başarılı setler oluşturursa hem takımdaki herkesten ciddi verim alacaktır hem de fenerbahçe'yi daha yukarıya taşıyabilecektir.
spor adamından ziyade bir akademisyen, bürokrat ya da politikacı havası taşıyan değerli basketbol koçudur.
fenerbahçe ülker'de de şampiyonluk yaşarak türkiye basketbol tarihine adını altın harflerle yazdıran basketbol feylesofu. öyle ki efes pilsen gibi bir takımı final serisinde 4 kere üstüste yenen stratejiyi hazırlamış ve takımını seri boyunca bir komutan edasıyla kusursuz yönetmiştir. sağduyusu ve centilneliğiyle ile örnektir.

(bkz: bu taraftar seninle gurur duyuyor)
fenerbahçe ülker'den istifa eden antrenör.
istifa eden değil istifa ettirilen antrenör. mahmut uslu'nun oyuncağı haline gelmiş basketbol şubesini gerçek fenerbahçelilerden temizleme girişiminin son halkası. geçen sene bayan takımının kaptanı serap'ı yollayanlar bu sene nilay yiğit'i gönderenler, geçmişte ibo ve ömer'i takımdan koparıp bu oyuncuların fenerbahçeliliğini utanmadan yargılayan yönetimin son icraatının kurbanı da aydın hoca. umarım fenerbahçe taraftarı artık bir diktatörlükle yönetildiğinin farkına varır ve aziz yıldırım ve yönetiminin değerlerini sorgulayıp fenerbahçe değerlerini hatırlar. bu kulübü spor kulübü yapan şey siz değilsiniz sayın başkan. nasıl ali şen vicdanı olan fenerbahçelilerin gözünde takımı şampiyon yapan başkan değil şampiyon olan takımın sevincini yaşamadan oğuz ve aykut'u gönderen adam olarak hatırlanıyorsa siz de vicdanı olan fenerbahçelilerin gözünde 15 sene sonra basket takımını şampiyon yapan başkan değil şampiyon olan takımın koçunu görevden alan başkan olarak hatırlanacaksınız. gerçek bir fenerbahçeli olan aydın örs'e yapılan muameleyi kınıyor ve bu kararı alan yönetimi de allah'a havale ediyorum.
tam anlamıyla fenerbahçe yönetiminin acziyeti yüzünden gitmek zorunda kalan insandır. daha dün gibi aklımda. şampiyon olduğumuz maçın ertesinde aziz başkanın "aydın hoca ile avrupa'da başarılı olacağımıza inanıyorum" beyanatı. tuncay giderken internet sitesinden yayımlanan manidar "tuncay şanlı'ya başarılar" haberinin ardından, aydın örs istifası yokmuş tavırları insanın resmen içini sızlatıyor. kapalı kapılar ardında başta aziz başkan, mahmut * ve ülker grubu neler konuştular bilmiyorum ama çok büyük ayıp ettiler aydın hocamıza. bu sessizliği ben hayra yorup istifa haberinin gerçek olmamasına yormak istiyorum. ya da aydın hocanın fevri bir hareketi. yok eğer değilse de alın o fenerbahçe tv'yi ve kazım richards'ı götünüze sokun. ulan bana resmi açıklama lazım siz müzeyi gösteriyorsunuz.
daha önce ataköy'de oynanan galatasaray-fenerbahçe maçında "ana avrat küfür yedik, bu iş yapılmaz." demecini veren ve fenerbahçe'de görevinden alınan koç.belki de antrenörlüğü bile bırakabilir.
görevden alınışını protesto etmek için pazar günü 14:00 'de yoğurtçu parkı'nda toplanacağımız hocamız. tüm vicdan sahibi, fenerbahçeliliğin başarıdan ünvandan ziyade bir değer olduğunu düşünen fenerbahçelileri protestoya katılmaya davet ediyoruz. uğruna gerçekten yürünecek birisi için yürümeye çağırıyoruz fenerbahçelileri, parayla tutulmuş bindirilmiş kıtaları kitlesel refleks olarak algılayan ve ve diktatörlüğünü taraftar zaafları üzerinden üreten fenerbahçe yönetimine inat. konuya ait açıklama ve yorumlar için

--spoiler--
http://www.fenerbasket.co...ewtopic.php?p=39070#39070
--spoiler--
fenerbahçe taraftarlarının göndermemek üzere and içtiği basketbol feylesofu. herkes kendisi için pazar günü saat 14'de yoğurtçular parkında olcak. bir de antu.com kendisi için harika bir slayt düzenlemiştir.

http://www.antu.com/AntuGorsel.aspx
gidişine göz yumuluşu ve böyle zarif bir insanın kalbinde yaratılan hayalkırıklığı fenerbahçe gibi vefalı bir camiaya hiç ama hiç yakışmamıştır.
Fenerbahçe'de Aydın Örs devri sona erdi

100. yılında basketbolda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker'de Aydın Örs şoku yaşanıyor. Tecrübeli antrenör dün yazılı bir açıklama yaparak, Sarı-Lacivertli takımdaki görevinden ayrıldığını açıkladı. Bu kararı almanın kendisi için çok zor olduğunu belirten Örs "Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulumuzun önümüzdeki sezonla ilgili yapmayı planladığı yeni organizasyon ve yapılanma nedeniyle kendi durumumu yeniden gözden geçirerek üç yıldır onurla sürdürdüğüm görevden ayrılma kararı aldım" ifadelerine yer verdi.
Kulübün 100. yılında takımı şampiyon yapmanın huzuru içinde olduğunu belirten Aydın Örs, başarının gelmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu ve 'Hoşça kalın' diyerek vedalaştı. (anadolu ajansı)

başarılı bir insan. görevi bırakmasınına rdından bile destekler devam etmekte.
hiç bir zaman çok iyi bir koç olamamış kişidir. iyi takımlarda başarılar yakalaması mükemmel bir koç olduğu için değildir ki yakaladığı başarılar'dan fazlasını yapabilecek takımlar yönetmiştir.
--spoiler--
http://www.turkbasket.com...yfa.asp?m=1&hid=36121
--spoiler--
galatasaray'ın koçluk teklifini ben fenerbahçeliyim sizin takımınızı çalıştıramam diyerek reddetmiş büyük insan.

http://haber.gazetevatan....d=183481&Categoryid=5
şu aralar efes pilsen'e baş danışman olarak geri döndüğü söyleniyor
ve beklenen revizyon olmuş fenerbahçe Bogdan Tanjeviç ile yollarını ayırıp tekrar aydın örs'ü göreve getirmiştir. kendisinin kariyeri ve başarısı tartışılmaz bir teknik adam.
fenerbahçe basketbol şubesinin başına direktör olarak geçeceği ilk iş olarakta tanjeviç'in yerine oktay mahmutiyi getireceği söylenen ama taraftarın kendisini takımın başında görmek istediği yüce insan..
küfür eder gibi takımdan yolla, başın sıkışınca geri çağır. tebrik ediyoruz fenerbaahçe yönetimini.
türk basketbol tarihinin (bkz: aydan siyavuş) ile birlikte gelmiş geçmiş en büyük basketbol coach'dur.
özlediğimiz güzel insan.