bugün

ne var ki yurdumda türk kadını profili değişmektedir. kadınlar artık evet iğrençtir diyorlar çünkü ekonomik olarak ve her yönden bağımsız olma yönünde hayatlarına kendilerince bir şeyler katma çabasındalar.
yenik değilller ve mecburiyetleri yok.
ictikten hemen sonra er kisiyi opmeye kalkismamasi kaydiyla desteklenmesi gereken kadinin soylemidir.
ayakları yıkanılıp suyu da içilesi kadının söylemi. kadınların özgürlüğünü götünden anlamamıştır bu kadın. özgür olmak "erkekleri tanımıyorum, param da var; skmişim ebeni, istediğimi yaparım!" demek değildir. ona bakarsan erkeğin de parası var, ama kadına ihtiyacı var işte? biz bile bu kadar kompleksli değiliz. bak ben de diyorum, karı lazım; evlenmem lazım, aç kalmamam lazım. merak etmeyin lan, biz de size muhtacız. canlarım benim.
Bunu diyen kadın büyük ihtimalle ironi yapıyordur, anlaşılamamış kadındır.
içtiği suyla çay da yapabilecek ekonomist yokla yetinen kızdır.
aslı itibariyle iğrenç olan fakat bunu sadece kadınlar değil erkeklerde söyleyebilir denilesi fakat yine de iki tarafında yapması pek muhtemel gözükmeyen ayrıca ekonomik özgürlükle zerre alakası olmayan hadise.
(bkz: üstüne de kusarım)
uçlarda yaşayan insan söyleminden başka bir şey değildir. hadi yıkadın, içmek de neyin nesi? ha?
(bkz: ne içtiysen onun haricinde bir şey istiyorum)
-ayağını da yıkarım suyunu da içerim.
+iyi de bize ne?
+salak mısın sen?
+bir cümlede iki kez dahi anlamındaki de kullandığın için anlam eksikliği var.
+ooo, işimiz var. hep başa sarıyorsun. başka şarkı bilmiyor musun?
-ayağını da yukarım suyunu da içerim.
+delirmiş lan bu. kaçınnnn!
en samimi sözlerden birisidir bu söz.
bokunu yerim gibi klişelerden hamdolsun kurtulmak lazım.
yıkamayı anladım da içmek niye.
aciz değil, sapık bir kadının düşüncesidir.
tüm sözlük yazarlarının bir kadının söylemiş olduğunu düşündüğü cümledir. ulan sözde bunlar kadın hakkı savunuyor ama cümleyi duyar duymaz hemen bu kadın neden böyle demiş diyorlar.

öncelikle bu cümle sahibine kölelik etmeyi, itaatkar bir hizmetkar olmayı yaşam biçimi haline getirmiş bir erkek tarafından söylenmiştir. ayağını yıkar suyunuda içer, çişinide içer kime ne. yapan mutlu yaptıran mutlu.
(bkz: oldu biz kalkalım)
güncel Önemli Başlıklar