bugün

hakikaten zor bir durum ne yapacağını bilemezsin, ev sahibi olayı çakmışsada sesini çıkarmaz ve sen onun çaktığını anlamışsındır ve o sırada göz göze gelirsin ve sonra birbirinize ufak tebessüm edip kafayı sallıyor olmanız çok zor yaa. (bkz: corap giymeden spor ayakkabı giymek)
kapıdan girer girmez sağlı sollu terlik arayan ve biraz olsun kokuyu kamufle etmek isterler. terliğine kavuşursa biraz olsun rahatlar ve muhabbete katılabir. eğer o terliğe ulaşamazsa işte o hali düşünmek bile istemiyorum. *
kokan kişi ev sahipleriyle samimi değilse, ayaklarını farkettirmeden içeri doğru bükerek k*çına sokmaya çalışır. yanlız kanepe müsade etmez.

Aynı durum çorabı delikler içinde geçerlidir. (bkz: patates)
bu adam utangacsa ve yakin bir arkadasinda da degilse kendini baya bir rahatsiz hissedebilir. yaziktir.

lakin eger bu adam yakin bir arkadasinda misafirlikteyse; "abi ben bi lavaboyu kullaniyim mi ne dersin?" veya pek bir firlamaysa "ehehh gaz maskelerinizi cikarin artik isterseniz" gibi bu durumu gecistirebilir. * * *
-Annee! panco mu yiyorsunuz?
-yok yavrum Hayri dayin geldi.
bazıları koktuklarından haberleri yoktur rahatlardır.
(bkz: amcam)
sanki koku geçecekmiş gibi sürekli bir ayağıyla diğerini ezer, ayakları alt alta, üst üste getirerek değişik hareketler sergiler. bazen de ayaklarını toplayıp koltukta üzerine oturur. *
ayağını sahiplenmeme durumuna yol açar, kendini ayağının koktuğuna inandırmaz; "yok canım bu benim ayağım olamaz, değildir yani." ama gün gibi ortada herşey işte bu yüzden misafirperver olacak insan o kişiyi evine aldığına bin pişman oluyor.
misafirlerin avuçlarına neden kolonya serpilir simdi anladınız mı?

ayrıca 2 liralık bir ilaç ile koku falan kalmaz.
kişinin burnu farklı bir ayak kokusu arayışı halindedir zira utanma ve çekinme duygusunun getirdiği yük ikiye bölünüp kardeşçe paylaşılacaktır...
bu tip ev içinde pek hareket etmez. malum hareket ettikçe kokunun şiddeti artabilir. *
ayaklarını açık koltukta oturuyorsa altına sokar. Daha fazla dayanamazsa gizlice ev sahibinin odasına gider ve parfümü ayaklarına sıkar.
bilmem ne yapılmıştan beter bir durumdur.
ayağını kıçına sokmak ister ancak sokamaz. bilir ki dünyada ayak kokusundan nice kötü kokular vardır.
saatlerce güldüm bu başlığa ve entrylere. insanın en zor anıdır.
gayet rahat davrananlarida vardir cunku cevresindeki sahislar kokudan olmustur.
Bir sure sonra hissedilmez.