bugün

yorumlar efsane.
Kafan güzelmiş kardeş güle güle kullan.
Ülke böyle adamlara kaldı; o yüzden başımıza gelecekleri fazlasıyla hak ediyoruz.
işin o boyutunu bilmem ama okuduğum hiçbir kaynak Ayasofya'nın müzeye çevrilmesini mantıklı olarak izah edemedi.konu; "gelen turistten üç beş alır yolumuzu buluruz" ise o başka tabi...

not: Sultanahmet'in filan neden müzeye çevrilmediği konusunda biri beni aydınlatırsa sevinirim, yoksa romalılar yapmadı diyemi ?
analarının uçkurunu ingilizin, fransızın, italyanın, rumun, ermeninin, rusun elinden alanda atatürk'tür. mübarek cuma ağzımızı bozduruyorlar.
ayasofya yı değil, padişahı vermiştir ingilizlere.
alın götünüze sokun deyip, canını bağışlamıştır.

zaten öteki de dünden razı, herkesten önce gemiye oturmuştu bile amk!
(bkz: götüm haber ajansı) gururla sunar.
bunlar eskiden düzmece de olsa belge hazırlardı.
şimdi ben söylüyorum ya ? ya gaynah neyim yooh
konumuna geçtiler.

akapeli beyoğlu belediyesi tarihi katlediyor
kafanı yoracaksan bunlara yor.
rehin mi vermiştir bilinmez ama o kadar işin gücün arasında neye karşılık ayasofya camii olma özelliğinden çıkarılmıştır, bunu sorgulamak lazım.

çıkmış bir sürü putperest heme küfretmeye başlamış her zaman olduğu gibi. şaşırmıyoruz çünkü onlara 3 sayfalık bir tarih ezberletilmiş bunun dışında ne deseniz beyin error veriyor.

ulan yavşaklar; o kadar devrimin öncesinde ne bok yemeye atatürk işi gücü bırakıp bir camiyi ibadete kapattı o zaman?
bu söylenen şeyle ilgili belge yok herhangi bir kaynak yok o yüzden bu konuda konuşmaya gerek yok. ayasofya' nın müze haline getirilmesi insanları neden rahatsız ediyor anlamadım. yapılan en doğru şey aslında çünkü başta kilise olan bir yer iken sonradan camiye çevrilmesi inanan diğer insanlar için rahatsız edici bir durum olmuştur. müzeye çevrildiğinde ise bu ülkeye katki sağlayan bir durum olmuştur hem ülke böyle bir müze kazanmış oldu hem de turistik bir yer olduğu için ekonomiye de katkısı var. bir de ülkedeki insanları anlamıyorum hani ülkede bir camiyi kiliseye çevirseler bundan en fazla rahatsızlık duyucak kesim mağdurluk çıkarıcak kesim ayasofya' nın tarihsel sürecine neden bakmıyor acaba. müze kararı en doğru karar orası için.
sözlükte bir m.armağancı var ve m.armağancıyı yetkili yapıyorlar.
işte sözlüğün hali !

tanım: 'kürtçü-islamcı ve eski fetocunun' açıklamasıdır.
doğrudur.

helifeliği kaldırmak ta ingilizlere verilen sözlerden biriydi.

mustafa armağan götüden üfürmez, araştırır belge sunar.

işinize gelmezse de böyle ancak söversiniz.
Mescidi aksa havra ya cevirilirse ne hissedersiniz 2 yüzlü süslümanlar.
vatan haini çomarların inanmak istediği yalandır.
osmanlı kültür örf ve adetlerini bilmiyoruz.
osmanlı hakkında ders kitapları haricinde çok az bilgi elimizde mevcut.
osmanlı hakkında sadece yapılan savaşlar kazanılan zaferler mevcut.
peki neden?
lozan antlaşması neden yapıldı?
ayasofya atatürk tarafından rehin verilmişti bunu zaten biliyoruz ispatlanmıştı.
dil neden değişti?
osmanlıda zorunlu kullanılan sarık cübbe neden kaldırıldı ve kafasına sarık takan bıçak taşımakla aynı cezaya neden eş değer görüldü?

bunları cevaplayın anlamlandıralım beraber eksi artı vermeniz çokta umurumda değil bana bunların cevabını mantıklı bir biçimde verin yeter.

buralardayım ben hadi arkadaşlar okuyorum.
mustafa armağan belge sunar, araştırır falan yazmış bir zavallıcık yukarılarda. sorsana mustafa Armağan'a damat Ferit'in torunlarından gelen mektupları nasıl yayınladı? hani damat ferit çok vatansevermiş falan diye aklamaya çalışıyordu. hele bir sor yahu bu torunlar nerede diye...

not. damat Ferit'in çocuğu yoktur. haliyle torunu da yoktur. mustafa Armağan götünden torun uydurup mektup yayınlamıştır. en iyi ihtimalle; biz torunuyuz diye birileri keklemiştir.
ama mabadının üstünden tarihçi olunmuyor. en azından damat Ferit'in çocuğu olmadığını bilecek kadar tarih bilmek gerekiyor.
vel hasıl; mevzu tarihçilik ise mustafa armağan hükümsüzdür.
Ulan bir de buna ve kadir mısıroğlu gibi cahil tarihçilere inanan binlerce insan var. Tarihi öğreneceksen ilber Ortaylı ve halil inalcık hocalardan ogreneceksin. Bos Bos konuşmayın.
mustafa darmadağan'ın yaptığı kaynak götüm tarzı açıklama.
bu adam yalamalık yapacağım diye rezil olmaktan bıkmadı.

söyle bakalım mustafa darmadağan, şu aşağıdaki fotoğrafta ne görüyorsun?
görsel

ayasofya camii'ne ayakkabıları ile giren insanlar var değil mi?
fotoğraf 1917 yılına, yani osmanlı dönemine ait.

kayzer wilhelm'in canı ayasofya'yı gezmek istemiş, osmanlı da buna müsade etmiş.

hadi bunu geçelim, senin yere göğe sığdıramadığın hain vahdettin var ya.
o da ayasofya'da hristiyan ayini yapılmasına müsade etmiştir.
ölümünün üzerinden 100 sene geçmiş biriyle hâlâ uğraşıyorlar. adam öldü lan öldü!
götünüz varsa fikirlerinizle mücadele edin, ilkelerine alternatifler sunun. yaptıklarını aşın, sizin de adınız yüzlerce yıl sonra saygıyla anılsın.
ama yok, varsa yoksa çamur atmak. çünkü fikriniz yok. insanlığı tek bir adım ileriye taşıyabilecek ne düşünceniz, ne ilminiz, ne birikiminiz ne de vizyonunuz var. hiçsiniz, hiç olarak da kalacaksınız. tarih sizlerden bahsetmeyecek bile. ancak liderleriniz tarih sayfalarında belki küçük birer yer bulabilecek, hain olarak.

ayasofya'ya gelirsek, dünyanın en eski katedralidir. 1500'lü yıllara kadar da en büyük katedrali olarak bilinir. 6. yüzyılda inşa edilmiş olmasına rağmen, bir çok parça, sütun, duvar vb. eski tapınaklardan getirilmiştir ki bu da binanın tarihi önemini ortaya koyar.
sen namazını evinde de kılsan, camide, mescidde ya da otobüsün mola verdiği tesiste de kilsan farklı bir sevabı yoktur. gayri muslimlerin tapınaklarını devşirip, içinde ibadet etmenin, hadis ayet ve ya herhangi bir rivayete ekstra sevap olduğu söylenmez.
sen söyle, neden bir kiliseyi camiye çevirmek istiyorsun?
cizreli yalancı kürt sıçmığıdır.

kıbrıs'ı ingiliz'e "kiralayan" abdülhamit'le karıştırıyor atamızı!...

hayırdır, ayasofya anglikan katedrali mi oldu, yoksa girişte kesilen biletlerden elde edilen gelir ingiltere'ye mi veriliyor?
Ayasofya bir fetih sembolüdür. Dikkat ederseniz ismi hiç değiştirilmemistir. Hilalin haca üstünlüğünün sembolik simgesiydi. Elin ingilizi buraya kadar savas gemileriyle geldiklerinden yönetimi devralanlardan bazı tavizler istemiştir. Taviz yada taciz derseler siz hangisini seçersiniz? Ama bu her zaman böyle kalmak mecburiyetinde olduğunu göstermez. Hilalin üstünlüğü durumunda bazilari istemese de yeniden
minarelerinden ezanlar yukselecektir

Aynısı 93 harbinden sonra Ruslar için Yeşilköy de yapılan kilise örnektir
Günümüzde bunu daha ahlaksizca yapanları mevcut. Irak savaşı sonrası..
Adamlar gelin istanbulu işgal edin demiş onlara ses çıkarmaz ama yalan ve işgalin yanında devede kulak bir meseleyi gözünde büyütür. Ak it değil mi vicdan terazileri yok.
güncel Önemli Başlıklar