1. 1.
  iletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılmış açıklama:

  "Hürriyet'e konuşan Fahrettin Altun, Ayasofya'nın ibadete açılma kararına özellikle batıdan gelen tepkileri şu sözlerle değerlendirdi: "Ayasofya Camii'nin 86 yıl sonra yeniden açılması hayırlı olsun. Tüm dünyaya, islam alemine ve ülkemize hayırlar getirsin. Uzun yıllar süren bu hasretlik Cumhurbaşkanımızın iradesi ile son buldu. Nice dualar edildi saf yüreklerden bu hasretin bitmesi üzerine. Nice sözler söylendi, nice dörtlükler yazıldı. Ayasofya Camii'nin ibadete açılması 15 Temmuz dirilişimizin devamı niteliğindedir. Siyasi hesaplarının vicdanlarını körelttiği çok küçük bir kesim dışında hemen herkes sayın Cumhurbaşkanımızın tarihi konuşmasını gözleri dolu izledi. Cumhurbaşkanımız, tarihi konuşmasında konuyu çok açık ve her yönüyle izah etti. Tarihi yönünü anlattı. Uluslararası hukuk ve sözleşmelere nasıl uygun bir karar olduğunun altını çizdi. Milletimizin bu konudaki duygu ve düşüncelerini örnekler vererek aktardı. "Türkiye Cumhuriyeti'nin bayrağı neyse, başkenti neyse, ezanı neyse, dili neyse, sınırları neyse, 81 vilayeti neyse, Ayasofya'nın vakfiyesine uygun şekilde camiye dönüştürülmesi hakkı da odur" sözleri her şeyi net bir şekilde ifade ediyordu. Bununla birlikte dünyanın tepkisinin siyasi olduğunu artık hepimiz çok iyi biliyoruz. Mülteci botu batıran, ülkeleri yalanlarla işgal eden, terör örgütleriyle iş gören, darbecilere destek ve meşruiyet sağlayan, yüzbinlerce mülteci çocuğu kaybeden, islam düşmanlığını politika haline getiren kesimlerin, tarihten bu yana her dinin her inancın özgür olarak yaşandığı ülkemize söyleyecek tek bir sözü dahi yoktur."

  https://www.sabah.com.tr/...lisimizin-devami?paging=6
  3 -1 ... tarumarederim
 2. 2.
  fahrettin altun aydınlatıcı açıklamalar yapmış. aslında şu anki görevini layıkıyla getiriyor, ama yine de ben altun'un kabinede yer alması gerektiğini düşünürüm her zaman.
  ... teodor
 3. 3.
  altun'un açıklamalarında şu anlaşılıyor... daha yapılacak çok şey var. üstelik sadece ülkemiz için değil, tüm islam alemi için.
  ... dertliyim
 4. 4.
  fahrettin abimiz ayasofya olayına son noktayı koymuş.
  ... tarumarederim