bugün

chp ile kafayı bozmuşsunuz lan siz. gerçi sizin karın ağrınız chp değil, kökeni. yani cumhuriyet ve atatürk. bu yüzden kuduz köpek gibi chp deyip, salya akıtıyorsunuz ya.

bu arada, ayasofya da namaz kılınmamasını, recep tayyip erdoğan da istemişti. alla alla, o da mı cehapeli yoksa.

"Sultanahmet'i bir doldurun ondan sonra ona bakarız. Sultanahmet'i bir doldurun ondan sonra ona bakarız. Bak şimdi Büyük Çamlıca Camii'ni yaptık. 4 tane 5 tane Ayasofya eder. O kadar büyük. 60.000 kişiyi alabilecek kapasitede. Ve Anadolu Yakası'nda tüm istanbul'da ve Türkiye'de en büyük camii oldu. Buyrun mesele o değil. Bu işin siyasi boyu var. Yan tarafta Sultanahmet'i doldurmayacaksın, Ayasofya'yı dolduralım diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim. Bunların hepsi tezgah." https://www.milligazete.c...anahmeti-doldurun-bakariz

++

ayasofya müze kalmalı. iki büyük dinin merkezi olarak, tüm dünyanın merkezi olarak ülkemizin gururu olmalı.
bundan birkaç sene önce sadece; "önce sultanahmet'i doldurun, sonra bakarız!"diyen bir dünya lideriyle bu iş olmaz.

ilkönce içinizdeki köstebeği devirin lan, başınıza çökmüş, bi oraya bi buraya anca cumaya gidiyorsunuz. el etek öpmesi de cabası. hassiktirin oradan!
chp'li değilim ama ben de kuduruyorum. bunca cami varken ve günümüzde dünyada dini açıdan yer yapılan sayılı ülkelerden olmamıza rağmen hala eski değerleri tükürük yarışına alet etmek çok yanlış. dünyada kiliseler vs. hepsi neredeyse 100 yıllık. bizim yeni camilerimiz var. daha camilerimizin %5'ine gitmemiş ve gezmemiş adam, ayasofya açılsın oraya gideceğim diyor. bana komik geliyor arkadaşlar. dünyanın takip ettiği ve çok güzel döviz getiren bu yeri cami yapmak saçmalıktan başka bir şey değildir. ayrıca duvarlarda olan ve yeniden gün yüzüne çıkarılması için milyonlar harcanan o resimler bir dünya mirası artık. bu kadar yobaz olmamak lazım. birazcık da sanata saygı.
--spoiler--

müslümanların iki rekat namaz kılmasına bile katlanamayan kişidir aynı zamanda

--spoiler--

Ülkede 84.836 adet cami var. Ayasofya mevcut hali ile devlete gelir sağlıyor. Ben devletin menfaatine bakarım hangi durumu daha artı ise öyle kalmalı.
müslümanların iki rekat namaz kılmasına bile katlanamayan kişidir aynı zamanda, iktidarda olsalar Ayasofya’yı anında kiliseye çevirecek insanlar müze olarak kalsın diye zırlıyorlar. Sanki hergün müze geziyor adamlar, sorsan Ayasofya’nın yolunu bilmez ama yorum yapmaktan geri kalmaz.

Ayasofya islamın simgesidir ve camii olmalıdır, kudursanız da çatlasanız da patlasanızda Ayasofya camii olacak ve milyonların alnı orada secdeye değecek.