bugün

görsel

nasıl olacak bilinmez ama ayakta yolcu yasak olacakmış koranavirüs kapsamında.

zaten ayakta yolcu büyükşehirlerde vardır varsa. e onlar ellerinde değil. çaktırmadan millete eziyet mi yoksa gerçekten korona tedbirleri mi zaman gösterir.
Hayalimdeki cbaşkanı tam.

Çök çök

Sarayın önünden geçiyoruz.
Merak etmeyin bu yavsak dolmuscu tayfasi bu yasaga da bir cozum bulur.
Pandemi sürecinde doğru bir karar ama
Kalabalık şehirlerde yaşayan Şöförler ve insanlar için her konu da çok zor olacaktır.
Ekmek yoksa pasta yesinler der gibi olmuş. * millet kapılarda yolculuk ediyor be.
ayakta olanlar diz çökerek yolculuk yapacaktır.
Korona şok amk.
Koronaya vurulan son darbe. Bundan sonra korona düşünsün. Yok öyle ayakta gitmek.
65 yaş üstünü ve ergenleri yine eve kapatsak sorun çözülecek zaten.
işte biz böyle böyle nah yeneceğiz korona virüsü.

Normal bir gribal salgınmış gibi Tutturmuşlar bir sosyal mesafe lafı. Yüzbinlerce milyonlarca insanın yaşadığı şehirlerde sosyal mesafe sağlayamazsınız. Mümkün değil.

Kankisi Putin kesin aşıyı bulana kadar bunların herhangi bir toplumsal önlem alma niyeti yok.
imkansız gibi duruyor. Yasaklar yakında gelir zaten. Bu şekilde çözüm üretmek zor.
önlemler kapsamında alınmış en doğru yasaklardan bir tanesidir. dün bu akp lilerin reyisi / bizim cumhurbaşkanı konuşurken alt yazıda geçiyordu son dakika haberi olarak. özellikle bu minibüsçülere ağır cezalar verilmesi temennimizdir. destekçisiyiz bu yasağın.

cumartesi günü yorulduğum için mecburen yürümeyeyim minibüse binip gideyim dedim işten eve. ilk bindiğimde 3-4 kişilik boş koltuk vardı. 300 metre içerisinde tüm koltuklar doldu üstüne ayakta 3-4 kişi oldu. 200 metre daha sonra ayaktaki insan sayısı 8 e kadar çıktı. yolun yarısına geldiğimizde ayakta 11-12 kişi olmuştu. yoldan toplaya toplaya devam etti kamil. minibüsün hacmi belli daha nereye yolcu alıyor adam anlamadık. en arkada oturan kızcağız seslendi "kurallara uymuyorsunuz bu saatte polis kontrolü yok diye böyle yapıyorsunuz korkmuyorsunuz" deyince şofer ( evet şofer ) "allahtan başka kimseden korkmayız elhamdülillah rahat olun bağyan" diyerek kontra cevap verdi. bunu diyen arkadaşlar trafik polisini görünce en sol şeride falan kaçmaya çalışıyorlar nedense..

şimdi bu ve bunun gibilere birkaç kez 1000 lira ve üzeri ceza kitlense üçüncü sefere maksimum 15-20 kişinin binebildiği minibüse 40 kişi alıyorlar mı almıyorlar mı bir görelim hele. özellikle minibüs güzergahlarına polis konulursa etkili olur sanki. hiç acımayıp yapıştırsınlar cezayı. lan öyle acayip bir durum ki erken binmiş isen ve çok kalabalık oldu ineyim desen inemiyorsun da ağaç dibinde biten mantar yoğunluğunda insan oluyor birkaç dakika içerisinde. yolcularda da büyük kabahat var yok değil. görüyorsun içerisi dolu binme işte bir sonrakine bin. sanki herkes holdingde ceo anasını satayım herkesin yetişmesi gereken toplantılar var. 10 dakika geç gidemiyor kimse gideceği yere..
dolmuşçular bu yasağa asla uymaz.su an ayakta 7-8 kişi var ve uyaran yok.
Malesef söylemden öteye geçememiştir.

(Sabah metrobüsle gelen biri olarak yazıyorum)
istanbul da imkansız olan hadise.

20 milyonluk şehrin en az 10 milyonu toplu taşıma araçlarını kullanıyor.

mesela ben 77A yı kullanıyorum kasımpaşa da otobüs doluyor. hemen ardından bi 77a daha gelse oda dolar.

çözüm basit. suriyeli ve k*rtleri memleketlerine gödermek.
araya sandalye koyan çakal tayfa elbette olacaktır.
umarım adam akıllı kontrol edilirler de yasağa uyulur dolmuş, minibüs ve bu tarz ulaşım araçlarının uyacaklarına dair inancım yok açıkçası.
Uyulmayan yasaktır. Az önce indim dolmuştan. Evet. Teşekkürler.
güzel bir yasak gelmiş umarım uygulanır ama çalışanlar için çok zor olacak.
gerçekten kimsenin buna uyacağını sanmıyorum, insanlar ayakta durmamak için mesafeyi hiçe sayıp bilerek boş bırakılmış çiftli koltukların diğer tekine oturuyorlar. yapabileceğimiz tek şey maskeyi hafif indirip öksürmek ki bu davarların yaptıklarını anlamasını sağlamak. kendi dillerinden tepki vermeyince anlamıyorlar çünkü.
Şehirlerarası otobüsler ve uçaklar için geçerli olan durumdur.
Hadi diyelim ki devlet herkese bir araba hediye etti.
Her vatandaş müziği açıp, tek başına cıstak cıstak yolculuk yapıyor. Bu sefer trafik yüzünden yollar kitlenecek.
Teoride iyi ama uygulamasi zor .
+ 13 kişilik minibüs de neden 20 kişi var? 7 kişi ayakta yolcu almışsın. Sana ceza kesiyorum.
- yok memur bey, onlar ayakta değil oturuyordu. Bak birisi oturmayı bırak yere yatmış yatarak yolculuk ediyor.
virüsün büyükşehirlerde oturma organıyla güleceği yasaktır.
aynen herkes de uyacaktı amk. bu lanet şehir istanbulda metrobüs denen bir gerçek var. kim durdurabiir lan bunu?